بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی

ایده های طراحی سالن پذیرایی

سالن پذیرایی بعد از آشپزخانه مهمترین بخش یک خانه است، جایی که ما را به مهمانان‌مان معرفی می‌کند. درست است که چیدمان سالن پذیرایی بستگی زیادی به سلیقه ما دارد، اما باید روی دکوراسیون و چیدمانش حساس‌تر از جاهای دیگر خانه باشیم. شاید بگویید از قدیم گفته‌اند: «هرچقدر پول بدهی، همانقدر هم آش می‌خوری» اما در این مقاله به شما نشان می‌دهیم با صرف هزینه‌ای کم می‌شود سالن پذیرایی خانه‌مان دلنشین‌تر و گرم‌تر از سالن‌های گرانقیمت و پر زرق و برق باشد. ما در اینجا می‌خواهیم شما را با ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی آشنا کنیم.

چیدمان غیرشلوغ

اولین قدم برای داشتن یک سالن پذیرایی‌ دلنشین که بزرگ و دلباز به نظر بیاید حذف لوازم غیرضروری‌ست. یک سالن پذیرایی شلوغ که مثل مغازه سمساری در هر گوشه‌اش وسیله‌ای قرار گرفته، جدا از اینکه جزئیاتش آدم را خسته و کلافه می‌کند، راه رفتن را نیز مشکل می‌کند.

سالن پذیرایی گرم و دلنشین

مبلمان مناسب

مبل‌های سالن پذیرایی را طوری انتخاب کنید که بشود راحت رفت و آمد کرد. در نظر گرفتن فواصل ۷۰ تا ۹۰ سانتی‌متری بین مبل‌ها و اجزای ثابت خانه مثل ستون‌ها و پله‌ها و دیوارها می‌تواند مناسب باشد. مبل‌های کلاسیک دیگر قدیمی شده‌اند و بهتر است سراغ نمونه‌های ساده‌تر و مدرن‌تر بروید، آنهایی که ارتفاع زیادی ندارند و قسمت پشتی‌شان کوتاه است. این نوع مبل‌ها معمولا لبه‌ها و زاویه‌هایی تیز دارند و خطوط شکسته در آنها به کار رفته است. علاوه بر این، مبل‌هایی که پشتی‌شان کوتاه است، فضا را بازتر نشان می‌دهند.

بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی
برای داشتتن یک پذیرایی خوب باید مبلمان مناسب داشته باشید

استفاده از مبل‌های «L»

مبل‌های مدل «L» نیز می‌تواند در دوستانه‌تر کردن فضا و گپ زدن راحت‌تر نقش زیادی داشته باشد. این مدل مبل برای پذیرایی‌های کوچک‌تر پیشنهاد می‌شود چون فضای بین مبل‌ها را بهینه می‌کند. در بخش مربوط به خانه و قسمت مبلمان، مبل‌های «L» بین ۲ تا ۱۵۰ میلیون تومان آگهی شده‌اند.

بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی

کاناپه‌های تکی

استفاده از کاناپه‌های تکی که کوسن‌های رنگی قشنگ رویش بگذارید گزینه دیگر است. روی این کاناپه‌ها برای مدت طولانی می‌شود راحت نشست و لم داد. اگر آپارتمانتان کوچک است، کاناپه‌ای با ۱۸۰سانتی‌متر طول بخرید، ولی در کل کاناپه راحت ۲۱۳ سانتی‌متر طول و ۹۸ سانتی‌متر عمق دارد.

بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی
کاناپه های تک نفره خیلی راحت هستند

میزهای پذیرایی گرد

شما برای پذیرایی از مهمان‌هایتان به میزی برای گذاشتن وسایل پذیرایی هم احتیاج دارید. برای خانه‌های کوچک میزهای بیضی و مربع شکل مناسب‌ترند و میزهای مربع با خانه‌های بزرگتر جورترند. فاصله میز تا مبل باید حداکثر ۵۰ سانتی‌متر باشد و اگر نمی‌خواهید کنار مبل‌ها عسلی بگذارید، مبل‌تان را طوری انتخاب کنید که بشود روی دسته‌اش لیوان و بشقاب گذاشت.

بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی

میزناهارخوری مناسب

میز ناهارخوری را هم طوری انتخاب کنید که در فاصله‌ای مناسب از مبل‌ها قرار بگیرد. میزهای گرد صمیمیت و انرژی بهتری ایجاد می‌کنند.

بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی
با توجه به این که فاصله ناهار خوری و مبلمان در ایده های طراحی داخلی بسیار حائز اهمیت است حتما باید رعایت گردد

استفاده از وسایل تزئینی

درست است که دلمان می‌خواهد سالن پذیرایی‌مان را با بهترین و قشنگ‌ترین وسایل تزئین کنیم ولی نباید هر وسیله‌ای که دم دستمان رسید در سالن پذیرایی بگذاریم. تابلوهای نقاشی، آباژور و گلدان می‌تواند خانه را قشنگ کند اما شاید قرار دادن همه‌شان به صلاح نباشد. برای خانه‌های کوچک تابلوهای نقاشی کوچک خوب است. گذاشتن گلدان‌هایی در گوشه و کنار سالن می‌تواند فضا را تلطیف کند. از طرفی، نقش آباژور و لوستر را هم نباید نادیده گرفت؛ آباژور برای پرکردن پرتی بین مبل‌ها و لوسترهای فانتزی برای ایجاد نور مناسب.

بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی

فرش‌های ساده

انتخاب فرش‌های پر نقش و نگار باعث کوچک نشان دادن فضا و شلوغ شدنش می‌شود بنابراین نیازی نیست برای سالن پذیرایی‌ خانه‌تان فرشی بسیار چشم گیر و پر نقش و نگار انتخاب کنید. نیاز نیست فرشی را انتخاب کنید که همه زمین را بپوشاند و اگر همه وسایلتان یکرنگ است سراغ فرشی با رنگ متضاد با آن بروید. طرح فرش‌های دستباف از ماشینی بهتر است ولی قیمت بالاتری نیز دارند.

بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی
استفاده از فرش های ساده در سالن پذیرایی محیط را دلنشین نمایش می‌دهند

پرده‌های روشن

پرده‌های اتاق پذیرایی را روشن انتخاب کنید که فضا دلبازتر و بزرگتر باشد. رنگ‌های کرم و سفید می‌تواند مناسب باشد. جنس پرده را هم حتی المقدور از پارچه‌های نازک و توری انتخاب کنید که نور را از خود عبور دهد و سالن پرنورتری داشته باشید.

بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی

دقت در رنگ دیوارها

اگر فضای اتاق پذیرایی‌تان کوچک است سعی کنید از رنگ‌های تند و تیره کمتر استفاده کنید که فضای‌تان کوچک به نظر نرسد. رنگ‎‌های کرمی، طوسی و بژ رنگ‌های غالب خوبی برای سالن‌های پذیرایی کوچکند. دیوارها و پرده‌هایی با رنگ‌های روشن به خاطر انعکاس نور، فضای‌تان را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. اما اگر به تنوع نیاز دارید و فضایتان هم بزرگ است می‌توانید از رنگ‌های تند و تیره یا کاغذ دیواری برای یک دیوار استفاده کنید، رنگ‌هایی مثل قرمز، سبز و آبی.

بهترین ایده های دکوراسیون سالن پذیرایی

منبع: دیوار بلاگ

برچسب‌ها:
منبع:

مطالب مرتبط

تابلو دیواری دکوری

ساخت تابلو دیواری دکوری بدون عکس

امروزه تابلوهای مینیمال و فانتزی بیشتر ترند شده‌اند. دیگر کسی از آن تابلوهای پر زرق و برق چوبی با تصاویر شلوغ بر روی دیوار استفاده نمی‌کند. در واقع افراد زیادی تابلوهای مینیمال با نقاشی‌های سیاه قلم، طرح برگ و … استفاده می‌کنند. در این قسمت از خودت بساز یک تابلو فانتزی دیواری آموزش دادیم که با لوازم ارزان و در دسترس ساخته می‌شود. با ما همراه باشید. این تابلو برای دکوراسیون هال و پذیرایی بسیار مناسب است.

آموزش ساخت لوازم دکوری در خانه

آموزش ساخت لوازم دکوری در خانه

برای تغییر دکوراسیون خانه و زیباتر کردن آن، این آموزش ساخت لوازم دکوری در خانه با لوازم ارزان و دور ریختنی را از دست ندهید. این روزها اشکال بی مفهوم و هندسی در طراحی داخلی ترند شده‌اند، با این آموزش آسان می‌توانید با هزینه کم یا بدون هزینه این دکوری زیبا را بسازید.

ساخت گلدان طلایی و مشکی

ساخت گلدان طلایی و مشکی

به تازگی رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی منزل ترند شده است. به همین دلیل در این آموزش از قسمت خودت بساز وب‌سایت میزصندل به ساخت گلدان طلایی و مشکی پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید.

آموزش دوخت کوسن مربع با حوله

آموزش دوخت کوسن مربع با حوله

برای تغییر دکوراسیون خانه، حتما لازم نیست کل لوازم خانه از قبیل مبلمان، فرش و … را عوض کنید. گاهی با تغییر اکسسوری‌های موجود در خانه؛ مانند تغییر یا خرید تابلو جدید، ساخت گلدان طلایی، دوخت کوسن مربع و … نیز می‌توانید روح تازه‌ای به خانه‌تان بدهید. در این قسمت از خودت بساز، همراه شما هستیم تا کوسن‌هایتان را عوض کنید.


دیدگاه خود را بنویسید