۸ فوت کوزه گری در دکوراسیون حمام

۸ فوت کوزه گری در دکوراسیون حمام

فرقی نمی‌کند یک حمام بزرگ و اشرافی با وان و تجهیزات مدرن داشته باشید یا یک دوش ناقابل و کوچک؛ هرچه باشد نامش حمام است و یک کاربرد اصلی و مهم دارد. حمام‌ها معمولا فضای چندانی برای مانور دادن ندارند، جایشان کوچک است و همین کوچک بودن جا باعث می‌شود قدرت مانور کمتری برای چیدن وسایل داشته باشند. در این نوشته، سراغ فوت‌های کوزه‌گری خاصی رفته‌ایم که در زمان دکور کردن حمام باید حواس‌تان به آنها جمع باشد.

بیشتر بخوانید: مزایای کاشی طرح چوب

۱-لوله‌ها را قطور انتخاب کنید

در لوله‌کشی خانه‌های مسکونی از لوله‌های یک و نیم اینچی (حدود چهارسانتی‌متری) برای زهکشی فاضلاب استفاده می‌شود. هرقدر قطر لوله‌های‌تان را بزرگ‌تر بگیرید، آشغال و مو کمتر در آن گیر می‌کند و گذرتان کمتر به لوله‌بازکن‌ها می‌افتد. هزینه جایگزین کردن لوله‌های دو اینچی (پنج سانتی‌متری) عملا خیلی ناچیز است. فقط باید حواس‌تان باشد در داخل فضای ساختمان برای عبور این لوله‌ها جا داشته باشید.

۲- نور حمام را درست انتخاب کنید

۸ فوت کوزه گری در دکوراسیون حمام

لوازم نورپردازی را به سقف بزنید تا از نور ایجاد شده، حداکثر استفاده را ببرید. یک یا دو لامپ برای روشن کردن حمام‌تان کافی است. می‌توانید به جای کلیدهای معمولی برق یک دستگاه کنترل‌کننده روشنایی سر راه چراغ‌تان نصب کنید؛ این‌طوری می‌توانید نور حمام را به دلخواه کم یا زیاد کنید. از تاثیر آینه‌ها هم غافل نشوید. اگر قرار است از آینه استفاده کاربردی داشته باشید، شیوه چینش‌ آن نسبت به زمانی که فقط باید از آن برای تزیین استفاده کنید، فرق دارد. اگر عادت دارید بعضی از کارهای آرایشی‌ یا اصلاح صورت‌تان را در حمام انجام دهید، وسایل روشنایی باید جایی قرار بگیرند که بتوانید خودتان را خوب ببینید.

بیشتر بخوانید: کاربرد کاشی کوارتز

۳-جعبه کمک‌های اولیه پز نیست

اینکه در خانه‌ یا حمام‌تان جعبه کمک‌های اولیه داشته باشید، ربطی به پز دادن ندارد. سعی کنید حتی اگر شده ۱۵،۱۰ سانتی‌متر برای یک‌سری وسایل کلی مورد نیاز جا خالی کنید. قرار نیست برای ساختن این جعبه زیاد هزینه کنید؛ فقط به اندازه‌ای دست به جیب شوید که در توان‌تان است.

۴-در حمام، کمد بگذارید

۸ فوت کوزه گری در دکوراسیون حمام

داخل حمام‌تان جایی شبیه کمد در نظر بگیرید. قرار نیست یک کمد چوبی با آینه و شمعدان در حمام‌تان جای دهید؛ یک فضای فلزی یا پارچه‌ای یا فضایی که بتوانید چند در کشویی را تعبیه کنید، کافی به نظر می‌رسد. مزیت بزرگ کمدها این است که بیشتر در دسترس بوده و راحت‌تر مرتب می‌شوند. خوبی کمدهای حمامی این است که اگر خوش‌تان نیامد، می‌توانید آنها را از جا بکنید!

