شش وسیله خیلی عجیب در آشپزخانه

برای خرید وسایل آشپزخانه، یک بخش آن مربوط به خرید ابزاری است که آن‌ها را به خوبی می‌شناسیم و آن‌ها را ضروری می‌بینیم. اما، همیشه یک بخش از خرید لوازم آشپزخانه مربوط به غافلگیر شدن است. لازم نیست حتما به مغازه‌ها سر بزنید تا از دیدن ابزار و وسایل جدید آشپزخانه شاخ در بیاورید. با یک گشت و گذار اینترنتی هم ممکن است چندین و چند بار ابروهایتان را بالا ببرید و به اطراف نگاه کنید، یا درمورد کاربری وسایلی که می‌بینید جست و جو کنید. در حالی که این ابزار آشپزخانه یک لیست بلند بالا خواهد بود، در اینجا به شش مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

شش وسیله خیلی عجیب در آشپزخانه

وسیله عجیب آشپزخانه به نام تخم مرغ پز

داشتن یک ماهیتابه برای درست کردن تخم مرغ در آشپزخانه کافی است. اما، تا نیاز به یک محصول نباشد، تولید هم صورت نمی‌گیرد. انواع و اقسام تخم‌مرغ پزها این روزها در کاتالوگ برندهای مختلف وسایل آشپزخانه خودنمایی می‌کنند. اما یکی از عجیب‌ترین‌های آن‌ها وسیله‌ای است که تخم‌مرغ‌ها را در پوست خودشان آبپز، عسلی و حتی نیمرو می‌کند!

شش وسیله خیلی عجیب در آشپزخانه

وسیله عجیب آشپزخانه به نام آناناس خرد کن

قرار نیست هر وسیله‌ای در آشپزخانه به کار همه بیاید. اما اگر اهل خرید آناناس باشید، خرد کردن و پوست کندن آن فاجعه است. خوب می‌دانید که تفاوت قیمت آناناس خرد شده و پوست کنده با آناناس درسته بسیار زیاد است. پس اگر به خرید آناناس علاقه دارید، چه بهتر که این وسیله پر فایده اما عجیب را تهیه کنید. این وسیله شبیه به یک گوشت کوب برقی یا میله فلزی است که مغز آناناس را می‌تراشد و پوست آن را می‌کند.

شش وسیله خیلی عجیب در آشپزخانه

وسیله عجیب آشپزخانه به نام هات داگ خرد کن

این واقعیت که یک وسیله مجزا برای خرد کردن هات داگ در آشپزخانه به چه کاری می‌آید، کمی عجیب است. اما به هر حال وجود دارد. از طرفی، خوردن هات داگ از آن تجربه‌های لذت بخش و مضری است که هر چند وقت یک بار به سر آدم می‌افتد. اگر میهمانی‌هایتان را نیز با هات داگ خوشرنگ می‌کنید، هات داگ خرد کن وسیله مناسبی برای زیباتر کردن غذای شما خواهد بود.

شش وسیله خیلی عجیب در آشپزخانه

وسیله عجیب آشپزخانه به نام اره کیک خرد کن

آشپزخانه افرادی که به کیک و شیرینی پزی علاقه دارند، پر است از وسایلی عجیب و زیبا و خلاقانه. کیک و شیرینی‌هایی که از دیدن، و خوردنشان لذت می‌بریم، به جز مواد مختلف، به ابزار مختلفی هم برای شکل گرفتن نیاز دارند. یکی از این وسایل در آشپزخانه افراد، اره مویی است. اگر چوب کاری و فلزکاری کرده باشید، این اره را خوب می‌شناسید. استفاده از این اره برای نصف کردن بافت نرم کیک در آشپزخانه است. بعد از این کار می‌توانید میانه کیک را با هر فیلینگی که دوست دارید، پر کنید.

