جادوگری دکوراسیون

آبی

آبی یکی از سه رنگ اصلی است. آبی یکی از رنگ‌های طبیعت است. رنگ آبی نمایانگر آرامش، اعتماد، امنیت، صداقت است. رنگ آبی جز رنگ‌های سرد دسته بندی می‌شود.

۱-آبی: خنثی

آیا به دنبال رنگ پایه هستید؟ بهتر است این بار رنگ آبی را انتخاب کنید و در جاهایی که بیشتر مردم از قهوه ای و مشکی استفاده می کنند، شما از آبی بهره بگیرید. به طور مثال، دیوارهای اتاق را آبی کنید و روتختی را از ترکیبی از آبی و سفید یا توسی انتخاب کنید. در انتها، بالش و کوسن هایی که رنگ های سبز، زرد و نارنجی در خود دارند را به هنر خود اضافه کنید.

۲-آبی: گسترش افق ها

ترکیب رنگ آبی و قهوه ای بسیار شیک و دلنشین است. به همین منظور می توانید برای پنجره هایی با چهارچوب قهوه ای، پرده هایی به رنگ آبی تهیه کنید. برای اینکه تنوعی به رنگ های موجود ببخشید نیز می توانید از بالش های نارنجی، سبز و کرم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: پارکت لمینت چیست؟

۳-آبی: گلچین بهترین ها

برای انتخاب رنگ آبی باید به این نکته توجه کنید چه مدت در آن اتاق حضور دارید. به طور مثال، استفاده از آبی پررنگ برای اتاق نشیمن به هیچ وجه انتخاب مناسبی نیست زیرا خیلی زود دل شما را خواهد زد. از این رنگ برای فضاهای کوچک تر استفاده کنید و ترجیحا نیز از شدت آبی بودنش بکاهید.

۴-آبی: سرمای زیبا

آبی سرد و بی روح در کنار رنگ کرم و وسایلی همچون آینه شیشه ای، ترکیب زیبایی می سازد. سرمای آبی یخی را با رنگ های گرمی همچون نارنجی، قهوه ای و قرمز از بین ببرید.

بیشتر بخوانید : رنگ سرمه ای در دکوراسیون

۵-آبی: فضای گرم

پرده چوبی، رنگ توسی و ته‌رنگ لیمویی موجود در این فضا با وجود تزئینات محدود آبی موجود در اتاق ترکیب بسیار زیبایی تشکیل داده‌اند. حتی با کوچک ترین دکوری آبی رنگ نیز می توان روح تازه ای به فضا بخشید.

۶-آبی: ترکیب زیبا

یکی از رنگ هایی که به خوبی با رنگ فیروزه ای جفت می شود، سفید است. از دیگر رنگ هایی که با آبی جور در آیند شامل ذغالی، قرمز، صورتی پررنگ، توسی ماسه ای و خردلی هستند.

بیشتر بخوانید: رنگ مرمر و ویژگی‌های آن

۷-آبی: تضاد رنگ ها

وقتی دیوارهای اتاق با ترکیبی از رنگ آبی نقاشی شده است بهتر است برای جاذبه بیشتر، رنگ هایی همچون زرد لیمویی، بنفش یا قرمز آتشین به آن اضافه کنید.

سبز

۱-سبز: رنگ طبیعت

با نگاه به طبیعت می توانید متوجه شوید چه رنگ هایی با سبز جور در می آیند. همیشه رنگ هایی همچون صورتی پررنگ، آبی، قهوه ای و سفید در ترکیب با سبز بسیار زیبا هستند.

۲-سبز: چیدمان وسایل

در مکانی که نور زیادی در آن وجود ندارد خیلی از رنگ های مرده همچون توسی استفاده نکنید. دیوارها را سفید و از رنگ توسی- سبز برای تناسب با آن استفاده کنید.

۳-سبز: رنگ های روشن

اگر دوست دارید دیوارها و دکور اتاق خود را با رنگ سبز- زرد تزئین کنید، باید از وسایل کوچکی با رنگ هایی همچون نارنجی، گوجه ای، کرم و آبی هم برای تنوع استفاده کنید تا چشم از این همه سبزی خسته نشود.

۴-سبز: تابلویی بزرگ

سبز سدری گزینه ای مناسب برای نقاشی دیوارها است. البته سعی کنید سبزی را انتخاب کنید که کمی هم رنگ زرد در خود دارد تا به رنگ نعنایی در نیاید. علاوه بر همه دیوارها، سقف را نیز سدری کنید. این رنگ را با سفید ترکیب کنید تا زیباتر شود. حتی می توانید به صورت راه‌راه دیوارها را سبز و سفید کنید. مبلمان و وسایل دکوری را نیز از همین ترکیب رنگ انتخاب کنید.

