کامل‌ترین راهنمای خرید کولر گازی

کامل‌ترین راهنمای خرید کولر گازی

اگر تصمیم به خرید کولر گازی گرفته‌اید ولی هرچه از فروشنده‌ها سوال می‌کنید بیشتر گمراه می‌شوید این مقاله را تا انتها بخوانید.

راهنمای خرید کولر گازی

با توجه به تنوع مدل‌ها و برندهای موجود در بازار انتخاب کولر گازی مناسب برای هرجایی چالش برانگیز است. این راهنمای انتخاب کولر گازی کمک می‌کند تا با درنظر گرفتن فاکتورهای مهم بهترین و مناسب‌ترین کولر گازی را انتخاب کنید. قبل از خرید کولر گازی ابتدا نوع، ظرفیت، بازدهی یا رده‌ی انرژی و هزینه‌‌های نگهداری را انتخاب کنید و سپس با توجه به بودجه‌ی خود سایر پارامترها را لحاظ کنید.

انتخاب نوع کولر گازی قبل از خرید

کولر گازی اسپیلیت

کولر گازی اسپیلیت از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است. بخش داخلی که به دیوار اتاق نصب می‌شود، شامل یک فن، یک فیلتر، سیستم لوله‌کشی و یک ریموت کنترل است. بخش خارجی که به دیوار خارجی یا روی بام ساختمان نصب می‌شود، شامل کمپرسور، اوپراتور، فن و لوله‌کشی است. بخش داخلی و بخش خارجی با استفاده از لوله‌های مسی به یکدیگر متصل می‌شوند. گاز مبرد در داخل این سیستم گردش می‌کند و هوای گرم داخل را از طریق یونیت داخلی گرفته و از طریق یونیت خارجی به محیط می‌دهد و از این طرق دمای محیط داخل را کاهش می‌دهد.

کامل‌ترین راهنمای خرید کولر گازی

مزایای کولر گازی اسپیلیت

 • بهره وری انرژی بالا
 • نگهداری و شست‌وشوی آسان فیلتر
 • تطبیق پذیری بالا با محیط
 • جذابیت و زیبایی در ساخت
 • صدای کم

معایب کولر گازی اسپیلیت

 • قیمت بالا
 • نیاز به نصب و راه اندازی توسط متخصص
 • فاصله زیاد بین یونیت داخلی و خارجی
 • محدودیت مسافت و ارتفاع بین یونیت داخلی و خارجی

در کولرهایی مثل اسپیلیت که در داخل و خارج از خانه یونیت‌های جداگانه دارند فاصله‌ و ارتفاع دو یونیت محدودیت دارد. لذا به حداکثر ارتفاع لوله کشی و حداکثر مسافت لوله کشی دقت نمایید.

کولر گازی ایستاده

ساز و کار کولر گازی ایستاده همانند کولر گازی اسپیلیت است، تفاوت این دو نوع در شکل یونیت داخلی می‌باشد. در واقع کولرگازی ایستاده همان کولر گازی اسپیلیت می‌باشد با این تفاوت که یونیت داخلی این کولر به صورت ایستاده مانند یک یخچال است و به جای نصب روی دیوار روی زمین قرار می‌گیرد. از دیگر تفاوت‌های این نوع کولر نسبت به نوع اسپیلیت می‌توان به ظرفیت بالای آن اشاره کرد. در واقع یونیت داخلی کولرهایی که بیش از ظرفیت آنها بیش از ۳۶۰۰۰ به این شکل تولید می‌شود.

راهنمای خرید کولر گازی

با توجه به ظرفیت بالا و صدای فن بالا این نوع کولر گازی مناسب مکان‌های عمومی مانند بانک‌ها، پایانه‌های مسافربری و .. است.

بیشتر بخوانید: ۴ روش برای تزیین کنار تلویزیون

کولر گازی پنجره‌ای

کامل‌ترین راهنمای خرید کولر گازی

این نوع کولر گازی در داخل پنجره نصب می‌شود و در داخل محیط جای می‌گیرد. با توجه به اینکه دو قسمت کولر گازی در داخل یک یونیت واحد قرار گرفته حتما باید پشت این کولر گازی باز باشد تا بتواند با بیرون از خانه تبادل دمایی داشته باشد و از این طریق گرما گاز تبرید را خنک کند.