بیشتر بخوانید: استفاده از سنگ کوارتز در ساختمان

۵-پنجره‌ای برای دوش

۸ فوت کوزه گری در دکوراسیون حمام

جایی که دوش قرار دارد، باید با وسیله‌ای از اطرافش جدا شود. یکی از راه‌های جدا کردن فضای زیر دوش از کل حمام، ‌استفاده از اتاقک‌های شیشه‌ای است. وقت خریدن این اتاقک‌ها به چند نکته توجه کنید؛ یکی اینکه در بخش بالایی این اتاق‌ها، پنجره‌ای کوچک یا فضایی برای نفس کشیدن و دیدن فضای بیرون وجود داشته باشد. حواس‌تان باشد فضای زیردوشی شما باید شیب مناسبی به سمت چاه داشته باشد. در ضمن دستگیره‌های پلاستیکی جلوی لیز خوردن را می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفپوش برای مکان‌های اداری

۶-سنگ پاشویه چطور باشد؟

پاشویه‌ها باید شیب مناسبی داشته باشند و طوری ساخته شوند که تمام آبی که از دوش می‌ریزد را یک‌جا جمع کنند. برای پاشویه دنبال کفپوشی باشید که سفت باشد و لیز نخورد. سنگ یا چینی (کوارتز) جنس مناسبی برای ساخت پاشویه است. اگر خودتان پاشویه حمام را کاشی می‌کنید، فضای بین کاشی‌ها را فراموش نکنید. این فضاهای کوچک و باریک باعث می‌شوند آب از بین کاشی‌ها راهش را به سمت چاه پیدا کند.

بیشتر بخوانید : جدیدترین مدل های کاغذ دیواری سرویس بهداشتی و حمام

۷-فوت کوزه‌گری برای کاشیکاری

معمولا شیب دادن به کاشی‌های بزرگ کار دشواری است. این نوع از کاشی ها به خاطر اینکه فاصله بین‌شان از هم زیاد است، لیزتر هم هستند. کاشی‌های کوچک‌تر حتی اگر بافت هم نداشته باشند، کمتر لیز می‌خورند و گزینه‌های معمول‌تری برای حمام به حساب می‌آیند. با این وجود، اگر همچنان دل‌تان می‌خواهد از کاشی‌های بزرگ استفاده کنید، آنهایی را انتخاب کنید که برآمدگی و فرورفتگی یا نقش دارند.

بیشتر بخوانید: روانشناسی رنگ در طراحی داخلی

۸-دوش یا وان؟

برای اینکه بین دوراهی وان یا دوش بهترین گزینه را انتخاب کنید، باید به دو سوال جواب دهید؛ اول اینکه قرار است چند سال در خانه‌تان زندگی کنید و دوم اینکه معمولا چند بار در ماه یا سال از حمام استفاده می‌کنید. اگر قرار است مدت زمان زیادی – حدود پنج سال یا بیشتر – در خانه‌تان زندگی کنید و منزل‌تان اجاره‌ای نیست به تغییر سیستم حمام‌تان فکر کنید؛ در غیر این‌صورت به فکر تغییر دوش و وان نباشید که به هزینه بالایش نمی‌ارزد.

برچسب‌ها:
منبع: www.yjc.news

مطالب مرتبط

ترکیب رنگ‌های جذابی که می‌توانید در دکوراسیون به کار ببرید

ترکیب رنگ‌های جذابی که می‌توانید در دکوراسیون به کار ببرید

خیلی‌ها هنگام انتخاب رنگ در دکوراسیون منزل بیش از حد احتیاط می‌کنند و به همین دلیل است که تنوع کمتری می‌توانند در این زمینه به کار ببرند. ترکیب رنگ‌هایی که در ادامه معرفی کرده ام از دیدگاه این افراد هیچ کارایی ندارد، اما می‌توانید آن‌ها را در دکوراسیون منزل تان به کار ببرید و تأثیر آن را در زیبایی فضای خانه احساس کنید.

انتخاب دکوراسیون مناسب برای حمام

انتخاب دکوراسیون مناسب برای حمام

حمام یکی از مهم‌ترین عناصر معماری هر خانه‌ای است . در گذشته حمام نه فقط محلی برای استحمام، بلکه جایی برای انبار کردن لوازم و وسایل کهنه بود . این روزها دیگر حمام محل آرایش و پیرایش جسم و روح تلقی می‌شود. حتی گاهی استراحت فردی از همین نقطه شروع می‌شود.


دیدگاه خود را بنویسید