۵-سبز: ترکیب رنگ ها

برای رنگ اتاق نشیمن می توانید از ترکیب رنگ سبز خاکی استفاده کنید. البته در ترکیب و انتخاب رنگ حتما دقت کنید. گاهی رنگ نمونه ای که می سازید و تصور می کنید خاکی رنگ است، روی دیوار زیتونی تند می شود و همه ایده های شما را به هم می ریزد. برای تهیه سبز خاکی باید کمی رنگ های روشن همچون زرد کره ای و کرم را به سبز اضافه کنید.

بنفش

۱-بنفش: ترکیب زیبا

رنگ بنفش در ترکیب با توسی بسیار زیبا می شود. برای اینکه تا حدی زنانه شود نیز می توانید به این ترکیب، رنگ سفید را نیز اضافه کنید. رنگ قهوه ای نیز به بنفش گرما می بخشد. در طراحی خانه می توانید حتی به طور محدود از این رنگ رویایی کمک بگیرید.

۲-بنفش: قدرت یاسی

رنگ یاسی نیز برای نقاشی دیوارها، انتخاب بسیار مناسبی است. البته توجه داشته باشید روشن ترین یاسی موجود در کاتالوگ رنگ ها را انتخاب کنید تا جذابیت بیشتری داشته باشد.

۳-بنفش: همچون آلو

اتاق هایی که نور طبیعی زیادی به آنها می تابند در ترکیب با بنفش آلویی بسیار جذاب و گیرا می شوند. رنگ های سفید و قهوه ای نیز ترکیب بسیار خوبی با این رنگ می سازند.

بیشتر بخوانید: نور خانه های کوچک را چگونه تنظیم کنیم ؟

شما بیشتر از هر اتاق خانه از اتاق نشیمن استفاده می‌کنید، از مهمانان‌تان در این اتاق پذیرایی می‌کنید و در همین اتاق است که می‌توانید سلیقه خود را بیشتر از همه اعمال کنید اما چیدن این اتاق ریزه‌کاری‌های مربوط به خود را دارد، ریزه‌کار‌ی‌هایی که نه تنها اتاق شما را زیباتر می‌کند بلکه راحتی آن را نیز افزون می‌کند.

اتاق نشیمن مهم‌ترین مکان برای جمع شدن اعضای خانواده است، بنابر این مبلمان آن را طوری بچینید که امکان ارتباط و گفت‌وگو بین افراد فراهم شود. صندلی‌ها را با فاصله از دیوار و طوری قرار دهید که روبه‌روی هم باشند. البته اگر اتاق‌نشیمن به اندازه کافی بزرگ است، برای راحتی بیشتر آنها را دو تا دو تا قرار دهید. با صندلی‌ها و مبل استیل دایره را گسترش دهید اما همچنان صمیمیت را حفظ کنید.

یادتان باشد مبلمان‌هایتان به ویژه آنهایی که رویه چرمی دارند را در مجاورت شومینه یا رادیاتور و همچنین تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید زیرا به مرور زمان و بر اثر حرارت چرم خشک شده و ترک می‌خورد. علاوه بر این مبل‌هایی که روکش پارچه‌ای دارند و در مقابل تابش مستقیم نور خورشید هستند، تغییر رنگ خواهند داد.

فاصله مبل‌ها از تلویزیون چقدر باشد؟

توجه به اندازه صفحه نمایش مهم‌ترین نکته هنگام خرید یک تلویزیون محسوب می‌شود که تعیین‌کننده قیمت و کیفیت و بسیاری دیگر از نکات است. سایز یا اندازه صفحه نمایش که با واحد اینچ مشخص می‌شود، طول قطر تلویزیون است اما باید بدانید که این ایده که بزرگ‌ترین اندازه سازگار با بودجه خود را بخرید، همیشه بهترین شیوه نیست. نکته دیگری که می‌تواند اندازه تلویزیون شما را تعیین کند، مکانی است که قرار است تلویزیون در آن قرار بگیرد و فاصله متوسط محل نشستن بینندگان از صفحه نمایش است. در جدول زیر می‌توانید اطلاعاتی را ببینید که بر اساس آن اندازه صفحه نمایش خود را با توجه به محیط انتخاب کنید. البته این جدول کاملا تجربی است و هیچ استانداردی در این زمینه وجود ندارد.

پشت تلویزیون نور نباشد

هنگام تماشای تلویزیون باید نور کافی وجود داشته ‌باشد. انعکاس لامپ‌ها و نور پنجره در صفحه تلویزیون چشم را خسته می‌کند. بنابراین تلویزیون را روبه‌روی پنجره یا منابع نور قرار ندهید و دقت کنید که مهتابی، لامپ و منبع نور درست پشت تلویزیون و در محدوده دیدتان نباشد تا دچار خستگی چشم نشوید. برای پیشگیری از این حالت، یک مدت طولانی به صفحه تلویزیون خیره نشوید. نگاه کردن به اطراف و پلک‌زدن، از خشک‌شدن سطح قرنیه و خستگی چشم پیشگیری می‌کند. همچنین حواستان باشد هنگام تماشای تلویزیون و زمانی که نشسته‌اید، پایین صفحه نمایش تلویزیون باید در سطح قفسه سینه‌تان باشد و نباید از سطح چانه شما بالاتر باشد.

