نحوه استفاده از رنگ‌های سرد و گرم در دکوراسیون داخلی منزل

نحوه استفاده از رنگ‌های سرد و گرم در دکوراسیون داخلی منزل

در دکوراسیون داخلی کاربرد رنگ‌های گرم می‌تواند به دو صورت باشد اول به صورت استفاده از آن به صورت کامل در تمامی اجزای دکوراسیون و دیگری به صورت تناژی در ترکیب با رنگ‌های دیگر، در ادامه با توضیحات بیشتر درباره کاربرد این رنگ‌ها با ما همراه باشید.
طبق مبانی چرخه یا دایره رنگ، رنگ‌ها به رنگ‌های گرم و سرد تقسیم بندی می‌شوند که رنگ‌های سرد دایره رنگی متشکل از طیف رنگ‌های سبز، آبی و بنفش است و رنگ قرمز، نارنجی و زرد به عنوان رنگ‌های گرم در نظر گرفته می‌شوند، تم رنگ‌های گرم همانگونه که به نظر می‌رسند گرما، آتش و خورشید را تداعی کرده و این رنگ‌ها اگر در دیوار‌ها به کار برده شوند فاصله را نزدیکتر نشان می‌دهند، اما در عین حال پویایی، صمیمیت و گرمی را در فضا افزایش داده و می‌توانند احساس راحتی بیشتری در دکوراسیون ایجاد نمایند.

بیشتر بخوانید :رنگ آمیزی سقف دکوراسیون به سبک مدرن

نحوه استفاده از رنگ‌های سرد و گرم در دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون با تناژ کاملا گرم

استفاده از تنالیته رنگ‌های گرم دراکثر قسمت‌های منزل در کنار متریال چوب و رنگ دیواری و رنگ‌های زمینه روشن می‌تواند دکوراسیونی ایده آل محسوب شود و فضایی راحت و آرام ایجاد نماید استفاده از رنگ‌های خنثی روی دیوارها، یک مبل چرم طبیعی در ترکیب با دیوار شومینه‌ی آجری و تناژ گرمی قرمز با رنگ چوب به کار رفته در فضا کاملا گرمی را منتقل کرده و خصوصیات این رنگ‌ها را در کنار هم به نحو موثرتری جلوه گر می‌نماید.

بیشتر بخوانید : ۵سوالی که قبل از تغیر دکوراسیون باید از خود بپرسید

نحوه استفاده از رنگ‌های سرد و گرم در دکوراسیون داخلی منزل

رنگ‌های گرم به عنوان تم اصلی منزل در کنار رنگ‌های سرد

اگر اتاق شما بزرگ نیست و یا نور طبیعی کافی در فضا وجود ندارد بهتر است از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد برای متعادل سازی فضا استفاده نمایید برای مثال از سایه خاکستری سفید یا رنگ‌های سرد بر روی دیوار‌ها استفاده کنید تا نور اتاق و احساس گشایش در فضا را افزایش داده و در مبلمان و اکسسوری‌ها تلفیقی از رنگ‌های گرم و سرد مورد علاقه خود را به کار ببرید.

بیشتر بخوانید : چگونه خانه کم نور خود را روشن کنیم ؟

بیشتر بخوانید : کاربرد آینه در درکوراسیون خانه برای بزرگ نشان دادن فضا

رنگ‌های گرم روشن و پر انرژی هستند و رنگ‌هایی الهام بخش برای افزایش اعتماد به نفس، قدرت و شادی محسوب می‌شوند این رنگ‌ها سطح آدرنالین، تعداد تنفس، میزان فشار خون و دمای بدن را بالا می‌برند و در کنار رنگ‌های خنثی به خوبی کار می‌کنند.

