ابعاد استاندارد صندلی ناهار خوری

ابعاد استاندراد صندلی و میز ناهارخوری- ابعاد صندلی ناهارخوری

اتاق‌های ناهارخوری در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند؛ برخی افراد یک گوشه از آشپزخانه یا پذیرایی را به عنوان اتاق ناهارخوری در نظر می‌گیرند؛ برخی دیگر اتاق مخصوص و جدا برای غذاخوردن دارند. جدا از فضایی که برای غذاخوردن در خانه انتخاب می‌کنید، مهمترین عنصر شما در یک فضای ناهارخوری، صندلی شما است. آیا ابعاد استاندارد صندلی ناهار خوری شما مناسب میز ناهاخوری شما است؟در این مقاله با ابعاد استاندارد صندلی ناهار خوری همراه شما هستیم.

ابعاد استاندراد صندلی و میز ناهارخوری- ابعاد صندلی ناهارخوری
ابعاد استاندارد صندلی ناهارخوری

ابعاد استاندارد صندلی ناهارخوری

اندازه‌گیری هنگام خرید مبلمان، به‌ویژه وقتی صحبت از نشستن در اتاق ناهارخوری‌تان می‌شود، یک کار حیاتی است. ارتفاع صندلی ناهارخوری ۴۵٫۷۲ سانتی‌متر  و ارتفاع میز ناهارخوری استاندارد ۷۶٫۲ سانتی‌متر است. همچنین فاصله کف صندلی تا میز، ۳۰٫۴۸ سانتی‌متر باید باشد.

اگر میز بزرگ یا اتاقی با اندازه بزرگ دارید، انتخاب صندلی ناهار خوری راحتی دسته‌دار، بهترین گزینه است. اگر صندلی راحتی انتخاب کردید، مطمئن شوید که بین بازوی صندلی و میز ۱۷٫۷۸ سانتی‌متر فاصله وجود داشته باشد.

ابعاد استاندراد صندلی و میز ناهارخوری- ابعاد صندلی ناهارخوری- ابعاد استاندارد میز و صندلی ناهارخوری
ابعاد صندلی ناهارخوری

هنگامی که صندلی‌ ناهارخوری مناسب با ارتفاع مناسب را انتخاب کردید، می‌خواهید بفهمید که چه تعداد صندلی می‌توانند دور میز شما قرار بگیرند.

برای هر صندلی ۶۰٫۹۶ سانتی‌متر فاصله بگذارید. دور یک میز غذاخوری عریض ۱۸۰ سانتی‌متری به راحتی ۶صندلی استاندارد جا می‌شود، یک میز ۲۴۳ سانتی‌متری به راحتی برای ۸ صندلی و یک میز ۳۰۴ سانتی‌متری به راحتی ۱۰ صندلی استاندارد جا دارد.

البته در یک میز کوچک یا برای مهمانی‌های بزرگ، می‌توانید چند صندلی دیگر را به صورت فشرده و با فاصله کم قرار دهید، اما صندلی‌های خود را برای استفاده روزانه‌تان انتخاب کنید. نه یک مهمانی بزرگ که فقط سالی یک بار میزبان آن هستید.

در مقاله فضای مورد نیاز میز ناهارخوری به طور مفصل در مورد اندازه استاندارد میز ناهارخوری و تعداد صندلی‌هایی که می‌توانید دور هر میز بچینید صحبت کرده‌ایم.

منبع

لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
برچسب‌ها: ,
منبع:

مطالب مرتبط

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه است و باید به نکات زیادی در طراحی آن توجه شود.کابینت آشپزخانه‌ها از مهم‌ترین لوازم موجود در آن‌ها هستند. زیرا به لوازم شما نظم می‌دهند و موجب یک‌دست شدن و زیبا شدن آشپزخانه می‌شوند. در نتیجه باید به طراحی کابینت آشپزخانه توجه زیادی شود.

فرش تبریز بافته‌ای از قلب تاریخ

فرش تبریز بافته‌ای از قلب تاریخ

تبریز و فرش تبریز یکی از قطب‌های قالی‌بافی و فرش دستباف ایران و جهان است. این نگاره وابسته به نسخه‌ای از «یوسف و زلیخا»، به تاریخ ۹۰۰ خ. در کتابخانه کاخ گلستان است. شورای جهانی صنایع دستی، شهر تبریز را در سال ۲۰۱۵ میلادی و ۱۳۹۴ شمسی، به عنوان «شهر جهانی بافت فرش» معرفی کرده‌است. […]

جایگاه ناشناخته لوستر ایرانی در بازارهای جهانی

به عقیده کارشناسان لوستری که در ایران تولید می‌شود قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی و خصوصا کشورهای اروپایی را دارد چرا که هنرمندی، خلاقیت و تنوع مناسبی در تولید آن به کار رفته و وجود نیروی انسانی و انرژی ارزان نیز باعث می‌شود که کیفیت و هزینه تمام‌شده آن مناسب باشد. این در حالی است […]

چیدمان آینه کنسول

چیدمان آینه کنسول

چیدمان کنسول آینه شاید در ابتدا راحت به نظر برسد، اما وقتی وسایل منزل زیاد باشد، کار راحتی نیست. کنسول‌ها میزهای لوکس و شیک دکوری هستند که در دکوراسیون داخل خانه‌ها نقش زیادی دارند. این میزهای زیبا و کاربردی در هر قسمت از خانه قابل استفاده هستند. ابعاد کنسول‌ها استاندارد است اما در صورت نیاز […]

فرش چینی؛ کپی ارزان‌قیمتی از فرش‌های اصیل ایرانی!

فرش چینی؛ کپی ارزان‌قیمتی از فرش‌های اصیل ایرانی!

چند سالی است که از هیاهوی فرش چینی در بازار جهانی و کپی کردن طرح‌های اصیل فرش ایرانی شنیده‌ایم حتی فرش چینی هم مثل بقیه کالاهای چینی، وارد بازار فرش ایران شده‌است. با هم درباره طرح و نقشه فرش چینی دستباف می‌خوانیم و از کیفیت نمونه‌های فرش چینی که کپی‌برداری از فرش ایرانی است، می‌گوییم.


دیدگاه خود را بنویسید