  مزایای کولر گازی پنجره‌ای

  • نسبت به سایر مدل‌ها ارزان است
  • قدرت خنک کنندگی بالایی دارد
  • قابلیت نصب آسان

  معایب کولر گازی پنجره‌ای

  • مصرف برق این نوع کولر گازی به شدت بالاست
  • صدای زیادی تولید می‌کند
  • وزن آن زیاد است
  کامل‌ترین راهنمای خرید کولر گازی

  کولر گازی پرتابل

  پرتابل به معنی قابل حمل است. همانطور که از نام این کولر مشخص است تمامی اجزا مورد نیاز برای یک کولر گازی در یک یونیت قرار گرفته است. این کولر نسبت به سایر مدل‌ها وزن و حجم کمتری دارد و به راحتی می‌توانید آن را حمل کنید. این نوع کولر برای مکان‌های کوچک و برای کسانی که به هر دلیلی نمی‌توانند دیگر کولرها را در محل خود نصب کنند مناسب است. برای راه اندازی این کولر تنها یک پریز و یک یا دو لوله‌ی برای ورود و خروج هوا نیاز است.

  کامل‌ترین راهنمای خرید کولر گازی

  کولر گازی پرتابل تک لوله‌

  در این مدل تنها باید یک لوله برای خروج هوای گرم نصب شود.

  کولر گازی پرتابل دو لوله

  در این مدل یک لوله برای خروج هوای گرم و یک لوله برای ورود هوای بیرون نیاز است. در این مدل کولر هوای بیرون را مکیده، سرد می‌کند و به محیط می‌دهد.

  مزایای کولر گازی پرتابل

  • قابلیت حمل
  • مصرف برق کمتر نسبت به سایر مدل‌ها
  • عدم نیاز به لوله کشی در مسافت طولانی
  • نصب اسان

  معایب کولر گازی پرتابل

  • ظرفیت محدود
  • نیاز به خروجی هوا
  • نیاز به ورودی هوا در مدل‌های دو لوله

  بیشتر بخوانید: استفاده از المان‌های خودرو در دکوراسیون داخلی

  محاسبه ظرفیت مناسب کولر گازی

  واحد حنک کنندگی BTU است در نتیجه قدرت تهویه‌ی مطبوع بر حسب BTU اندازه گیری می‌شود که سر واژه‌های British Thermal Units به معنی واحد حرارتی بریتانیا است. این واحد به صورت مضربی از ۱۰۰۰(هزار) نمایش داده می‌شود.

  اما BTU چیست و از کجا آماده

  BTU مخفف عبارت “British Thermal Unit” یا “واحد حرارتی بریتانیایی” است. این واحد، میزان انرژی حرارتی را اندازه گیری می کند. برای درک بهتر، یک BTU معادل انرژی‌ای است که لازم است تا دمای یک پوند آب را به میزان ۱ درجه فارنهایت یا یک درجه سانتی‌گراد افزایش دهد. BTU معمولا برای سنجش توان گرمایشی یا سرمایشی وسایل مانند کولرهای گازی به کار می‌رود.

  راهنمای خرید کولر گازی بر اساس متراژ

  به طور کلی، برای خنک کردن هر ۹ متر مربع فضای اتاق، به یک کولر گازی با ۷۰۰۰ بی تی یو ( BTU) قدرت سرما سازی نیاز دارید. مثلا، اگر اتاق شما ۱۶ متر مربع است، به یک کولر گازی با حداقل ۹۰۰۰ بی‌تی‌یو و برای یک اتاق ۳۶ متری به ۱۷۰۰۰ بی‌تی‌یو نیاز دارید تا به طور موثر خنک شود.