شش وسیله خیلی عجیب در آشپزخانه

وسیله عجیب آشپزخانه به نام رنده پنیر

رنده پنیر نیز از آن وسایل آشپزخانه‌ای است که نه تنها خودش، بلکه پنیرش هم در بسیاری از آشپزخانه‌ها اضافی است. اما این وسیله برای افرادی که سررشته‌ای در آشپزی با پنیر دارند بسیار به دردبخور است. پنیر بافت نرمی دارد و در تماس با رنده عادی در آشپزخانه، ممکن است خیلی زود متلاشی شود. اما رنده‌های مخصوص پنیر این طور نیستند. اگر هنوز هم درمورد لزوم تولید چنین وسیله‌ای برای آشپزخانه توجیه نشده‌اید، شاید بد نباشد پنیر را به رژیم غذایی خانه اضافه کنید.

شش وسیله خیلی عجیب در آشپزخانه

وسیله عجیب آشپزخانه به نام ذرت خرد کن

این وسیله با وجود عجیب بودن، یکی از ابزارهای بسیار مفید در هر آشپزخانه‌ای است. فصل بلال و ذرت که می‌شود، خیلی‌ها دست به خلق غذاها و دسرهای مختلف با ذرت بلال می‌زنند. از طرفی، با مکافات تراشیدن ذرت از تنه بلال هم آشنایی کامل دارند. این وسیله خیلی راحتی دانه‌های بلال را از ساقه‌اش جدا می‌کند و در آشپزخانه حسابی به کمک شما می‌آید. شما چه وسیله عجیب دیگری در آشپزخانه می‌شناسید.

شش وسیله خیلی عجیب در آشپزخانه

بلاگ شیپور

لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
برچسب‌ها:
منبع:

مطالب مرتبط

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه است و باید به نکات زیادی در طراحی آن توجه شود.کابینت آشپزخانه‌ها از مهم‌ترین لوازم موجود در آن‌ها هستند. زیرا به لوازم شما نظم می‌دهند و موجب یک‌دست شدن و زیبا شدن آشپزخانه می‌شوند. در نتیجه باید به طراحی کابینت آشپزخانه توجه زیادی شود.

جایگاه ناشناخته لوستر ایرانی در بازارهای جهانی

به عقیده کارشناسان لوستری که در ایران تولید می‌شود قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی و خصوصا کشورهای اروپایی را دارد چرا که هنرمندی، خلاقیت و تنوع مناسبی در تولید آن به کار رفته و وجود نیروی انسانی و انرژی ارزان نیز باعث می‌شود که کیفیت و هزینه تمام‌شده آن مناسب باشد. این در حالی است […]

فرش چینی؛ کپی ارزان‌قیمتی از فرش‌های اصیل ایرانی!

فرش چینی؛ کپی ارزان‌قیمتی از فرش‌های اصیل ایرانی!

چند سالی است که از هیاهوی فرش چینی در بازار جهانی و کپی کردن طرح‌های اصیل فرش ایرانی شنیده‌ایم حتی فرش چینی هم مثل بقیه کالاهای چینی، وارد بازار فرش ایران شده‌است. با هم درباره طرح و نقشه فرش چینی دستباف می‌خوانیم و از کیفیت نمونه‌های فرش چینی که کپی‌برداری از فرش ایرانی است، می‌گوییم.

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

دکوراسیون سفید منزل باید با دقت و توجه بالایی صورت گیرد. هرچند این چیدمان برای هر فضایی ایده‌آل است اما اگر به دقت پیاده نشود، به جای شادابی و سر زندگی، فضایی سرد و بی روح به همراه می‌آورد. چیدمان و دکوراسون منازل بیش از گذشته مورد اهمیت قرار گرفته است. استفاده از ترکیب رنگ‌های […]

ترکیب رنگ‌های جذابی که می‌توانید در دکوراسیون به کار ببرید

ترکیب رنگ‌های جذابی که می‌توانید در دکوراسیون به کار ببرید

خیلی‌ها هنگام انتخاب رنگ در دکوراسیون منزل بیش از حد احتیاط می‌کنند و به همین دلیل است که تنوع کمتری می‌توانند در این زمینه به کار ببرند. ترکیب رنگ‌هایی که در ادامه معرفی کرده ام از دیدگاه این افراد هیچ کارایی ندارد، اما می‌توانید آن‌ها را در دکوراسیون منزل تان به کار ببرید و تأثیر […]


دیدگاه خود را بنویسید