تابلوهای خانه را چگونه انتخاب کنیم؟

تابلوهای خانه را چگونه انتخاب کنیم؟

می‌توانید یک محیط را با انتخاب تابلو درست به فضایی سرزنده و شاداب یا جذاب و خاص تبدیل کنید.
باید برای شما هم پیش آمده باشد که وارد خانه یا دفتر کار یا محیطی شوید و با خود بگویید تابلو‌ها چقدر توی ذوق می‌زند و هیچ گونه هماهنگی با محیط و دکوراسیون خود ندارد. نقش تابلو در دکوراسیون محیط کار و زندگی شما بسیار اساسی است. به راحتی می‌توانید یک محیط را با انتخاب تابلویی درست به فضایی سرزنده و شاداب یا جذاب و خاص تبدیل کنید. انتخاب با شماست که می‌خواهید محیط اطرافتان چه انرژی داشته باشد. برای انتخاب تابلو مناسب هر محیط ادامه مطلب را بخوانید.

تابلوهای خانه را چگونه انتخاب کنیم؟
تابلوهای خانه را چگونه انتخاب کنیم؟

چه سبکی را دوست دارید؟

امروزه با تنوعی از مدل‌های مختلف تابلو روبه‌رو هستیم. دیگر آن زمان که فقط نقش گل و درخت یا حیوانات تابلو می‌شد گذشته است. به همین دلیل شما تنوع انتخاب بسیاری دارید. پیش از خرید تابلو یا آثار هنری بهتر است ابتدا تعیین کنید چه سبکی را می‌پسندید. برای این کار می‌توانید صفحات هنری و مجلات دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید، از وب‌سایت‌های انتخاب آثار هنری استفاده کنید یا آثار هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی را در پینترست، اینستاگرام و رسانه‌های مشابه دنبال کنید.

چه تابلویی به درد شما می‌خورد؟

حالا که سبک مورد علاقه را انتخاب کردید باید سراغ مرحله بعدی بروید و آن انتخاب کردن اندازه تابلو است. تعیین اندازه‌ی درست تابلو‌ها یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از اقدام به خریدِ آن‌ها باید در نظر گرفته شود. برای تعیین اندازه‌ی تابلو باید به فضای در اختیار دقت کنید. برای مثال اگر تعداد مبلمان یا وسایل موجود در اتاق با توجه به بزرگی فضای آن کم باشد و با فاصله از یکدیگر چیده شده باشند، یک تابلوی بزرگ به‌راحتی می‌تواند فضا را بسته نشان دهد. توجه به شکل و ابعاد دیوار نکته ضروری بعدی است. برای دیوار‌های بلند که شبیه به یک مستطیل ایستاده به‌نظر می‌رسند، بهتر است از پرتره و تابلو‌های عمودی استفاده شود. اما برای دیوار‌هایی که افقی هستند بهتر است از تابلو‌های افقی استفاده کنید. تابلو‌ها باید تا حدی بزرگ باشند و حداقل دو سوم یا سه‌چهارم کل دیوار را بپوشانند.

هم‌خوانی با محیط

تابلو‌هایی را که برای خرید یا تهیه انتخاب می‌کنید باید نظر سبک و اندازه با فضای منزل و محیط کاری شما همخوانی داشته باشند. می‌توانید رنگ‌هایی در تابلو را انتخاب کنید که با یک یا دو رنگ از رنگ‌های اصلی دکوراسیون هماهنگ باشد. اما بدانید نباید به اجبار از تابلو‌هایی استفاده کنید که ترکیبی از رنگ‌های موجود در فضای اتاق باشد. کمی خلاق باشید و به تضاد رنگ‌ها کنار یکدیگر دقت کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع:

دیدگاه خود را بنویسید