  فارغ از دیگر فاکتورها اگر بخواهیم یک راهنمای خلاصه برای خرید کولر گازی داشته باشیم به صورت زیر است:

  • از ۱۲ تا ۲۰ متر مربع: ۹۰۰۰BTU
  • از ۲۰ تا ۳۰ متر مربع: ۱۲۰۰۰‌BTU
  • از ۳۰ تا ۴۵ متر مربع: ۱۸۰۰۰BTU
  • از ۴۵ تا ۶۰ متر مربع: ۲۴۰۰۰BTU
  • از ۶۵ تا ۷۵ متر مربع: ۳۰۰۰۰BTU
  • از ۷۵ تا ۹۰ متر مربع: ۳۶۰۰۰BTU
  • از ۹۰ تا ۱۲ متر مربع: ۴۸۰۰۰BTU
  • از ۱۲۰ تا ۱۳۰ متر مربع: ۵۵۰۰۰BTU
  • از ۱۳۰ ا ۱۴۰ متر مربع: ۶۰۰۰۰BTU

  فاکتورهای تاثیر گذار بر ظرفیت کولر گازی

  ظرفیت کولر گازی نسبت به شرایط جغرافیایی، شرایط واحد مسکونی و کاربری واحد مسکونی ممکن است کمی تغییر کند.

  • تبادل هوایی با بیرون: تعداد پنجره‌ها، درب‌ها و باز و بسته شدن درب‌ها تبادل هوایی را افزایش می‌دهد. با افزایش درب و پنجره به ظرفیت بیشتری نیاز خواهید داشت.
  • وجود عوامل گرمازا:اگر از وسایل گرمازا مانند اجاق گاز و دیگر لوازم برقی بیش از حد استفاده می‌کنید(مانند آشپزخانه رستوران و ..) باید در انتخاب ظرفیت کولر گازی این مورد را در نظر بگیرید.
  • شرایط آب و هوایی: در مناطق گرم و خشک به ظرفیت بیشتری نیاز دارید
  • تعداد افرد: تعداد افراد ثابتی که در محل شما فعالیت یا زندگی می‌کنند روی ظرفیت کولر تاثیر می‌گذارد. اگر تعداد افراد در محلی که می‌خواهید کولر را نصب کنید بیش از اندازه معمول است(مانند کلاس درس) باید ظرفیت کولر از حد معمول بیشتر باشد
  • ارتفاع سقف: ارتفاع سقف حجم محیط را افزایش می‌دهد، لذا اگر ارتفاع سقف شما به طور غیر معمولی زیاد است روی ظرفیت کولر گازی شما تاثیر خواهد داشت.
  • آفتابگیر بودن محیط: اگر محیط شما بیش از حد معمول آفتابگیر باشد در افزایش ظرفیت کولرگازی انتخابی تاثیر زیادی خواهد داشت. مثلا اگر شما طبقه‌ی آخر باشید آفتاب از صبح تا غروب مستقیما به سقف شما خواهد تابید. یا اگر در اطراف ساختمان خود همسایه‌ای نداشته باشید و ساختمان شما از چهار طرف باز باشد هم تبادل هوایی با بیرون افزایش پیدا خواهد کرد و هم محل شما آفتابگیر خواهد بود.
  • عایق کاری ساختمان: به طور معمول برای ساخت دیوارها از بلوک‌های سفالی یا سیمانی استفاده می‌شود. تبادل گرما در بلوک‌های سیمانی کمتر از بلوک‌های سفالی و در بلوک‌های سفالی کمتر از آجرهای فشاری است. اگر دیواری‌ها و سقف‌های شما با فوم مخصوص عایق بندی شده باشد( که در ایران تقریبا غیر ممکن است) تاثیر بسزایی در جلوگری از هدر رفت انرژی خواهد داشت.

  بیشتر بخوانید: دکوراسیون سبک کلاسیک

  برچسب انرژی در کولر گازی

  کامل‌ترین راهنمای خرید کولر گازی

  برچسب انرژی روی کولرگازی نصب می‌شود که نشان دهنده‌ی بازدهی کولر گازی است و با این برچسب می‌توان بازدهی دستگاه‌های مختلف را مقایسه کرد. این برچسب از D شروع می‌شود که به کمترین بازدهی تعلق دارد و به ترتیب تا A+++ ادامه می‌یابد که A+++ نشان دهنده‌ی بیشتر بازدهی است. هرچه از D به طرف A+++ پیش می‌رود بازدهی دستگاه افزایش می‌یابد و این نشان می‌دهد این دستگاه کمترین اتلاف انرژی دارد و بیشتر برق دریافتی را به سرما تبدیل می‌کند.

