۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

وقتی صحبت از جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه و ترندهای آن می‌شود، بین انواع طرح‌های متنوع آن غرق می‌شویم. آن‌قدر ایده برای این قسمت از خانه وجود دارد که می‌توانیم مقاله‌ای با صدها نمونه طرح برای شما آماده کنیم. اما قرار است این مقاله چیزی فراتر از تنها نمایش چند نمونه طرح و ایده ساده باشد. می‌خواهیم با سبک‌های مختلف چیدمان آشپزخانه بهتر آشنا شوید و در نتیجه بتوانید به بهترین شکل ممکن آشپزخانه خود را تغییر دهید.

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه هر سال در حال تغییر است چون هر بار ایده جدیدی به ذهن طراحان می‌رسد و از طرفی مواد جدیدی وارد بازار می‌شوند که می‌توان با آن‌ها طرح‌های جدید زد. طرح‌های قدیمی و جدید می‌توانند برای افراد با سلیقه‌های مختلف، جذاب باشند. باید دید که چه موادی در دسترس شماست و سبک دکوراسیون داخلی خانه شما به چه صورت است.

بیشتر بخوانید: محبوب ترین رنگ و مدل های کابینت

 • کابینت های چوبی
 • کابینت های بدون در یا قفسه باز
 • کابینت های جلو شیشه ای
 • کابینت های به رنگ آبی
 • کابینت های با ترکیبی از دو رنگ
 • کابینت های خاکستری
 • کابینت هایی با جزئیات سنتی
 • کابینت های ساده و بدون تزئینات اضافی
 • کابینت سفید آشپزخانه
 • کابینت ادویه جات
 • قفسه هایی برای تزئینات و ظروف خاص
 • کابینت های مشکی
 • کشو های سفارشی
 • ترکیب سبک های مختلف کابینت
 • کابینت هایی با درب توری
 • کابینت های مجلل

کابینت‌های چوبی

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

شاید به نظر بسیاری از افراد کابینت‌های چوبی جزو جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه نباشند. اما طرح‌ها و شکل‌هایی که این روزها از آن استفاده می‌شود، بسیار شیک و مدرن هستند.

 • یکی از خوبی‌های این نوع کابینت‌ها این است که به سادگی با وسایل چوبی پذیرایی هماهنگ می‌شوند.
 • از طرفی هر وقت بخواهید می‌توانید آن‌ها را رنگ کنید. چوب رنگ‌پذیری خوبی دارد و کافی است با یک سنباده رنگ قبلی را پاک کرده و دوباره رنگی تازه بزنید. به این ترتیب در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید آشپزخانه خود را تغییر دهید.
 • یکی از جذابیت‌های کابینت‌های چوبی به عنوان جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه، حس و حال روستایی است که به فضای خانه می‌بخشد.
 • البته هستند مدل‌هایی که خیلی مجللند و در آن‌ها تزئینات زیادی به‌کار رفته، اما اگر به دنبال یک طراحی ساده هستید، می‌توانید با طرح روی چوب بازی کنید.

کابینت‌های بدون در یا قفسه‌باز

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

به جای اینکه مانند طراحی‌های قدیمی از کابینت‌های درب‌دار استفاده کنید، می‌توانید از کابینت‌های بدون در یا قفسه‌باز که بدون پوشش و درب هستند، جایگزین کنید.

 • این قفسه‌ها می‌توانند در جاهای مختلف آشپزخانه قرار بگیرند.
 • جایی برای به نمایش گذاشتن بشقاب‌های رنگی، ظروف شیشه‌ای مواد اولیه، گلدان، وسایل تزئینی و کتاب آشپزی باشند.
 • جالب است که این مدل کابینت‌ها جزو جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه هستند و این روزها خیلی ترند شده‌اند.
 • این قفسه‌ها در عین سادگی بسیار کاربردی هستند و شما را وادار می‌کنند همیشه آن‌ها را مرتب و تمیز نگه دارید؛
 • چون دربی ندارند پس شلوغی و درهم‌ریختگی آن‌ها دیده می‌شود. شاید همین موضوع چالشی باشد برای اینکه این قفسه‌ها را با وسایلی تزئین کنید که ظاهری زیبا و شکیل دارند.

بیشتر بخوانید: کابینت ممبران چیست؟

کابینت‌های جلو شیشه‌ای

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

کابینت‌های جلو شیشه‌ای به جای یک درب کامل، دارای درهایی هستند که بخش عمده آن را شیشه تشکیل داده است. این نوع کابینت نیز به عنوان جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه شناخته می‌شود. در گذشته کمتر خانه‌ای دارای چنین کابینت‌هایی بود و حالا این کابینت‌های درب شیشه‌ای به بخشی از دکوراسیون آشپزخانه‌های جدید و مدرن تبدیل شده‌اند.

