اهمیت تابلو در دکوراسیون خانه

اهمیت تابلو در دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه یا دفتر کار، نتیجه کنار هم قرار گرفتن عناصر گوناگون است. زمانی که آنها به صورت هماهنگ و مناسب در کنار هم بنشینند، فضایی دلپذیر و زیبا ایجاد می شود.

به طور کلی می توان گفت عناصر موجود در یک فضا به سه دسته عمده تقسیم می شوند:

۱- عناصری که بیشتر نقش دکور و تزیینی دارند.

اگرچه ممکن است نداشتن ظروف تزیینی، گلدان ها، گل های خشک و مصنوعی، شمعدان، مجسمه و … خلیلی در فضا ایجاد نکند ولی وجودشان بسیار مؤثر خواهد بود. دیوارها گسترده ترین سطوح موجود در یک فضا هستند و در نگاه اول جلب توجه می کنند. پس تزیین آنها بر دکوراسیون تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

ممکن است محیطی با زیباترین و شیک ترین وسایل تزیینی و مبلمان آراسته شده باشد ولی برای دیوارهای آن تدبیری اندیشیه نشده باشد و به این ترتیب در نگاه اول، سطح خالی دیوارها از جذابیت بقیه عوامل کاسته و حس خوبی را منتقل نخواهد کرد.

تابلو یکی از بهترین راه ها برای رفع این مشکل است.

تابلوها اگرچه اغلب با هدف تزیین مورد استفاده قرار می گیرند ولی در تغیر حال و هوای فضا جایگاه ویژه ای دارند. از تابلوها برای تغییر ابعاد ظاهری فضا نیز می توان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: ۲۱ ایده‌ی طلایی‌ برای چیدمان اتاق نشیمن کوچک

مثلا برای افزایش ارتفاع دیوارها، نصب تابلوهای عمودی و بلند کارساز خواهد بود.

به همین ترتیب با نصب تابلو به صورت افقی می توان طول دیوار را به لحاظ بصری افزایش داد.

اهمیت تابلو در دکوراسیون خانه

۲- عناصری که هدف استفاده از آنها، کاربردی است.

وسایلی مانند جاروبرقی، اجاق گاز، یخچال و … نقشی کاربردی در منزل دارند و چندان به دکور خانه مربوط نمی شوند.

۳- عناصری که هم نقش دکوری دارند و هم کاربردی هستند.

پرده، مبلمان، فرش، بوفه و … در این گروه جا می گیرند.

بیشتر بخوانید : کاربرد آینه در درکوراسیون در خانه برای بزرگ تر نشان دادن فضا

انتخاب قاب

تابلو یکی از مهمترین عناصر گروه اول است. فرض کنید تابلوی مورد نظرتان را انتخاب کرده اید؛ حالا نوبت به انتخاب قاب آن می رسد.

قاب مثل ظرفی است که تابلو را در آن عرضه می کنید و اگر ظاهر زیبایی داشته باشد، تابلو روی دیوار خانه می درخشد و اگر زیبا نباشد از کیفیت تابلوی شما هم کم می کند.

شما با انتخاب یک قاب ساده و در عین حال شیک و زیبا می توانید کاری کنید که اثر هنری محبوبتان بیشتر به چشم بیاید.

قاب در برجسته و جلوه دار کردن اثر نقش مهمی دارد، ضمن اینکه اگر رنگ های استفاده شده در اثر، ملایم و کمرنگ هستند و در محیط به رنگ های شادتر بیشتری نیاز است، با انتخاب قابی به رنگ تند و گرم، به اثر جلوه ای دیگر بدهید.

در مقابل، برای آثاری که شولوغ هستند و رنگ های گرم و تند زیادی در آنها استفاده شده، می توانید قابی با یکی از رنگ های ملایم و خنثی در نظر بگیرید.

اباید مراقب باشید قابی که انتخاب می کنید از جلوه اثر نکاهد. البته توصیه می شود که قاب و حاشیه دور اثر از رنگ های ملایم و خنثی باشند و قاب با رنگ دیوارها هماهنگی داشته باشد.

بیشتر بخوایند: فضای مورد نیاز میز ناهار خوری

برچسب‌ها: , , ,
منبع: www.yjc.news

مطالب مرتبط

عکس آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ

آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ (سریع و آسان)

در آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ، گلدانی مدرن و زیبا ساخته‌ایم. این گلدان با ارزان‌ترین لوازم و سریع آماده می‌شود تا دکوراسیون منزل شما را خاص کند. شما نمی‌توانید در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مشابه این گلدان را پیدا کنید؛ مهم‌تر از آن می‌توانید هر فرم و شکلی به این گلدان بدهید.

ساخت تابلو مدرن با لوازم دور ریختنی

ساخت تابلو مدرن با لوازم دور ریختنی

تابلوها از لوازم ضروری برای پذیرایی و اتاق خواب هستند. اگر در دیوار خانه از تابلوهایی هماهنگ با دکوراسیون استفاده کنید، زیبایی خانه بیشتر می‌شود. بیشتر تابلوهای مدرن گران‌قیمت هستند و خرید آن برای بیشتر افراد امکان‌پذیر نیست، برخی افراد نیز تابلو مدنظر خود را در بازار پیدا نمی‌کنند؛ اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید با آموزش ساخت تابلو مدرن با لوازم دور ریختنی همراه ما باشید.

آموزش ساخت گلدان رنگی سبز با گلدان بلور کهنه

آموزش ساخت گلدان رنگی با گلدان بلور قدیمی + ویدیو

گلدان‌های بلور و استوانه‌ای در هر خانه‌ای دیده می‌شوند. روی بیشتر این گلدان‌ها خش افتاده و رنگ و رویشان رفته است. اگر گلدان بلوری دارید که بلااستفاده است و از چشمتان افتاده پیشنهاد می‌کنم با آموزش ساخت گلدان رنگی با ما همراه باشید.


دیدگاه خود را بنویسید