ویژگی های میز و صندلی استاندارد

میز و صندلی استاندارد-ویژگی‌های میز استاندارد

در این مقاله ویژگی های میز و صندلی استاندارد را بررسی کرده و روش انتخاب میز و صندلی استاندارد را به شما آموزش می‌دهیم. همچنین به سوال‌های زیر پاسخ می‌دهیم:

میز و صندلی استاندارد اداری چه ویژگی‌هایی دارد؟

میز و صندلی استاندارد برای دانش آموزان چه نوع میز و صندلی ای است؟

چه نوع میز و صندلی برای مطالعه مناسب است؟

از چه میز و صندلی برای کار استفاده کنیم؟

این ها سوالاتی است که افراد مختلف می پرسند؟

واقعا میز و صندلی استاندارد چگونه باید باشد؟

افراد مختلف جثه های متفاوتی دارند. قدهای متفاوت، اندازه دست های متفاوت و …. به همین دلیل وقتی می خواهیم کارهای روزمره را انجام دهیم باید از میز و صندلی مناسب اندام خود، استفاده کنیم. بنابراین باید تناسب بین جثه فرد و میز و صندلی برقرار شود. نداشتن تناسب به مانند پوشیدن لباس و کفشی است که اندازه خودتان نیست.

صندلی استاندارد

در این قسمت اول صندلی استاندارد را بررسی می کنیم. در نظر داشته باشید وقتی فرد روی صندلی می نشیند باید بتواند پاهایش را راحت کف زمین قرار دهد. صندلی هایی که بلند هستند و فرد مجبور است روی صندلی پاهایش را آویزان نگه دارد، خوبی نیستند. چون باعث می شود پاها بعد از مدتی خسته شوند. همچنین صندلی هایی که ارتفاع کوتاهی دارند و جثه فرد نیز بزرگ است، پاها بر روی شکم جمع شده و فشاربی خود بر شکم وارد می شود.

بهتره که پشت صندلی کمی خمیده باشد؛ یعنی ۱۰ درجه به سمت عقب خمیده باشد. این خمیدگی باعث می شود که تعادل بهتری داشته باشیم. علاوه بر این بتوانیم به راحتی بر پشتی صندلی تکیه دهیم.

این موارد خیلی خیلی ساده در مورد ویژگی های صندلی استاندارد است.

میز استاندارد چگونه است؟

میزی که برای صندلی انتخاب می کنیم، باید متناسب با صندلی مان باشد نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه. اگر تناسبی بین بدن ایجاد نشود، طبیعتاً برای انجام کارهایی که روی میز قرار است انجام دهیم، باید انرژی بیشتری بگذاریم.

ارتفاعی که در انتخاب میز مطرح است اینکه وقتی فرد بر روی صندلی می نشیند بتواند به راحتی دست هایش را بر روی میز در حالی که آرنج هایش خمیده است؛ قرار دهد. همچنین باید دسترسی به تمامی قسمت های میز امکان پذیر باشد. بدین صورت که اگر بخواهد وسیله ای را زیاد استفاده کند، آن وسیله باید در دسترس و نزدیک باشد.

وقتی فرد روی صندلی ثابت قرار می گیرد با صندلی هایی که چرخ دار هستند و می توانند به سمت طرفین چرخش داشته باشند کارکرد متفاوتی خواهند داشت. همچنین صندلی هایی که جک دار هستند و امکان تنظیم ارتفاع دارند، مشکل ارتفاع را حل کرده اند.

توصیه کلی

میز صندلی که فرد انتخاب می کند باید مناسب باشد. به این صورت که وقتی روی صندلی می نشیند و پشت میز کار یا مطالعه قرار میگیرد حالت راحتی و سادگی کار برایش فراهم باشد. بتواند به همه چیز دسترسی داشته باشد و بتواند کمتر خسته شود. در آن صورت میز و صندلی برای فرد مناسب است.

منبع: دکتر حلی ساز متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
برچسب‌ها:
منبع:

مطالب مرتبط

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه است و باید به نکات زیادی در طراحی آن توجه شود.کابینت آشپزخانه‌ها از مهم‌ترین لوازم موجود در آن‌ها هستند. زیرا به لوازم شما نظم می‌دهند و موجب یک‌دست شدن و زیبا شدن آشپزخانه می‌شوند. در نتیجه باید به طراحی کابینت آشپزخانه توجه زیادی شود.

ترفند هایی در دکوراسیون خانه که به نفع سلامتی اند

ترفند هایی در دکوراسیون خانه که به نفع سلامتی اند

خوب است بدانید مکانی که در آن زندگی می‌کنیم و اشیایی که در این مکان قرار می‌دهیم، تأثیر بزرگی بر سلامتی ما دارند. طراحی داخلی خانه نه‌تنها جنبهٔ زیبایی دارد بلکه از جهت استفاده، راحتی و رفع نیاز‌ها نیز مهم است. فضای داخلی خانه باید به‌گونه‌ای باشد که بهترین استفاده از فضا شده و برای […]

اندازه مناسب میز تلویزیون-ابعاد استاندارد میز تلویزیون-اندازه میز زیر تلویزیون

ابعاد استاندارد میز تلویزیون که معمولا رعایت نمی‌شود

آیا می‌دانستید که ایرانی‌ها در روز تقریبا ۵ ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند؟ وآیا باورتان می‌شود که یک آمریکایی هم روزانه حدودا پنج ساعت تلویزیون تماشا می‌کند؟ به نظر شما این آمار بیانگر چه چیزی می‌تواند باشد؟ اگر از منظر دکوراسیون منزل به این واقعیت فکر کنیم بدان معناست که طراحی محل و میز تلویزیون در […]

ابعاد استاندارد میز کامپیوتر-سایز استانددارد میز کامپیوتر-اندازه استاندارد میز کامپیوتر

ابعاد استاندارد میز کامپیوتر

مهمترین مسئله در انتخاب یک میز کامپیوتر مانند هر مبلمان و دکوراسیون دیگر، ابعاد میز کامپیوتر و محل نصب یا جای گذاری میز کامپیوتر است. ولی بهتر است در ساخت میزهای کامپیوتر با بهره گرفتن از ارگونومی انسانی از ابعاد استاندارد میز کامپیوتر استفاده کرد. لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان […]


دیدگاه خود را بنویسید