کابینت ممبران چیست؟(همه چیز در باره کابیت ممبران)

مدلهای جدید آشپزخانه-کف پوش مناسب برای آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه همیشه به نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردار بوده و دقت و حوصله بسیاری را نیز به سمت خود جلب کرده است. یکی از مهم ترین عناصر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کابینت های آشپزخانه است. به همین دلیل نیز سبک دکوراسیون آشپزخانه شما در وهله اول به نوع کابینتی که انتخاب می کنید بستگی پیدا می کند. در این مطلب با ما همراه ما باشید تا به سوال کابینت ممبران چیست جواب دهیم.

کابینت ممبران چیست؟(همه چیز در باره کابیت ممبران)

معنی ممبران چیست؟

معنی ممبران پرده، غشا، پوسته است. از آنجایی که در کابنیت ممبران بعد از کنده‌کاری یک روکش با استفاده از چسب به ام‌دی‌اف یا دیگر متریال‌ها چسبانده می شود این نوع کابینت را کابینت ممبران می‌گویند.

درباره کابینت ممبران

کابینت های ممبران انواعی از کابینت هستند که بر روی درب آنها حکاکی هایی انجام شده و شکل ظاهری شان را دچار تحولات جذابی کرده است. این نوع از کابینت ها نسل جدیدی از کابینت های کلاسیک هستند و به نسبت کابینت های کلاسیکی که تزئینات آنها به صورت دستی انجام می شد هزینه و قیمت های مقرون به صرفه تری دارند و به همین دلیل نیز تقریبا انتخاب مناسب تری به شمار می آیند. حکاکی های انجام شده بر روی کابینت های ممبران با کمک دستگاه هایی به نام سی ان سی چوب انجام می پذیرد و به همین دلیل نیز کاملا به سبک و شیوه منحصر به فردی انجام می شوند.

کابینت ممبران چیست؟(همه چیز در باره کابیت ممبران)

مزایا و معایب کابینت ممبران چیست

کابینت های ممبران مزایای بسیاری دارند که از میان آنها می توان به زیبایی بسیار آنها در کنار روکش یکپارچه، عدم نفوذ آب و رطوبت، رفع معایب روکش ملامینه و وینیل در ام دی اف های معمولی اشاره کرد. این نوع از کابینت ها با انواع متربال و مواد و مصالح ترکیب می شوند و تلفیق های منحصر به فردی را خلق می کنند، برای مثال ترکیب این کابینت ها با شیشه می تواند کابینت شما را شبیه به یک ویترین و بوفه کند و زیبایی دکوراسیون آشپزخانه تان را چندین و چند برابر نماید.

کابینت ممبران چیست؟(همه چیز در باره کابیت ممبران)
تلفیق کابینت ممبران با شیشه آشپزخانه شما را بسیار زیبا نشان می‌دهد.

در کنار مزایای کابینت ممبران باید از معایب این نوع از کابینت های کلاسیک نیز صحبت کرد تا اگر قصد خرید و تهیه این نوع از کابینت ها را دارید بتوانید با هوشیاری بیشتری دست به انتخاب بزنید. یکی از معایبی که می تواند برای کابینت های ممبران نام برد ظرافت بسیار زیاد در طراحی آن است. اگر کنده کاری ها و طرح های برجسته بر روی کابینت شما بیش از حد ظریف باشد پوشش لایه پی وی سی بر روی آن به خوبی صورت نمی گیرد. به همین دلیل توصیه ما این است که به سراغ نمونه هایی بروید که طراحی ها و برجسته کاری های بر روی آنها خیلی ظریف و شکننده نباشد.

کابینت ممبران چیست؟(همه چیز در باره کابیت ممبران)
یکی از معایب کابینت ممبران این است که برجستگی‌های بسیار ریز روی آن شکنند هسنتد و موقع انتخاب باید دقت کنید که این برجستیگی‌ها زیاد ریز نباشد

مسئله دیگری که باید به آن اشاره کرد تفاوت کیفیت های موجود در بازار از کابینت های ممبران است. کابینت ممبران که به نام کابینت وکیوم نیز شناخته می شود می تواند از نظر کیفیت نهایی خود تفاوت بسیار زیادی داشته باشد، چرا که مجری کار می تواند برای مرحله پوشش پی وی سی کار را با کیفیتی پایین ببندد و از چسب نامرغوبی برای آن استفاده نماید. این موضوع می تواند در رابطه با مراحل دیگر نیز نمود پیدا کند و دقت و ظرافتی یکسان برای ساخت و تولید این نوع از کابینت ها به کار نرود.

کابینت ممبران چیست؟(همه چیز در باره کابیت ممبران)

از دیگر معایب کابینت ممبران حساسیت به نور و حرارت است. پوشش پی وی سی ای که بر روی کابینت های ممبران انجام می گیرد می تواند در برابر نور خورشید به مرور دچار مشکلاتی اساسی شود. یکی از این مسائل تغییر رنگ کابینت است و موضوع بعدی نیز به ضعیف شدن به مرور زمان چسب کابینت بر می گردد. بنابراین می توان گفت که این موضوع نیز از دیگر معایب استفاده از کابینت ممبران در دکوراسیون آشپزخانه است.

کابینت ممبران چیست؟(همه چیز در باره کابیت ممبران)

انواع کابینت های ممبران

کابینت های ممبرانی که امروزه در بازار موجود هستند از تنوع بالایی برخوردار هستند که همین موضوع نیز دست افراد را برای انتخاب بازتر می گذارد. یکی از انواع کابینت های ممبران نمونه های سفید رنگی هستند که باعث خودنمایی بیشتر حکاکی های موجود بر روی آنها می شود. این نوع از کابینت ها در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه تاثیر زیادی دارند و می توانند با تزئیناتی طلایی رنگ، آشپزخانه شما را سلطنتی تر و لوکس تر جلوه دهند.

کابینت ممبران چیست؟(همه چیز در باره کابیت ممبران)

نوعی دیگر از کابینت های ممبران طرح هایی با رنگ مشکی است. این نوع از کابینت ها می توانند فضای آشپزخانه شما را تا حدودی دنج تر و در کنار آن باشکوه تر جلوه دهند. حکاکی های موجود بر روی کابینت های ممبرات مشکی و یا تیره رنگ باعث افزایش شکوه و جلوه کابینت می شود و فضای آشپزخانه شما را لوکس تر می کند. توصیه ما این است که اگر تصمیم به تهیه این نوع از کابینت های ممبران دارید از آنها در آشپزخانه هایی استفاده کنید که فضای بزرگی دارند و انتخاب رنگ تیره باعث کوچک تر دیده شدن آن نمی شود.

نوعی دیگر از کابینت های ممبران، آنهایی هستند که به اصطلاح با نام های ویترینی شاخته می شوند. همان طور که پیش از این نیز اشاره شد این نوع از کابینت ها با ترکیبی از شیشه ساخته می شوند و می توانند به عنوان یک بوفه و ویترین نیز برایتان کاربرد داشته باشند و فضای آشپزخانه تان را منحصر به فردتر کنند.

منبع: ای هوم

لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
منبع:

دیدگاه خود را بنویسید