  بیشتر بخوانید: دکوراسیون سبک مدرن

  COP چیست؟

  COP ضریب عملکرد کولر گازی در تولید گرماست. COP نشان می‌دهد که به ازای هر واحد برق مصرفی، چه مقدار گرما تولید می‌شود. برای مثال، اگر کولر گازی با ۱ کیلووات برق مصرفی، ۵ کیلووات گرما تولید کند، COP آن ۵ خواهد بود. هرچه COP بالاتر باشد، کولر گازی در گرمایش کارآمدتر است.

  EER چیست؟

  EER ضریب عملکرد کولرگازی برای تولید سرماست. EER نشان می‌دهد که به ازای هر واحد برق مصرفی، چه مقدار سرما تولید می‌شود. همانند COP، هرچه EER بالاتر باشد، کولر گازی در سرمایش کارآمدتر است و برق کمتری مصرف می‌کند.

  به عبارت ساده، COP و EER به ما می‌گویند که کولر گازی چقدر می‌تواند انرژی الکتریکی را به گرما یا سرما تبدیل کند. هرچه این عدد بالاتر باشد، به این معنی است که کولر گازی با مصرف انرژی کمتری، می‌تواند گرمایش یا سرمایش بیشتری ایجاد کند. بنابراین، هنگام خرید کولر گازی، به COP (برای گرمایش) و EER (برای سرمایش) دستگاه توجه کنید تا انتخابی مقرون به صرفه داشته باشید.

  انواع کمپرسور کولر گازی

  کامل‌ترین راهنمای خرید کولر گازی

  یکی از بخش‌های مهم کولر گازی که به عنوان قلب تپنده‌ی کولر گازی نیز شناخته می‌شود کمپرسور می‌باشد. وظیفه‌ی اصلی کمپرسور فشرده سازی و به گردش درآوردن گاز مبرد در سیکل تبرید کولر گازی است. در واقع کمپرسور با فشرده کردن گاز آن را به مایع تبدیل کرده و کنداسور می‌فرستد. گاز مبرد با دریافت گرمای محیط از حالت مایع به گاز تبدیل می‌شود و دوباره به کمپرسور برمی‌گردد و این سیکل تا کولر روشن است ادامه می‌یابد.

  کمپرسور پیستونی

  این کمپرسور قیمت کمتری دارد اما مثرف برق و صدای آن‌ها بیشتر است.

  کمپرسور روتاری

   این نوع کمپرسور به دلیل صدای کم، لرزش کمتر و راندمان بالاتر نسبت به کمپرسور پیستونی، محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

  کمپرسور اسکرو یا اسکرال

   این نوع کمپرسور از جدیدترین و پیشرفته‌ترین نوع کمپرسورها است که به دلیل راندمان بالا، صدای کم و عمر طولانی، در کولرهای گازی باکیفیت استفاده می‌شود.

  بیشتر ببینید: تزیین میز تلویزیون

  فناوری اینورتر

  اینورتر یک مدار الکتریکی است که سیکل چرخش(تعداد دور در دقیقه) کمپرسور را تنظیم می‌کنم. در حالت عادی و بدون مدار اینورتر کولر گازی روشن و یا خاموش است و حالت سومی وجود ندارد. در این حالت کولر گازی روشن می‌شود، وقتی که دما به مقدار تنظیم شده رسید خاموش می‌شود. وقتی دما افزایش پیدا می‌کند دوباره روشن می‌شود و تا کاهش دما به نقطه‌ی تنظیم شده کار می‌کند و دوباره خاموش می‌شود این سیکل همچنان ادامه دارد تا اینکه کولر گازی را خاموش کنید. مصرف برق زیاد در راه اندازی اولیه و افزایش استهلاک کمپرسور از معایب اصلی دستگاه‌های بدون اینورتر است. اما وقتی کولرگازی به مدار اینورتر مجهز می‌شود سیکل چرخش کمپرسور نسبت به دمای دلخواه شما تنظیم می‌شود و دیگر نیازی به خاموش و روشن شدن پی‌در‌پی نیست و از این طریق مصرف برق و استهلاک کمپرسور کاهش پیدا می‌کند.