وسایلی که داخل این کابینت‌ها می‌گذارید دیده می‌شوند، پس باید همیشه مرتب باشند و از طرفی وسایلی را استفاده کنید که بیشتر جنبه تزئینی دارند.

البته وسایلی مانند ظروف رنگی و سفید و ظرف‌های کریستالی که کمتر استفاده می‌کنید را نیز می‌توانید در این کابینت‌ها جای دهید.

کابینت‌هایی به رنگ آبی

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

طیف آبی یکی از رنگ‌های مدرنی است که در حال حاضر برای پوشش کابینت‌های آشپزخانه استفاده می‌شود. این رنگ همیشه محبوب بوده و حالا طیف‌های زیبایی از آن، کابینت‌ها را تزئین می‌کنند. آبی‌ می‌تواند به عنوان یک رنگ خنثی استفاده شود و جلوه خاصی به دکور آشپزخانه ببخشد.

خوبی رنگ آبی این است که با دیدن آن احساس آرامش می‌کنید و می‌توانید از لحظاتی که در آشپزخانه هستید، لذت ببرید. این رنگ را می‌توانید با مواد صنعتی مانند فلز و مواد طبیعی مانند چوب، ترکیب کرده و مجموعه‌ای زیبا خلق کنید.

بیشتر ببینید: جدیدترین مدل میز و صندلی تحریر

کابینت از کف تا سقف

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

اگر سقف خانه شما بلند است، پس چرا از این مزیت استفاده نکنید. می‌توانید کابینت‌های آشپزخانه را از کف تا سقف کار کنید. به این ترتیب فضای بسیار زیادی برای جای دادن وسایل خواهید داشت و می‌توانید مدل‌های مختلف جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه را نیز در آن امتحان کنید.

به‌عنوان‌مثال وقتی این همه کابینت دارید که از کف تا سقف را پوشانده‌اند، می‌توانید برخی از بخش‌ها را قفسه‌های بدون درب کار کرده یا بخشی را به کابینت‌های جلو شیشه‌ای اختصاص دهید.

بیشتر ببینید: جدیدترین مدل میز آرایش

کابینت با ترکیبی از دو رنگ

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲
 • برای یک تغییر مدرن و استفاده از جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه، می‌توانید کابینت‌ها را دو رنگ کنید. به‌عنوان مثال بخش بالایی را سفید و بخش پایینی را تیره کار کنید.

این نوع ترکیب رنگ در کنار یک کفپوشی که مخلوطی از دو رنگ را دارد، می‌تواند بهترین انتخاب برای آشپزخانه‌ای مدرن و جدید باشد.

 • از کاشی‌های طرح‌دار برای کف استفاده کنید تا با ظاهر کابینت‌ها هماهنگ شوند.
 • می‌توانید به جای اینکه کابینت‌های بالایی و پایینی را در دو رنگ متفاوت انتخاب کنید، فقط جزیره وسط آشپزخانه‌ را با رنگی متفاوت سفارش دهید. به این ترتیب این تضاد رنگ در کابینت‌های اصلی و جزیره باعث جلوه بیشتر آن‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: ابعاد استاندارد میز ناهار خوری

کابینت‌های خاکستری

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

خاکستری یک رنگ خنثی است و در بسیاری از موارد برای دکوراسیون منازل مدرن استفاده می‌شود. این رنگ بسیار جذاب بوده و با هر المانی همخوانی دارد. بنابراین می‌توانید برای صندلی‌ها و کف از طرح‌های مختلفی استفاده کنید.

همین موضوع هم باعث می‌شود جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه را در خانه خود داشته باشید. چون در حال حاضر رنگ خاکستری مانند رنگ آبی، ترند است.

کابینت‌هایی با جزئیات سنتی

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

برای اینکه کمی حس و حال قدیمی و سنتی به خانه خودتان ببخشید، می‌توانید از آشپزخانه شروع کنید. یکی از نمونه‌های محبوب جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه، کابینت‌هایی با جزئیات سنتی هستند.

این کابینت‌ها دارای تزئینات سفارشی بوده و مانند یک اثر هنری در آشپزخانه شما می‌درخشند. اگر خانه‌ای بزرگ و مجلل دارید، این نوع کابینت‌ها می‌توانند بهترین انتخاب برای دکوراسیون باشند.

