کامل‌ترین راهنمای انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه

مدلهای جدید آشپزخانه-کف پوش مناسب برای آشپزخانه

در این مقاله می‌خواهیم در مورد کاشی‌هایی که برای استفاده در آشپزخانه مناسب هستند صحبت کنیم. رطوبت زیاد در آشپزخانه، لوازم تیز، رفت آمد زیاد و … باعث شده است به فکر کفپوش مناسب برای آشپزخانه باشیم.
اگر می‌خواهید در آشپزخانه‌ی خود ازپارکت استفاده کنید روی پارکت مناسب برای آشپزخانه کلیک نمائید.

کاشی با دوام ترین کفپوش، البته بعد از بتن ساده می باشد. با اینکه در بادوام بودن کاشی به عنوان کفپوش شکی نیست اما جهت خرید کاشی در تهران بهتر است گزینه های زیر را نیز مورد بررسی قرار دهید.

خرید کاشی در تبریز

نوع مناسب کاشی کف را خریداری کنید

قبل از اینکه به جزئیات با دوام ترین گزینه های کف آشپزخانه با کاشی بپردازید. توجه داشته باشید که هنگام خرید کاشی کف ، تهیه نوع مناسب بسیار مهم است. در خرید کاشی، باید توجه داشته باشید که کاشی دربرابر ترافیک سنگین و استفاده سخت ساخته شده است یا خیر. در ضمن کاشی‌هایی که در کف استفاده می‌شوند نباید زیاد سیقلی باشند تا خطر لغزش و زمین خوردن را کاهش دهد. همچنین پس نصب، کف باید با سیمان سفید و پودر سنگ بندکشی شود تا مقاومت آن افزایش یابد. بند کشی باید به صورت دوره‌ای انجام شود تا از بروز آسیب جلوگیری گردد.

کاشی سنگ طبیعی

بهترین نوع کاشی، سنگ طبیعی است. کاشی سنگی آشپزخانه بسیار مقاوم است و در طیف وسیعی از سبک ها و رنگ ها ارائه می شود. اما برخی از سنگ ها می توانند بسیاری از مواد را جذب کنند بنابراین مستعد لک شدن هستند. بنابراین مهم است که به خوبی بندکشی شوند. توجه داشته باشید که با وجود این که قرن ها در هنر باستان دوام داشته است ، در واقع سنگ مرمر برای کفپوش آشپزخانه گزینه چندان مناسبی نیست. ممکن است در معرض خرد شدن و آسیب دیدگی باشد و همچنین ممکن است بسیار لغزنده باشد. از سنگ مرمر می‌توانید در جاهایی که به درخشندگی نیاز است استفاده کنید.

کاشی معدن

گزینه دیگر کاشی معدن است که از خاک رس و سنگ آهک ساخته می شود و برای اینکه شبیه سنگ طبیعی باشد ، آن را در کوره‌های داغ می‌گذارند. داین کفپوش به انداز سنگ واقعی مقاوم نیست ، اما هنوز هم یک گزینه عالی است و می تواند خارق العاده به نظر برسد. به لطف طیف وسیعی از گزینه های موجود ، می توان آن را در الگوهای مختلفی از جمله کاشی هایی با اشکال و رنگ های مختلف برش داده و نصب کرد. اما این تزئینات به هزینه نصب را افزایش می‌دهند.

کاشی سرامیک و پرسلن

سایر گزینه های کف کاشی آشپزخانه با دوام بیشتر شامل سرامیک و پرسلن است. این نوع کاشی ها یک نسخه سخت و کاملاً سوزانده شده است (مابین دمای ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد) که در برابر رفت آمد بیش از حد مقاوم است.

سرامیک و پرسلن می توانند مستعد ترک خوردن و خرد شدن باشند. اگر اتفاقاً چیزی سخت (مانند یکی از تابه های چدنی مورد علاقه خود) روی لبه کاشی بیندازید ، قطعاً ترک خواهد خورد. اگر کف سازی ماقبل کاشی به خوبی تثبیت نشده باشد کاشی های استفاده شده را به شدت آسیب پذیر می‌کند.