  برد ثابت و متغیر به چه چیزی اشاره دارد

  در کولرهایی که برد ثابت دارند کمپرسور با دور یا سیکل ثابت می‌چرخد و معمولا در این نوع کولرهای از اینورتر استفاده نمی‌شود. در کولرهایی که برد آنها متغیر است از اینورتر استفاده می‌شود و کمپرسور می‌تواند با دور متغیر کار کند و مزایای اشاره شده در متن بالا را خواهد داشت.

  نوع گازی که تبادل دما را انجام می‌دهد

  کولر گازی با سیستمی مانند یخچال کار می‌کند و از فرآیند تبدیل گاز به مایع استفاده می‌کند. این گاز مایع برای دوباره گاز شدن گرمای محیط را گرفته و باعث خنک شدن محیط می‌شود که این فرآیند را تبرید می‌گویند.

  گازهای مختلفی در کولر گازی استفاده می‌شود که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارد.

  رایج‌ترین انواع گازهای مورد استفاده در کولرهای گازی عبارتند از:

  • R22: این گاز یکی از قدیمی‌ترین گازهای مورد استفاده در کولرهای گازی است که به دلیل آسیب به لایه اوزون و گرمایش جهانی، استفاده از آن ممنوع شده است.
  • R410A: این گاز جایگزین R22 شده و به دلیل راندمان بالا و عدم آسیب به لایه اوزون، در حال حاضر در بسیاری از کولرهای گازی استفاده می‌شود.
  • R32: این گاز جدیدترین نوع گاز مورد استفاده در کولرهای گازی است که به دلیل راندمان بسیار بالا و عدم آسیب به لایه اوزون، به عنوان جایگزین R410A در حال معرفی است.
  • R134a: این گاز بیشتر در کولرهای گازی خودروها و یخچال‌ها استفاده می‌شود و به دلیل راندمان پایین‌تر و احتمال نشت، در کولرهای گازی خانگی کاربرد کمتری دارد.

  علاوه بر موارد فوق، گازهای دیگری نیز مانند R407C، R452A و R507 در کولرهای گازی استفاده می‌شوند.

  نکاتی در مورد انتخاب گاز کولر گازی:

  • نوع کولر گازی: هر نوع کولر گازی از گاز مخصوص خود استفاده می‌کند.
  • ظرفیت کولر گازی: نوع گاز باید با ظرفیت کولر گازی متناسب باشد.
  • شرایط آب و هوایی: در مناطق گرم و مرطوب، از گازهایی با راندمان بالا مانند R410A و R32 استفاده می‌شود.
  • قیمت: قیمت گازهای مختلف با توجه به نوع، کیفیت و برند آنها متفاوت است.

  انتخاب گاز مناسب برای کولر گازی می‌تواند در عملکرد، راندمان و طول عمر آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

  رایج‌ترین انواع گازهای مورد استفاده در کولرهای گازی عبارتند از:

  • R22: این گاز یکی از قدیمی‌ترین گازهای مورد استفاده در کولرهای گازی است که به دلیل آسیب به لایه اوزون و گرمایش جهانی، استفاده از آن ممنوع شده است.
  • R410A: این گاز جایگزین R22 شده و به دلیل راندمان بالا و عدم آسیب به لایه اوزون، در حال حاضر در بسیاری از کولرهای گازی استفاده می‌شود.
  • R32: این گاز جدیدترین نوع گاز مورد استفاده در کولرهای گازی است که به دلیل راندمان بسیار بالا و عدم آسیب به لایه اوزون، به عنوان جایگزین R410A در حال معرفی است.
  • R134a: این گاز بیشتر در کولرهای گازی خودروها و یخچال‌ها استفاده می‌شود و به دلیل راندمان پایین‌تر و احتمال نشت، در کولرهای گازی خانگی کاربرد کمتری دارد.
  • علاوه بر موارد فوق، گازهای دیگری نیز مانند R407C، R452A و R507 در کولرهای گازی استفاده می‌شوند.
  • نکاتی در مورد انتخاب گاز کولر گازی:
  • نوع کولر گازی: هر نوع کولر گازی از گاز مخصوص خود استفاده می‌کند.
  • ظرفیت کولر گازی: نوع گاز باید با ظرفیت کولر گازی متناسب باشد.
  • شرایط آب و هوایی: در مناطق گرم و مرطوب، از گازهایی با راندمان بالا مانند R410A و R32 استفاده می‌شود.
  • قیمت: قیمت گازهای مختلف با توجه به نوع، کیفیت و برند آنها متفاوت است