نحوه استفاده از رنگ‌های سرد و گرم در دکوراسیون داخلی منزل

رنگ‌های گرم رنگ‌های مناسبی برای فضا‌های بزرگ محسوب می‌شوند و در اتاق‌های شمالی یا تاریک باعث روشنایی و گرمای بیشتر می‌شوند این رنگ‌ها برای دکور‌های به سبک سنتی بیشتر به کار می‌روند و هیجان بیشتری را به منزل اهدا می‌کنند بنابراین برای افرادی که دارای روحیات آرام تری هستند به مقدار کمتری در دکوراسیون توصیه می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تغییر دکوراسیون سریع و ارزان

لازم به ذکر است برای استفاده از رنگ‌ها در دکوراسیون هیچ قانون استانداردی وجود ندارد و با به کارگیری خلاقیت و دانش درباره مبانی رنگ‌ها می‌توانید آزادانه با توجه به سلیقه خود رنگ‌ها را به کار برده و با ترفند‌های دکوراسیونی و مبانی رنگ‌ها دکوراسیونی متعادل خلق نمایید بعد از انتخاب رنگ‌ها برای متعادل سازی می‌توانید از طیف‌های روشن‌تر یا تیره‌تر و یا در ترکیب با رنگ‌های گرم‌تر و سردتر و یا در اجزای دکوراسیونی بزرگتر مانند مبلمان و یا در اکسسوری‌ها برای تاثیر کمتر استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: با این ۱۸ وسایل آشپزخانه خود را بزرگتر کنید

برچسب‌ها: , ,
منبع: www.yjc.news

مطالب مرتبط

آموزش ساخت لوازم دکوری در خانه

آموزش ساخت لوازم دکوری در خانه

برای تغییر دکوراسیون خانه و زیباتر کردن آن، این آموزش ساخت لوازم دکوری در خانه با لوازم ارزان و دور ریختنی را از دست ندهید. این روزها اشکال بی مفهوم و هندسی در طراحی داخلی ترند شده‌اند، با این آموزش آسان می‌توانید با هزینه کم یا بدون هزینه این دکوری زیبا را بسازید.

جایگاه ناشناخته لوستر ایرانی در بازارهای جهانی

جایگاه ناشناخته لوستر ایرانی در بازارهای جهانی

به عقیده کارشناسان لوستری که در ایران تولید می‌شود قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی و خصوصا کشورهای اروپایی را دارد چرا که هنرمندی، خلاقیت و تنوع مناسبی در تولید آن به کار رفته و وجود نیروی انسانی و انرژی ارزان نیز باعث می‌شود که کیفیت و هزینه تمام‌شده آن مناسب باشد. این در حالی است که بعضا لوسترهای ایرانی با تغییر نام سازنده به نام لوسترهای خارجی در بازارهای جهانی فروخته شده و تحریم‌ها و برخی دیگر از مشکلات دیگر نیز سبب شده تا تولیدکنندگان نتوانند، محصولات خود را به صورت مستقیم وارد بازارهای کشورهای اروپایی کنند.

دکوراسیون شرقی

دکوراسیون شرقی

ایده بسیار خوب برای ایجاد یک اتاق خواب با احساس آرامش موجود در خانه‌های آسیایی بخصوص چین و ژاپن این است که تصاویر بزرگ و زیبایی که به آرامش فضا کمک می‌کند در فضا استفاده کنید. در این فضا بیشتر از روتختی‌های براق و ساتن و ساده استفاده می‌شود. سادگی مهمترین عنصر در فضاهای شرقی می‌باشد.

صندلی لهستانی چیست؟ بیش از ۵۱ مدل جدید صندلی لهستانی

صندلی لهستانی چیست؟ بیش از ۵۱ مدل جدید صندلی لهستانی

صندلی لهستانی گونه‌ای صندلی چوبی است که در برخی اجزای آن چوب خم شده بکار رفته است. روش ساخت میز و صندلی به این روش را میشائل تونت در قرن نوزدهم ابداع کرد. چون نخستین بار یکی از مهاجران لهستانی این روش را در ایران بکار گرفت، این صندلی در ایران به صندلی لهستانی معروف شد.


دیدگاه خود را بنویسید