پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

دکوراسیون امروزی با گذشته متفاوت شده و عناصری در آن به کار می‌رود که علاوه بر کاربردی بودن، بتوانند زیبایی بصری فضا را هم تامین کنند. «پاف» یکی از آن وسایل است که پایه‌ای نسبتا کوتاه‌تر از سایر صندلی‌ها دارد و به نوعی شبیه چهارپایه است. برخی از آن‌ها هم بدون پایه هستند و تنها از یک بالشتک پهن و بزرگ دایره‌ای شکل یا مربع تشکیل شده‌اند.

رویه این پاف‌ها هم انواع مختلفی دارد و از چرم گرفته تا جیر، پارچه، پشم و … را شامل می‌شود. پاف‌ها هم‌کاربردی بین صندلی و میز دارند و هم می‌شود روی آن‌ها نشست و هم این‌که روی آن‌ها چیزی گذاشت. اگر برای بهتر کردن دکوراسیون خانه به دنبال خرید این وسیله هستید خوب است اطلاعات کاملی درباره آن داشته باشید.

تاریخچه پاف‌ها

پاف در برخی کشور‌ها به صندلی عثمانی شناخته می‌شود. استفاده از این عنصر در دکوراسیون امروزی خانه‌ها جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. پاف‌ها اولین بار در ترکیه و در دوره عثمانی‌ها ساخته شدند. در آن دوره، از پاف به عنوان صندلی استفاده می‌کردند.

پاف‌های آن زمان، معمولا بزرگ بودند و کوسن‌های متعددی روی آن‌ها قرار می‌گرفت به همین دلیل مردم روی آن استراحت می‌کردند. اما بعد‌ها پاف‌های کوچک‌تری هم ساخته شد که به صورت مجزا در کنار اتاق قرار می‌گرفت. بعد از حمله فرانسه به عثمانی‌ها، فرانسوی‌ها به کاربرد پاف پی برده و آن را با خود به خانه بردند و پس از آن در سراسر دنیا رواج پیدا کرد، اما امروزه کاربرد‌های مختلفی هم به آن اضافه شده است.

اساس کار پاف این است که در جلوی مبل‌ها قرار می‌گیرد و افراد راحت می‌توانند روی مبل لم داده و پا‌های خود را روی پاف دراز کنند. به عبارتی، پاف نقش صندلی ندارد و بیشتر به عنوان میز جلومبلی یا میزی برای قرار گرفتن وسایل دیگر مانند لیوان، کتاب یا عینک استفاده کرد. پاف‌ها معمولا انواع مختلفی دارند و کاربرد آن‌ها بسته به اندازه و شکل و نیز مواد سازنده آن تغییر می‌کند.

بیشتر بخوانید: ۸ عنصر برای سبک آشپزخانه کلاسیک

نکاتی که باید در خرید پاف به آن توجه کنید

پیش از خرید تصمیم بگیرید که از پاف برای چه مقصودی می‌خواهید استفاده کنید؛ به یک صندلی اضافی نیاز دارید یا زیرپایی، میز کنار مبلمان پذیرایی می‌خواهید یا یک میز دو منظوره که هم بتوانید وسایلتان را روی آن بگذارید و هم از آن به عنوان فضایی برای قرار دادن وسایل اضافه استفاده کنید.اگر به دنبال صندلی هستید، پافی با پایه بلندتر بهترین گزینه است. به عنوان زیرپایی حتما پافی با پایه کوتاه‌تر خریداری کنید. اگر هم می‌خواهید از پاف به عنوان میز استفاده کنید، باید پافی بزرگ‌تر با سطحی صاف انتخاب کنید. اما یکی دیگر از نکات مدنظرتان باید هزینه‌ای باشد که می‌خواهید برای پاف صرف کنید. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که معمولا مبلمان گران قیمت‌تر، کیفیت بالاتری دارند، اما این همیشه دلیل بر بی‌کیفیت بودن مبلمان ارزان‌تر هم نیست.خانه من چه شکلی است؟

از دیگر معیار‌های خرید پاف، توجه به دکوراسیون و سبک آن و نیاز به این وسیله در خانه است. پاف در واقع مکملی برای مبلمان در فضا محسوب می‌شود؛ بنابراین این دو را باید در کنار هم در نظر گرفته و پاف موردنظر را خریداری کنید. دقت کنید که لازم نیست پاف حتما با رنگ و جنس مبلتان هماهنگ باشد، بلکه حتی می‌توانید آن را با دکوراسیون خانه هماهنگ کنید.

اگر مبلمان کلاسیک دارید، پاف‌هایتان را هم باید کلاسیک انتخاب کنید. در این میان، ابعاد و مقیاس پاف را با دیگر عناصر دکوراسیون هماهنگ کنید. خیلی کوچک یا بزرگ بودن پاف فضای شما را ناهماهنگ می‌کند و از طرفی، زیاد بزرگ بودن آن فضای زیادی را اشغال می‌کند. شکل پاف، به جذاب‌ترشدن فضا کمک می‌کند. بیشتر پاف‌ها مربع و مستطیل‌اند. اما سعی‌کنید از پاف‌های گرد و بیضی هم استفاده کنید تا از زیبایی آن‌ها علاوه بر کاربردی که دارند، در دکوراسیون استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: همه چیز در باره صندلی‌های اپن آشپزخانه

انواع پاف‌ها

پاف‌های جلومیزی:

پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

این نوع پاف‌ها معمولا به شکل دایره، مستطیل یا مربع بزرگ هستند که به دلیل سطح صافی که دارند معمولا به عنوان جلومیزی به کار می‌رود. جنس این پاف‌ها غالبا از چرم و میکروفیبر است.