  انتخاب گاز مناسب برای کولر گازی می‌تواند در عملکرد، راندمان و طول عمر آن تاثیر بسزایی داشته باشد. برای انتخاب گاز مناسب، بهتر است با متخصصان این حوزه مشورت کنید.

  بیشتر ببینید: روکش صندلی ناهارخوری اماده

  هزینه‌ی تعمیر و نگهداری کولر گازی

  برای حفظ عملکرد صحیح، کولر گازی باید به طور مرتب سرویس و نگهداری شود.برای اینکه برآورد و مقایسه‌ای از تعمیر و نگهداری برندها و دستگاه‌های مختلف کولر گازی داشته باشید می‌توانید با تعمیرکارهای کولر گازی مشورت کنید. آنها می‌دانند کدام دستگاه‌ها زود خراب می‌شوند و حتی بعد از خراب شدن لوازمش پیدا می‌شود یا نه. آنها هزینه‌های سرویس هر دستگاه را با توجه به تجربیاتشان می‌دانند و می‌توانند در این مورد شما را راهنمایی کنند. علاوه بر این با مراجعه به نظرهای سایر خریداران می‌توانید دوام و هزینه‌های تعمیر و نگهداری دستگاه‌های مختلف را مقایسه کنید.

  گارانتی و خدمات پس از فروش

  گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب کولر گازی و سایر دستگاه‌ها می‌باشد. برای پیدا کردن دستگاهی با بهترین گارانتی و خدمات پس از فروش ابتدا نظرهای سایر خریداران را مطالعه کنید. سپس اعتبار شرکت گارانتی کننده را بررسی نموده و حتی می‌توانید قبل از خرید با شرکت تمای بگیرید و سوالاتی در مورد خرابی دستگاه بپرسید تا کیفیت ارایه‌ی خدمات شرکت مورد نطر را بسنجید.

  فاکتورهای جانبی که به بودجه و یا سلیقه‌ی شما ارتباط دارد

  انتخاب برند

  قسمتی از انتخاب برند به بودجه و سلیقه‌ی شما بستگی دارد. اما برای اینکه بتوانید برند مورد نطر را واقع بینانه انتخاب کنید با تعمیرکارها و تکنسین‌های، خریداران قبلی مشورت کنید و نظر خریدارها را در سایت‌های مختلف بخوانید.

  قیمت

  قیمت برخی برندها به خاطر برندسازی و برخی کارهای تبلیغاتی بالاست. توصیه‌ی ما جمع بندی نیازمندی‌های اصلی و سپس انتخاب برند و به تبع آن قیمت کولر گازی است.

  میزان صدا

  میزان صدای دستگاه‌های مختلف به تکنولوژی و کیفیت دستگاه بستگی دارد. قطعا با کاهش صدا قیمت دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد. اگر می‌توانید کمی صدا را تحمل کنید یک دستگاه معمولی جوابگوی نیازهای شما خواهد بود.

  فیلتر تصویه هوا

  این فیلتر ذرات معلق و آلاینده‌ها را از هوا جذب می‌کند. کولرهایی که به فیلتر هوا تجهیز می‌شوند کمی گران‌تر از بقیه هستند.

  قابلیت گرمایش

  قابلیت گرمایش یک امکان اضافی در کولر گازی است که اغلب کولر گازی‌ها این امکان را دارند. اگر از این امکان استفاده نخواهید کرد بهتر است کولری انتخاب کنید که این قابلیت را نداشته باشد تا قیمت آن مناسب باشد.