کابینت‌های ساده و بدون تزئینات

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

مینیمال بودن دکوراسیون داخلی دست شما را برای خرید لوازم خانه باز می‌گذارد. حالا که خانه‌های ما کوچک‌تر و به نوعی مدرن‌تر شده‌اند، وجود کابینت‌هایی که این حس را القا کند ضروری به نظر می‌رسد.

کابینت‌های تک رنگی که فاقد هرگونه تزئینات اضافی هستند و حتی برای درب آن‌ها دستگیره هم انتخاب نشده، یک نمونه عالی از جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه خواهند بود که می‌تواند به خانه مدرن و جدید شما جلوه‌ای تازه ببخشد.

کابینت سفید آشپزخانه

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

اگر نمی‌دانید کابینت‌های آشپزخانه را چه رنگی کنید که با همه اجزای خانه شما هم‌خوانی داشته باشد، می‌توانید رنگ سفید را انتخاب کنید. رنگ سفید فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر و روشن‌تر کرده و از طرفی به‌ عنوان یک رنگ همیشگی، می‌تواند استفاده شود.

رنگ‌های متنوع ممکن است در طول زمان در نظر شما تکراری به نظر برسند. شاید مجبور باشید المان‌های زیادی را استفاده کنید، تا آن هماهنگی لازم در آشپزخانه ایجاد شود. اما جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه که به رنگ سفید کار شده همیشه محبوب خواهد بود.

بیشتر ببینید: بیش از صد مدل صندلی غذا خوری جدید

کابینت ادویه‌جات در جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

تا چند دهه پیش، خانم‌ها ادویه‌جات مورد نیازشان را روی کابینت نگهداری می‌کردند. اما حالا شرایط عوض شده و آن‌ها ترجیح می‌دهند روی کابینت هر چه بیشتر خلوت باشد. پس با ظهور کابینت‌های بسیار باریکی که به اندازه شیشه‌های کوچک ادویه‌جات جا دارند نه تنها فضای روی کابینت‌ها خلوت شد، بلکه همه ادویه‌ها یک‌جا قرار گرفتند و از فضاهای باریک بین کابینت‌ها هم به خوبی استفاده شد.

این کابینت‌های باریکی که حالا جای قرارگیری شیشه‌های ادویه‌های مختلف هستند که شاید جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه باشند. البته این کابینت‌ها می‌توانند در ابعاد بزرگ‌تری یا به صورت ایستاده برای نگهداری برخی از ظروف جاگیر استفاده شوند.

قفسه‌هایی برای تزئینات و ظروف خاص

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

در بخشی اشاره کردیم که می‌توانید از قفسه‌های ساده بدون درب به جای کابینت‌ استفاده کنید. قفسه‌های باریکی که تنها می‌تواند جای یک لیوان یا یک بشقاب باشد، می‌تواند به‌ عنوان جایی برای به نمایش گذاشتن وسایل تزئینی آشپزخانه استفاده شود.

این قفسه‌ها بسیار ساده و جزو جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه هستند. در این قفسه‌ها می‌توانید وسایل تزئینی و ظروفی را نگهداری کنید که مانند یک اثر هنری بوده و کمتر از آن‌ها استفاده می‌کنید.

کابینت‌های مشکی

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

مشکی رنگ لوکس و مجللی است و در گذشته کمتر کسی از آن برای تزئین استفاده می‌کرد. اما حالا می‌بینیم که این رنگ به یکی از ترندهای اصلی تبدیل شده است؛ چون می‌تواند خانه شما را مجلل کند.

مدتی است که از این رنگ در جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه استفاده می‌شود و همان‌طور که در تصویر می‌بینید با تلفیقی از دسته‌های طلایی به آن ظاهری زیبا و فریبنده داده است. اگر این کابینت‌های تک رنگ مشکی را با یک جزیره سفید و چوبی ترکیب کنید، می‌توانید بهترین و زیباترین دکوراسیون را برای آشپزخانه خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل صندلی آشپزخانه

کشوهای سفارشی در جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

اگر تا به حال از کشوها برای نگهداری سرویس قاشق و چنگال استفاده می‌شد، باید بگوییم که در جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه می‌توانید از این کشوهای سفارشی‌سازی‌ شده برای نگهداری و مرتب کردن بشقاب‌های دم‌دستی هم استفاده کنید. با وجود اینکه بشقاب‌ها روی هم قرار می‌گیرند. اما چون کشوها معمولا در بخش بالایی کابینت‌های پایینی طراحی می‌شوند، دسترسی به آن‌ها آسان‌تر خواهد بود.

