طراحی پیشرفته و مدرن ساختمان اداری sony music

هنگامی که طراحی ساختمان موسیقی به طراحان این پروژه (استودیو کارهاردو)،برای طراحی فضای داخلی شرکت sony music entertainment در آلمان در ماه آوریل ۲۰۱۹ انتخاب شدند، آنها ابتدا اقدام به برداشت اولیه خود از این مکان تاریخی کردند.

زمین این مجموعه با توجه به تاریخ موسیقی برلین از اواخر دهه ۷۰ میلادی تا به امروز شکل گرفته است و بسیاری از باشگاه‌ها و موسسات موسیقی مخاطبان و هنرجویان خود را در این مکان پیدا کرده اند، به ویژه در دهه ۸۰ میلادی که از موسیقی برای صحنه های اجرا در برلین استفاده زیادی میشد.

طراحی ساختمان موسیقی

بنابر این برای طراحان آسان بود که این محوطه را محلی برای بازدید و برخورد افراد بدانند، جایی که نه تنها همه کارمندان میتوانند در این مکان با یکدیگر دیدار کنند، بلکه به نوازندگان و سایر مجریان نمایش ها فرضت های مختلفی برای تمرین و اجرا و تولید هنرشان ارائه میدهد.

این مجموعه از نظر سبک ساختار، با توجه به جذابیت ساختمان ها در دهه ۸۰ میلادی در صنعت موسیقی،با مقدار زیادی فولاد، شیشه ، موزاییک های ضد زنگ ،کف پوش های رنگی و کاشی های براق ساخته شده است.

علاوه بر یک کافه که به عنوان نقطه کانونی و مرکز توجه که در مجموعه قرار دارد ، صحنه ای برای اجرای موسیقی زنده در کنار میز های کافه تبعیه شده تا مردم بتوانند ضمن استراحت و نوشیدن قهوه به موسیقی زنده هم گوش دهند.

طراحی فضای کافه

زیبایی شناسی در ساختمان موسیقی برای ایجاد زیبایی بیشتر در دفتر مرکزی این مجموعه،طراحان موادی را باهم ترکیب کردند که کف را با مصالح مشکی مانند آسفالت و نمای ساختمان را با مصالح سفید رنگ از بتن سنگی اجرا کنند تا حس تضاد را در مجموعه ایجاد کند.

بیشتر ببینید: جدیدترین مدل میز کامپیوتر

علاوه بر اتاق های ملاقات که به پیشرفته ترین فناوری های دنیا مجهز شده اند، اتاق هایی برای گوش دادن به موسیقی وجود دارد که میتوان در آنها موسیقی رابا صدای بلند پخش کرد بدون اینکه مزاحمتی برای افراد دیگر ایجاد شود.

طراحی اتاق موسیقی

همچنین اتاق هایی نیز برای گرفتن تماس وجود دارد که افراد با تلفن صحبت کنند و هم مزاحم دیگران نشوند و این اتاق ها با پارچه های رنگی و چراغ های فراوان تزیین شده اند.

در این مجموعه یک استودیو ضبط کاملا مجهز برای ضبط های حرفه ای موسیقی و یا پادکست ها و سایر برنامه های رسانه ای طراحی شده است.

طراحی استادیو ضبط موسیقی

مبلمان و رنگ شناسی

مبلمان انتخاب شده در فضاهایی که نور زیادی در آنها وجود ندارد با توجه به ویژگی فنی آنها ،مانند میز های قابل تنظیم ارتفاع، فضاهای گرم و روشن ایجاد میکنند.

در بسیاری از اتاق های کنفرانس،میز های ساخته شده از مواد مختلف مانند بتن با صندلی هایی ترکیب شده اند که به نوبه خود هر اتاق را متمایز از سایر اتاق ها میکند و همچنین دیوار های اتاق ها هم از نظر تکنولوژی و هم از نظر عایق سروصدابسیار مجهز و کارامد طراحی و اجرا شده اند.

برای راهنمایی بهتر افراد،شش طبقه اداری در سه رنگ مختلف طراحی شده اند که از رنگ بنفش تیره ای که در طبقه اول و دوم، و رنگ قرمزی که در طبقه سوم و چهارم تا رنگ صورتی تیره ای که در طبقه پنجم و ششم استفاده شده است.

همچنین اتاق سفیدی که در طبقه پنجم قرار دارد برای استفاد همه کارمندان ازاد است که توسط مبلمان ده نفره ای که در اتاق وجود دارد، محل مناسبی را برای استراحت کارمندان در طول روز فراهم اورده است.

طراحی فضای استراحت

تقسیم فضایی

اتاق های چند منظوره در ابتدا برای جای دادن رویداد هایی مانند کنفرانس های مطبوعاتی در نظر گرفته شده بود، اما اکنون به عنوان یک فضای چند منظوره عمل میکند.

طراحی اتاق کنفرانس

مرکز کنفرانس مجاور کافقه ،ظاهری آینده گرایانه دارد و از دواتاق جلسه گرد کوچکتر و یک اتاق اجتماعات مربع شکل بزرگتر تشکیل شده است، که این سه اتاق توسط دیوار های شیشه ای تقسیم شده اند و مجهز به سقف هایی با ظاهر ساده هستند که عملکرد هایی مانند گرمایش و سرمایش و همچنین آگوستیک را ایجاد میکنند.

در لابی در کنار کافه تریا مجموعه در طبقه همکف واقع شده است که، به لطف دیوار هایی که از بتن ساخته شده حالتی شبیه گالری ایجاد کرده است.

برچسب‌ها: ,
منبع: www.bonista.ir

مطالب مرتبط

مبل کافه‌ای (انواع مبل مخصوص کافه)

امروزه قهوه به نوشیدنی آشنای مردم در سراسر جهان تبدیل شده است. بسیاری از کافه‌های جدید روزانه باز هستند تا تقاضای رو به رشد قهوه را برآورده کنند. در میان همه جوانبی که هنگام تصمیم‌گیری برای افتتاح یک کافی‌شاپ باید بررسی شود، انتخاب مبلمان داخلی کافه یا مبل کافه ای مناسب برای کافه‌تان است. این فاکتور مهمی است که باید در نظر بگیرید.


دیدگاه خود را بنویسید