کامل‌ترین راهنمای انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه

کاشی شیشه ای

کاشی شیشه ای گزینه دیگری است. یافتن کاشی شیشه ای دارای درجه بندی مناسب برای استفاده به عنوان کفپوش از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا برای جلوگیری از لغزش باید ضخیم ، بادوام باشید و بیش از حد لیز و سقلی نباشد. مانند سرامیک و پرسلن ، ممکن است مستعد خرد شدن باشد ، اما به نظر خارق العاده می رسد و اگر کف کاملاً با کاشی شیشه ای ساخته شود ، به عنوان قطعه ای برجسته با سایر کفپوش ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدهای موجود در کاشی های شیشه‌ای می توانند به سرعت تغییر کنند ، که باید مورد توجه شما قرار گیرد. اگر نمی‌خواهید به زودی کفپوش آشپزخانه را عوض کنید ممکن است به زودی قدیمی به نظر برسد.

کاشی کفپوش بادوام

به طور کلی توجه داشته باشید که کاشی یکی از بادوام ترین محصولات کفپوش موجود در بازار فروش کفپوش است و تقریباً هر انتخابی می تواند انتخاب خوبی باشد. همانطور که با دوام ترین کف آشپزخانه با کاشی را جستجو می کنید ، به ظاهری که می خواهید در آشپزخانه خود داشته باشید فکر کنید و همچنین به هزینه‌های آن نیز توجه داشته باشید.

در نهایت با توجه کنید که خرید کفپوش با دوام و گران به تنهایی کافی نیست و شما باید یک استادکار مناسب برای نصب کاشی انتخاب کنید. برای این منظور با استادکار مورد نظر مذاکره کنید و نمونه کارهای او را ببینید و یک قرارداد مناسب با ایشان منعقد کنید.

مقاله مرتبط

کاملترین راهنمای چیدمان آشپزخانه

تاریخچه پارکت

آیا می‌توان از پارکت در آشپزخانه استفاده کرد؟

آشپزخانه‌های عجیب اما زیبا

لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
برچسب‌ها: ,
منبع:

مطالب مرتبط

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه است و باید به نکات زیادی در طراحی آن توجه شود.کابینت آشپزخانه‌ها از مهم‌ترین لوازم موجود در آن‌ها هستند. زیرا به لوازم شما نظم می‌دهند و موجب یک‌دست شدن و زیبا شدن آشپزخانه می‌شوند. در نتیجه باید به طراحی کابینت آشپزخانه توجه زیادی شود.

جایگاه ناشناخته لوستر ایرانی در بازارهای جهانی

به عقیده کارشناسان لوستری که در ایران تولید می‌شود قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی و خصوصا کشورهای اروپایی را دارد چرا که هنرمندی، خلاقیت و تنوع مناسبی در تولید آن به کار رفته و وجود نیروی انسانی و انرژی ارزان نیز باعث می‌شود که کیفیت و هزینه تمام‌شده آن مناسب باشد. این در حالی است […]

فرش چینی؛ کپی ارزان‌قیمتی از فرش‌های اصیل ایرانی!

فرش چینی؛ کپی ارزان‌قیمتی از فرش‌های اصیل ایرانی!

چند سالی است که از هیاهوی فرش چینی در بازار جهانی و کپی کردن طرح‌های اصیل فرش ایرانی شنیده‌ایم حتی فرش چینی هم مثل بقیه کالاهای چینی، وارد بازار فرش ایران شده‌است. با هم درباره طرح و نقشه فرش چینی دستباف می‌خوانیم و از کیفیت نمونه‌های فرش چینی که کپی‌برداری از فرش ایرانی است، می‌گوییم.

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

دکوراسیون سفید منزل باید با دقت و توجه بالایی صورت گیرد. هرچند این چیدمان برای هر فضایی ایده‌آل است اما اگر به دقت پیاده نشود، به جای شادابی و سر زندگی، فضایی سرد و بی روح به همراه می‌آورد. چیدمان و دکوراسون منازل بیش از گذشته مورد اهمیت قرار گرفته است. استفاده از ترکیب رنگ‌های […]


دیدگاه خود را بنویسید