تا اینکه بخواهید با کمک یک چهارپایه آن‌ها را از کابینت‌های بالایی آشپزخانه بیرون بیاورید. از این کابینت‌های سفارشی می‌توانید برای نگهداری ظروف ادویه و کنسروها و همین‌طور سرویس‌های قاشق و چنگال و غیره نیز استفاده کنید.

ترکیب سبک‌های مختلف کابینت آشپزخانه

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

یکی از جذاب‌ترین کارهایی که برای دکوراسیون آشپزخانه خود می‌توانید انجام دهید، ترکیب سبک‌های مختلف جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه است.

می‌توانید از کابینت‌های درب‌دار، کابینت‌های جلو شیشه‌ای یا جلو توری، قفسه‌های بدون درب و شلف‌های نگهداری لوازم تزئینی استفاده کنید. با این نوع طراحی فضای کافی برای همه وسایل خواهید داشت و از طرفی می‌توانید سبک‌های مختلف را یک‌جا داشته باشید.

بیش ببینید: بیش از صد ایده‌ی تزیین میز تلویزیون

کابینت‌هایی با درب توری

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

این سبک از کابینت‌ها بیشتر در خارج از کشور مرسوم هستند. اما حالا که صحبت از جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه شده، بهتر است با آن‌ها نیز آشنا شوید.

در این نوع کابینت‌ها به جای درب اصلی که از جنس خود کابینت می‌تواند باشد، فضایی خالی ایجاد شده و تورهای فلزی کار شده است. این تورهای فلزی می‌توانند اشکال مختلفی در طرح داشته باشند و همین موضوع است که استفاده از آن‌ها را جذاب می‌کند.

کابینت‌هایی با تزئینات اضافی و مجلل

۱۶ مدل‌ ترند کابینت آشپزخانه در سال ۲۰۲۲

کابینت‌هایی که در آن‌ها از تزئینات اضافی و زیاد استفاده شده، شاید برای خانه‌های کوچک امروزی آنچنان کاربردی نباشند. اما می‌توان از آن‌ها برای آشپزخانه‌های نسبتا بزرگ و برای خانه‌هایی که سبک اروپایی دارند استفاده کرد.

در مورد این نوع کابینت‌ها زاویه‌ها دارای تزئیناتی هستند که ضروری نبوده و بیشتر برای زیبایی کار شده‌اند. اگر زیاد به این سبک علاقه ندارید و زیاد دنبال جزئیات نیستید، بهتر است نمونه‌های ساده را انتخاب کنید.

حرف آخر در مورد مدل‌های جدید کابینت

آشپزخانه یکی از بخش‌های خانه است که زمان زیادی را در آن سپری می‌کنیم، چه برای تهیه غذا و چه برای صرف غذا که بخش مهمی از زندگی ماست. بنابراین اینکه در این مکان احساس خوبی داشته باشیم و وسایل به صورت مرتب در جای خود باشند و دسترسی آسانی به آن‌ها داشته باشیم، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سبک‌های جدید و مدرن دکوراسیون آشپزخانه به ما این فرصت را می‌دهد که از فضا بهترین استفاده را ببریم. بیشترین قسمت آشپزخانه را کابینت‌ها تشکیل داده‌اند و انتخاب مناسب‌ترین نوع کابینت می‌تواند گاهی کار بسیار سختی باشد. در این مقاله از جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه گفتیم تا بتوانید راحت‌تر انتخاب کنید.

لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
برچسب‌ها: ,
منبع: divar.ir

مطالب مرتبط

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه است و باید به نکات زیادی در طراحی آن توجه شود.کابینت آشپزخانه‌ها از مهم‌ترین لوازم موجود در آن‌ها هستند. زیرا به لوازم شما نظم می‌دهند و موجب یک‌دست شدن و زیبا شدن آشپزخانه می‌شوند. در نتیجه باید به طراحی کابینت آشپزخانه توجه زیادی شود.

فرش چینی؛ کپی ارزان‌قیمتی از فرش‌های اصیل ایرانی!

فرش چینی؛ کپی ارزان‌قیمتی از فرش‌های اصیل ایرانی!

چند سالی است که از هیاهوی فرش چینی در بازار جهانی و کپی کردن طرح‌های اصیل فرش ایرانی شنیده‌ایم حتی فرش چینی هم مثل بقیه کالاهای چینی، وارد بازار فرش ایران شده‌است. با هم درباره طرح و نقشه فرش چینی دستباف می‌خوانیم و از کیفیت نمونه‌های فرش چینی که کپی‌برداری از فرش ایرانی است، می‌گوییم.


دیدگاه خود را بنویسید