بهترین رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

کابینت آشپزخانه کوچک

امروزه با توجه به اندازه‌ی خانه‌ها آشپزخانه‌ها نیز کوچک شده‌اند و هرکسی می‌خواهد آشپزخانه‌ی خود را بزرگ‌تر از متراژ واقعی نشان دهد. در این مقاله راهنمای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک و ۷ رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه را مطالعه کنید.

راهنمای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک یک تصمیم مهم است که می‌تواند آشپزخانه‌ی شما را بسیار متفاوت نمایش دهد. رنگ آشپزخانه در نمایش آشپزخانه بسیار مهم است. یک رنگ مناسب می‌تواند آشپزخانه‌ی شما را بسیار دلباز و بزرگ نمایش دهد و برعکس. برای انتخاب یک کابینت مناسب برای آشپزخانه کامل‌ترین راهنمای انتخاب کابینت آشپزخانه را مطالعه کنید.

بهترین رنگ کابیت آشپزخانه کوچک

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه‌ کوچک رنگ‌های روشن و خنثی هستند. چون بیشترین بازتاب نور را دارند و فضا را بزرگتر نمایش می‌دهند.

در انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه کوچک به نکات زیر دقت کنید:

  • اگر نور طبیعی در آشپزخانه جریان دارد می‌توانید از رنگ‌های تیره و گرم نیز استفاده کنید. در غیر اینصورت فقط از روشن استفاده کنید.
  • اگر خانه و آشپزخانه‌ی شما به سبک مدرن طراحی شده بهتر است از رنگ‌های خنثی و مینیمال استفاده کنید، در غیر اینصورت می‌توانید از رنگ‌های گرم نیز استفاده کنید.
  • مهم‌تر از همه‌ی اینها رنگی انتخاب کنید که دوست دارید و با آن احساس آرامش می‌کنید.

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک رنگ‌هایی با بیشترین بازتاب نور و ایجاد کنتراست برای بزرگتر دیده شدن فضا هستند.

بخوانید و ببینید: کابینت مدرن برای آشپزخانه‌های کوچک

ایده‌های انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

قطعا شما تنها کشی نیستید که به دنبال بزرگ‌تر دیده شدن کابینت خانه‌ی خود هستید. طراحی آشپزخانه چالش‌های زیادی دارد، مخصوصا اگر کوچک باشد و یا شکل هندسی آن نامتعارف باشد. با یک رنگ مناسب آشپزخانه‌ی کوچک شما بزرگتر از اندازه‌ی واقعی دیده می‌شود.

رنگ کابینت اشپزخانه کوچک

با رنگ سفید آشپزخانه‌ی خود را متحول کنید

یکی از رنگ‌های چند منظوره در طراحی سفید است. این رنگ به سرعت و در لحظه فضا را بزرگتر نشان می‌دهد. همچنین سفیدحس آرماش و بی‌نقصی را تداعی می‌کند. با توجه به اینکه نور، بازتاب نور و سایه می‌تواند در دیده شدن رنگ سفید تاثیر بگذارد انتخاب و استفاده از سایر رنگ‌ها در کنار رنگ سفید بسیار مهم است.

در این آشپزخانه سه رنگ که کابینت دیواری و جزیره با رنگ‌های متفاوت برجسته شده‌اند برای کشیده شدن فضا از رنگ سفید برای کابینت‌های زمینی استفاده شده است. در این کابینت آشپزخانه کوچک رنگ بلوط کابینت دیواری گرما و جذابیت بصری ایجاد کرده‌است.

آشپزخانه‌های کوچک ممکن است از نظر انداره محدود باشند، اما از نظر سبک می‌توانند بزرگ باشند.

شما می‌توانید رنگ‌های مورد علاقه‌ی خود را برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه انتخاب کنید. و با کمی خلاقیمت آشپزخانه‌ی کوچک خود دلباز کنید.

بیشتر ببینید: کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی

انتخاب رنگ کابینت اشپزخانه کوچک

با سطوح فلزی درخشش را به آشپزخانه اضافه کنید

کابینت فلزی و آینه‌ها می‌تواند آشپزخانه‌ی شما را بزرگتر نشان دهد. سطوح فلزی که از ورقه‌های آلومینیومی با روکش پتینه‌کاری شده با پودر برنز ساخته شده‌اند جذابینت و گرما ایجاد می‌کنند. این ورقه‌ها در اندازه‌های بزرگ ایجاد می‌شوند تا از اتصالات زشت جلوگیری کند.

بیتشر ببینید: جدید ترین مدل کاغذ دیواری آشپزخانه

رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

طراوت فضا با آبی کم‌رنگ

استفاده از رنگ‌های روشن در آشپزخانه‌های کوچک باریک و طولانی یک انتخاب عالی برای بزرگ نشان دادن انداره آشپزخانه است. این رنگ‌ها به بازتاب و پخش نور طبیعی موجود کمک می‌کند.

از آبی کم‌رنگ با ته رنگ زرد یا خاکستری یا زرد استفاده کنید، این رنگ باعث می‌شود آشپزخانه شما سرزنده و شاد دیده شود.