بیشتر بخوانید: ابعاد استاندارد میز تلویزیون که معمولا رعایت نمی‌شود

اولین قدم در طراحی

در چیدمان یک اتاق مهم‌ترین نکته انتخاب نقطه کانونی است یعنی قسمتی که می‌خواهید بیش از همه مورد توجه باشد. اگر تصمیم دارید نقطه کانونی دکوراسیون شما تلویزیون باشد، باید آن را در مرکز فضای نشیمن قرار دهید اما اگر نقطه کانونی دکوراسیون شما شومینه یا هر چیز دیگری است، فضای نشیمن و چیدمان مبل را باید حول آن نقطه کانونی صورت دهید و تلویزیون را در جایی بگذارید که به راحتی برای افراد قابل دیدن باشد.

برای آنکه اتاق بازتر نشان داده شود، از رنگ سفید نیز در طرح رنگ خود استفاده کنید. مثلا رنگ‌های گرم مانند زرد، نارنجی یا قرمز را برای یک دیوار در نظر بگیرید و بقیه دیوارها را سفید کنید. همچنین می‌توانید از رنگ سفید به عنوان حاشیه استفاده کنید تا اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد.

کولر گازی مناسب برای اتاق شما

لازم است در موقع خرید کولر گازی برای اتاق‌نشیمن به مساحت فضایی که نیاز به سرد شدن دارد، توجه کنید. معمولا ظرفیت مورد نیاز کولر گازی به نسبت مساحت فضای مورد استفاده تخمین زده می‌شود. با استفاده از جدول زیر می‌توانید با توجه به مساحت اتاق‌تان بهترین ظرفیت را انتخاب کنید.

چنانچه فضای مورد نظر آفتاب‌گیر باشد به ظرفیت‌های مندرج در جدول بالا، ۱۰ درصد اضافه می‌شود و اگر فضای مورد نظر سایه باشد،۱۰ درصد از این ظرفیت مذکور کم خواهد شد و چنانچه کولر صرفا برای آشپزخانه به کار می‌رود، می‌توان از یک رده بالاتر استفاده کرد.

برچسب‌ها: ,
منبع: www.yjc.news

مطالب مرتبط

عکس آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ

آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ (سریع و آسان)

در آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ، گلدانی مدرن و زیبا ساخته‌ایم. این گلدان با ارزان‌ترین لوازم و سریع آماده می‌شود تا دکوراسیون منزل شما را خاص کند. شما نمی‌توانید در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مشابه این گلدان را پیدا کنید؛ مهم‌تر از آن می‌توانید هر فرم و شکلی به این گلدان بدهید.

ساخت تابلو مدرن با لوازم دور ریختنی

ساخت تابلو مدرن با لوازم دور ریختنی

تابلوها از لوازم ضروری برای پذیرایی و اتاق خواب هستند. اگر در دیوار خانه از تابلوهایی هماهنگ با دکوراسیون استفاده کنید، زیبایی خانه بیشتر می‌شود. بیشتر تابلوهای مدرن گران‌قیمت هستند و خرید آن برای بیشتر افراد امکان‌پذیر نیست، برخی افراد نیز تابلو مدنظر خود را در بازار پیدا نمی‌کنند؛ اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید با آموزش ساخت تابلو مدرن با لوازم دور ریختنی همراه ما باشید.

آموزش ساخت گلدان رنگی سبز با گلدان بلور کهنه

آموزش ساخت گلدان رنگی با گلدان بلور قدیمی + ویدیو

گلدان‌های بلور و استوانه‌ای در هر خانه‌ای دیده می‌شوند. روی بیشتر این گلدان‌ها خش افتاده و رنگ و رویشان رفته است. اگر گلدان بلوری دارید که بلااستفاده است و از چشمتان افتاده پیشنهاد می‌کنم با آموزش ساخت گلدان رنگی با ما همراه باشید.

آموزش ساخت گلدان با لوازم دور ریختنی با هزینه کم و ارزان

آموزش ساخت گلدان با لوازم دور ریختنی (هزینه ۱۰۰ هزار تومان)

گلدان‌ها و گل‌های داخل آن طراوت و زیبایی خاصی به دکوراسیون خانه می‌دهد. در این بخش از آموزش‌های خودت بساز، یک گلدان زیبا به رنگ مشکی طلایی آموزش دادیم که فقط با ۱۰۰ هزار تومان (هزینه خرید رنگ و اسپری رنگی) آماده تزئین خانه‌تان است.


دیدگاه خود را بنویسید