اهمیت تابلو در دکوراسیون خانه

اهمیت تابلو در دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه یا دفتر کار، نتیجه کنار هم قرار گرفتن عناصر گوناگون است. زمانی که آنها به صورت هماهنگ و مناسب در کنار هم بنشینند، فضایی دلپذیر و زیبا ایجاد می شود.

به طور کلی می توان گفت عناصر موجود در یک فضا به سه دسته عمده تقسیم می شوند:

۱- عناصری که بیشتر نقش دکور و تزیینی دارند.

اگرچه ممکن است نداشتن ظروف تزیینی، گلدان ها، گل های خشک و مصنوعی، شمعدان، مجسمه و … خلیلی در فضا ایجاد نکند ولی وجودشان بسیار مؤثر خواهد بود. دیوارها گسترده ترین سطوح موجود در یک فضا هستند و در نگاه اول جلب توجه می کنند. پس تزیین آنها بر دکوراسیون تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

ممکن است محیطی با زیباترین و شیک ترین وسایل تزیینی و مبلمان آراسته شده باشد ولی برای دیوارهای آن تدبیری اندیشیه نشده باشد و به این ترتیب در نگاه اول، سطح خالی دیوارها از جذابیت بقیه عوامل کاسته و حس خوبی را منتقل نخواهد کرد.

تابلو یکی از بهترین راه ها برای رفع این مشکل است.

تابلوها اگرچه اغلب با هدف تزیین مورد استفاده قرار می گیرند ولی در تغیر حال و هوای فضا جایگاه ویژه ای دارند. از تابلوها برای تغییر ابعاد ظاهری فضا نیز می توان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: ۲۱ ایده‌ی طلایی‌ برای چیدمان اتاق نشیمن کوچک

مثلا برای افزایش ارتفاع دیوارها، نصب تابلوهای عمودی و بلند کارساز خواهد بود.

به همین ترتیب با نصب تابلو به صورت افقی می توان طول دیوار را به لحاظ بصری افزایش داد.

اهمیت تابلو در دکوراسیون خانه

۲- عناصری که هدف استفاده از آنها، کاربردی است.

وسایلی مانند جاروبرقی، اجاق گاز، یخچال و … نقشی کاربردی در منزل دارند و چندان به دکور خانه مربوط نمی شوند.

۳- عناصری که هم نقش دکوری دارند و هم کاربردی هستند.

پرده، مبلمان، فرش، بوفه و … در این گروه جا می گیرند.

بیشتر بخوانید : کاربرد آینه در درکوراسیون در خانه برای بزرگ تر نشان دادن فضا

انتخاب قاب

تابلو یکی از مهمترین عناصر گروه اول است. فرض کنید تابلوی مورد نظرتان را انتخاب کرده اید؛ حالا نوبت به انتخاب قاب آن می رسد.

قاب مثل ظرفی است که تابلو را در آن عرضه می کنید و اگر ظاهر زیبایی داشته باشد، تابلو روی دیوار خانه می درخشد و اگر زیبا نباشد از کیفیت تابلوی شما هم کم می کند.

شما با انتخاب یک قاب ساده و در عین حال شیک و زیبا می توانید کاری کنید که اثر هنری محبوبتان بیشتر به چشم بیاید.

قاب در برجسته و جلوه دار کردن اثر نقش مهمی دارد، ضمن اینکه اگر رنگ های استفاده شده در اثر، ملایم و کمرنگ هستند و در محیط به رنگ های شادتر بیشتری نیاز است، با انتخاب قابی به رنگ تند و گرم، به اثر جلوه ای دیگر بدهید.

در مقابل، برای آثاری که شولوغ هستند و رنگ های گرم و تند زیادی در آنها استفاده شده، می توانید قابی با یکی از رنگ های ملایم و خنثی در نظر بگیرید.

اباید مراقب باشید قابی که انتخاب می کنید از جلوه اثر نکاهد. البته توصیه می شود که قاب و حاشیه دور اثر از رنگ های ملایم و خنثی باشند و قاب با رنگ دیوارها هماهنگی داشته باشد.

بیشتر بخوایند: فضای مورد نیاز میز ناهار خوری

لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
برچسب‌ها: , , ,
منبع: www.yjc.news

مطالب مرتبط

با تغییر دکوراسیون خانه به استقبال سال نو بروید

با آمدن بهار همه ما دوست داریم نونوار شویم و همیشه از خانه خود شروع میکنیم و با خانه تکانی و خرید وسایل و لوازم خانه و.. به استقبال سال نو می‌رویم حال در این مقاله به شما می‌گوییم چگونه با کمترین هزینه و امکانات خانه خود را بهاری کنید.

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه است و باید به نکات زیادی در طراحی آن توجه شود.کابینت آشپزخانه‌ها از مهم‌ترین لوازم موجود در آن‌ها هستند. زیرا به لوازم شما نظم می‌دهند و موجب یک‌دست شدن و زیبا شدن آشپزخانه می‌شوند. در نتیجه باید به طراحی کابینت آشپزخانه توجه زیادی شود.


دیدگاه خود را بنویسید