کابینت‌های پشتی با رنگ روشن به بزرگتر نشان دادن فضا کمک می‌کند. برای کف از رنگ تیره استفاده کنید دیوارها و سقف را با سفید رنگ‌آمیزی کنید. انتقال از تاریکی به روشنایی روشی شناخته شده برای متناسب نشان دادن فضاهای باریک و کشیده است

بیشتر ببینید: میز تلویزیون دیواری جدید

رنگ کابینت مناسب برای آشپزخانه کوچک

صورتی کم رنگ

ممکن از انتخاب صورتی برای آشپزخانه حیرت زده شوید. اما صورتی ملایم در بزرگتر نشان دادن فضا بی‌نظیر است.

اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ی شما بزرگتر و روشن‌تر دیده شود در قسمت‌های مختلف از صورتی کم‌رنگ استفاده کنید.

در کنار دیوارها و کابینت‌ها برجسته کردن لوازم خاص، لوازم آشپزخانه شما را زیبا و برجسته نمایش می‌دهد.

استفاده از این رنگ یکدست با ریسک همراه است، اما نتیجه نهایی قطعا ارزش ریسک کردن دارد.

بیشتر ببینید: دکوری میز تلویزیون

بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه کوچک

سبز روشن

آشپزخانه سبز

آشپزخانه‌های سبز به طور کلی انتخابی آرامش‌بخش و تلطیف‌کننده برای فضاهای کوچک هستند. این رنگ، رنگ طبیعت است لذا حس خوب و مثبت منتقل می‌کند، همین حس باعث می‌شود آشپزخانه‌ی شما بزرگ‌تر دیده شود. این رنگ با نور طبیعی زیاد خوب دیده می‌شود اما در آشپزخانه‌های فاقد نور طبیعی و آشپزخانه‌های راهرویی نیز قابل استفاده است.

سبز، مانند اکثر رنگ‌ها، با سفید فوق‌العاده دیده می‌شود و برای کابینت‌ها ایده‌آل است.اگر آشپزخانه‌های کلاسیک را دوست دارید می‌توانید از این رنگ استفاده کنید. این رنگ در سبک روستیک بسیار زیبا دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: کلوزت چیست

رنگ کابینت اشپزخانه کوچک

کرم و بژ آشپزخانه را بزرگتر نمایش می‌دهد

جدیدا بژ جایگزین طوسی شده‌است، دلایل خوبی هم برای آن وجود دارد. بژ و رنگ‌های مشابه نور را منعکس می‌کند در نتیجه باعث می‌شود فضا بزرگتر دیده شود. افزودن المان‌های مشکی یا ذغالی در کابینت‌های بژ باعث می‌شود فضا پنج برابر بزرگتر از انداره‌ی واقعی دیده شود.

تقویت نور توسط رنگ بژ همراه با سطوح و لوازم طرح‌دار با رنگ‌های تیره فضا را پنج برابر بزرگ‌تر از انداره‌ی واقعی نمایش می‌دهد. این رنگ‌ها را اگر با کف پوش‌های روشن ترکیب کنید فضای وسیع‌تری احساس خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تزیین میز ناهار خوری مستطیل

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگ‌هایی با طیف زرد

برای القای خوشحالی و سرزندگی از گرما و قدرت نشاط آور رنگ‌های طیف زرد بهره ببرید.

این طیف سرشار از خوش‌بینی است. این رنگ می‌تواند فضایی ملایم و روحیه بخش ایجاد کند و می‌تواند آشپزخانه‌ی کوچک شما را بزرگتر از اندازه‌ی واقعی نمایش دهد. این رنگ با آبی، سبز آبی، سبز و قرمز به خوبی ترکیب می‌شود و برای ایجاد تازگی و درخشندگی می‌توانید آن را با سفید ترکیب کنید.

برچسب‌ها: ,
منبع: www.homesandgardens.com

مطالب مرتبط

آموزش ویدیویی نوسازی تابلو قدیمی

نوسازی تابلو قدیمی

در اینجا یک ایده نوسازی تابلو قدیمی دارید که به صورت ویدیویی مرحله به مرحله نوسازی را نمایش می‌دهد. اگر سوالی در مورد این آموزش دارید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

۱۰ آشپزخانه زیبا با رنگ‌هایی زیبا

۱۰ آشپزخانه زیبا با رنگ‌هایی زیبا

در این پروژه‌ها طراحان کاشی‌های روشن و کابینت‌های رنگین را در کنار هم قرار داده‌اند تا بدین ترتیب آشپزخانه‌های سفید و تک رنگ را به چالش بکشند. اگر شما نیز طرفداران استفاده از کابینت‌های رنگی در آشپزخانه‌های خود هستید و می‌خواهید آشپزخانه رنگی و پر انرژی داشته باشید، توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

بهترین برندهای میز ناهارخوری در ایران

بهترین برندهای میز ناهارخوری در ایران

میز ناهارخوری به جز حس خوب دورهمی و غذا خوردن دور آن، می‌تواند یک دکوراسیون خارق‌العاده و بسیار زیبا باشد. اما در این میان نکات ریزی هست که بخش زیادی از آن را در راهنمای خرید میز ناهارخوری، مورد بررسی قرار دادیم و بخشی که مربوط به انواع مدل‌ها و برندهای میز ناهارخوری است را در این نوشته بیشتر باز خواهیم کرد.


دیدگاه خود را بنویسید