  ریموت کنترل

  امروزه اکثر کولرگازی‌ها ریموت کنترل را دارند. اما در صورتی که این یک آپشن باشد قیمت کولر را افزایش خواهد داد. با توجه به اینکه پنل اکثر کولرهای اسپیلیت در جای بلندی نصب می‌شود و خارج از دسترس است اکثر کولرهای اسپیلیت این ریموت را دارند و قطعا لازم است.

  سیستم وای‌فای

  این سیستم قابلیت اتصال کولر به اینترنت را فراهم می‌کند و در نتیجه می‌توانید کولر را از راه دور کنترل کنید.

  مطبوع یا نا مطبوع بودن

  پرتاب باد

  منظور از پرتاب باد کولر گازی، مسافتی است که باد خنک کولر می‌تواند به طور مستقیم پرتاب شود. این ویژگی معمولاً با متر اندازه‌گیری می‌شود. به عنوان مثال، پرتاب باد ده متر، به این معنی است که کولر می‌تواند باد خنک را تا ده متر به طور مستقیم پرتاب کند.

  نوع برق مصرفی

  برق مصرفی اکثر کولر گازی‌های تکفاز ۲۲۰ ولتا است. اما برخی از آنها نیاز به برق سه فاز دارند. موقع خرید به نوع برق مصرفی کولر گازی دقت کنید تا با برق مصرفی محلی که می‌خواهید از کولر گازی استفاده کنید مطابق باشد.

  ابعاد پنل

  بهتره قبل از خرید ابعاد پنل‌های داخلی و خارجی را بدانید تا با جایی که برای کولرگازی در نظر گرفته‌اید مطابق باشد.

  مطبوع یا نا مطبوع

  در کولرهای نسل جدید از چندین فیلتر برای تصویه، میکروب زدایی و یونیزه کردن هوا استفاده می‌شود. کولرهایی که این فیلترهای را داشته باشند مطبوع و کولرهایی که این فیلترهای را ندارند نا مطبوع می‌نامند.

  حداقل و حداکثر دما

  همانطور که از عنوانش مشخصه حداقل دما کمترین دماییه که کولر گازی می‌تونه تنظیم بشه و حداکثر دما بیشترین دماییه که کولرگازی می‌تونه تنظیم بشه.

  برچسب‌ها: , ,
  منبع:

  مطالب مرتبط

  آموزش ویدیویی نوسازی تابلو قدیمی

  نوسازی تابلو قدیمی

  در اینجا یک ایده نوسازی تابلو قدیمی دارید که به صورت ویدیویی مرحله به مرحله نوسازی را نمایش می‌دهد. اگر سوالی در مورد این آموزش دارید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

  تعمیر و نوسازی آباژور قدیمی مادربزرگ

  بازسازی آباژور قدیمی مادربزرگ

  آیا آباژور قدیمی مادربزرگتان برای شما یادآور خاطرات خوش است؟ آیا آباژور قدیمی‌تان نیاز به یک تغییر اساسی دارد؟ در ادامه با انجام مراحلی که در ویدیو آورده‌ایم می‌توانید آباژور قدیمی‌تان را بازسازی و تعمیر کرده و جان دوباره به آن ببخشید. سپس از دیدن هنر زیبا و بی‌نظر خود لذت ببرید.

  آموزش ساخت دکوری فانتزی طلایی در خانه با لوازم دور ریختنی+ ویدیو

  آموزش ویدیویی ساخت دکوری طلایی فانتزی در خانه

  با لوازم دور ریختنی و در خانه به آسانی دکوری طلایی فانتزی و مینیمال بسازید. دکورهای کوچک و ساده برای میز تلویزیون روی دیوار یا کنسول بسیار مناسب هستند؛ زیرا هم فضای زیادی نمی‌گیرند و هم دکور خانه‌تان را زیباتر می‌کنند.

  عکس آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ

  آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ (سریع و آسان)

  در آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ، گلدانی مدرن و زیبا ساخته‌ایم. این گلدان با ارزان‌ترین لوازم و سریع آماده می‌شود تا دکوراسیون منزل شما را خاص کند. شما نمی‌توانید در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مشابه این گلدان را پیدا کنید؛ مهم‌تر از آن می‌توانید هر فرم و شکلی به این گلدان بدهید.


  یک دیدگاه

  دیدگاه خود را بنویسید