پاف مبل انبار (صندوقی):

پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

این پاف‌ها معمولا دایره‌ای شکل هستند و پایه ندارند و قسمت بالایی آن متحرک است به طوری که قسمت بدنه آن توخالی است و از آن می‌توان به عنوان یک انباری جمع و جور استفاده کرد. بخش فوقانی این پاف مانند در برداشته می‌شود یا از طریق لولا متحرک شده و شما می‌توانید وسایل اضافی خود را داخل آن قرار دهید. علاوه بر این برخی پاف‌ها مجهز به کشو هم هستند که می‌توانید وسایل کوچک از جمله کنترل تلویزیون را داخل آن قرار دهید.

پاف گلیدر و چستر:

انواع پاف گلیدر معمولا همزمان با یک صندلی گلیدر به کار می‌روند به طوری که جلوی این صندلی قرار می‌گیرند و شما به عنوان کاربر می‌توانید حین تکیه به صندلی یا مبل راحتی، پاهایتان را روی پاف دراز کرده و خستگی در کنید. این نوع پاف‌ها با این کاربرد معمولا گرد بوده و جنس آن از همان جنس صندلی یا مبلمان است. این روز‌ها که دوباره مبلمان چستر مد شده پاف چستر هم به شکل پایه‌دار و هم بدون پایه تولید می‌شود که در هر دو حالت زیبایی منحصربه فردی دارد.

پاف بالشتی:

پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

برخی از پاف‌ها هم بدون پایه بوده و مانند یک کوسن بزرگ یا بالشت طراحی می‌شوند. این پاف‌ها اندازه‌های مختلفی دارند که بسته به نیازتان می‌توانید خریداری کنید. از این نوع می‌توان برای نشستن یا تکیه‌دادن استفاده کرد.

پاف مبل:

پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

پاف مبل ایده مناسبی برای فضا‌های باز و آپارتمان‌ها به شمار می‌رود و در مکانی که تنها یک نقطه برای نشستن وجود دارد، پاف مبل گزینه بسیار مناسبی است که حتی می‌توان آن را در وسط اتاق یا در کنار دیوار همراه با یک بالشت قرار داد که بتوانید روی آن استراحت کنید. به پاف مبل، در اصطلاح «اتومان» می‌گویند.

پاف سه‌پایه:

پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

این پاف به پاف چهارپایه‌ای معروف است که غیر از پایه‌های چوبی که دارد، تمام آن از پارچه‌های معمولا خزدار پوشیده می‌شوند که هم برای استراحت پا یا جلومبلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواعی از پاف‌های سنتی هم هستند که بافت روی آن‌ها از گلیم و جاجیم ساخته شده و تم فضای خانه را سنتی می‌کند.

هاسوک:

پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

هاسوک نوعی از پاف، بدون پشتی است که پایه‌های بلندتری نسبت به اتومان دارد و وزن آن هم از اتومان کمتر است و معمولا در ابعاد کوچک‌تری تولید می‌شود، اما استحکام بالاتری دارد. هاسوک‌ها سطح‌شان خیلی صاف نیست و کمی روی آن برآمده است.

زیرپایی:

پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

نوعی از پاف تنها با هدف زیرپایی شدن ساخته می‌شود. این نوع پاف، ارتفاع بسیار کمی از سطح زمین دارد تا پا راحت روی آن قرار گیرد. این زیرپایی‌ها معمولا کنار شومینه یا بخاری قرار می‌گیرند تا افراد هنگام لم دادن روی مبل، پا‌ها را هم روی آن دراز کنند.

لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
برچسب‌ها: ,
منبع: www.yjc.news

مطالب مرتبط

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سبک‌ها است که از طراحی و تزییناتی الهام گرفته شده است که در قرون گذشته، به خصوص در دوره رنسانس، استفاده می‌شد. این سبک بر جاودانگی، اعتدال و الگویی متقارن تاکید دارد. از معماری گران‌قدرت، طرح‌های غنی و دست‌ساز استفاده می‌کند که باعث ایجاد یک […]

دکوراسیون سبک مدرن

دکوراسیون سبک مدرن

در دنیای امروز، دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر، به سرعت در حال تغییر و رشد است. همچنین، سبک مدرن در دکوراسیون داخلی، با طراحی های خود، بسیار محبوب و جذاب به نظر می رسد. این سبک، با استفاده از رنگ های روشن، خطوط ساده، فضاهای باز، استفاده از مصالح مدرن و دسترسی به نور […]

سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک تلفیقی از آرامش و تجملات سبک کلاسیک با نماد عصر جدید و سلیقه جوان پسندانه و هنر رنگ ها به سبک مدرن است، سکوت و آرامش از ویژگی های سبک کلاسیک است، حال این آرامش با هنررنگها به سبک مدرنیته سبک جدیدی بنام سبک نئوکلاسیک را خلق کرده است، نئوکلاسیک سبکی چشم نواز […]

با تغییر دکوراسیون خانه به استقبال سال نو بروید

با آمدن بهار همه ما دوست داریم نونوار شویم و همیشه از خانه خود شروع میکنیم و با خانه تکانی و خرید وسایل و لوازم خانه و.. به استقبال سال نو می‌رویم حال در این مقاله به شما می‌گوییم چگونه با کمترین هزینه و امکانات خانه خود را بهاری کنید.


دیدگاه خود را بنویسید