دکوراسیون مدرن و کلاسیک تفاوت در چیست ؟

دکوراسیون مدرن و کلاسیک تفاوت در چیست ؟

دکوراسیون مدرن و کلاسیک تفاوت در چیست ؟ چه سبکی برای منزل خود انتخاب کنیم؟
در این مقاله ازتفاوت بین دکوراسیون مدرن و کلاسیک و همچنین اینکه میز تلویزیون و بوفه و مبل و… بر حسب چه سبکی برای منزل خود انتخاب کنیم توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: کامل‌ترین راهنمای طراحی چیدمان آشپزخانه

تعیین و انتخاب دکوراسیون منزل به موارد بسیار به خصوص بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. به غیر از سلیقه ی شخصی انتخاب وسایل منزل به خصوص میز تلوسزسون LCD و مبل و بوفه و … تاثیر به سزای در دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. اما بهتر است قبل از انتخاب دکوراسیون از بین انواع دکوراسیون ها، با تعاریف آن‌ها و تفاوت‌ها و شباهت‌هایشان آشنا شوید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. در این مطلب به بررسی تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک که دو مورد از محبوب‌ترین دکوراسیون‌ها به شمار می‌روند، پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.
همچنبن برای انتخاب دکوراسیون، علاوه بر سلیقه شخصی بایستی با ویژگی‌‌‌‌‌های مهم دکوراسیون‌ها نیز آشنا بوده و سپس مناسب‌ترین دکوراسیون را برای منزل انتخاب کنید. در بین دکوراسیون‌‌‌‌‌های مختلف نیز می‌توان گفت سبک‌‌‌‌‌های دکوراسیون مدرن و کلاسیک جزء محبوب‌ترین سبک‌‌‌‌‌های دکوراسیون داخلی هستند که البته تفاوت‌‌‌‌‌های بسیاری نیز با یکدیگر دارند و هر کدام برای انواع خاصی از منازل مناسب هستند.

بیشتر بخوانید: ۶ ترفند سریع و کم هزینه برای تغییر حال و هوای خانه

تفاوت سبک دکوراسیون مدرن و کلاسیک در منازل

دقت کنید در مورد سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی معمولا نیازمند هزینه‌‌‌‌‌های بیشتری است. چرا که معمولا وسایلی که در این نوع دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرند، از جنس چوب بوده و گاهی نیز دست‌ساز هستند که باعث می‌شود قیمت این وسایل نسبتا بالا باشد. از طرفی نیز وسایل انتخاب شده برای منزلی با سبک کلاسیک، معمولا ابعاد بزرگی دارند و به همین دلیل نیز توصیه می‌شود که دکوراسیون کلاسیک برای خانه‌‌‌‌‌های نسبتا بزرگ انتخاب شوند؛ چرا که در غیر این صورت خانه طراحی شده به سبک کلاسیک شلوغ به نظر خواهد آمد.
این مورد در مورد میز تلویزیون و مبلمان مخصوص سبک دکوراسیون نیز صدق می‌کند و معمولا با توجه به این که یکی از ویژگی‌‌‌‌های میز ال سی دی تلویزیون و مبل کلاسیک چوبی بودن هست، از این نوع مبلمان در دکوراسیون کلاسیک استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: ابعاد استاندارد میز کامپیوتر


میزان نور و نوع نور پردازی نیز یکی از عوامل مهمی است که در انتخاب دکوراسیون کلاسیک باید به آن توجه شود. چرا که انتخاب سبک کلاسیک برای خانه‌‌‌‌‌های کم نور، با توجه به جنس و رنگ وسایل و مبلمان که تیره هستند، باعث خواهد شد که منزل غمناک و کسل کننده به نظر برسد.

دکوراسیون مدرن

در مورد سبک مدرن نگرانی زیادی در رابطه با هزینه وجود ندارد؛ چرا که وسایل و میز تلویزیون مبلمان لازم برای دکوراسیون مدرن نسبت به سبک کلاسیک راحت‌تر می‌شوند و ساده هستند، لذا هزینه مورد نیاز برای این دکوراسیون نسبتا کمتر است. از طرفی نیز دکوراسیون مدرن نسبتا مینیمال است و به همین دلیل نیازی نیست که وسایل زیادی برای منزل خریداری شود. با توجه به این نکته، برای سبک‌ مدرن بر خلاف سبک کلاسیک، نیازی به منزل بزرگ نیست و این یکی از مهم‌ترین تفاوت‌‌‌‌های دکوراسیون مدرن با کلاسیک است. در دکوراسیون مدرن تغییر دادن نحوه چیدمان خانه نسبتا راحت‌ است و در صورت تمایل به تغییر چیدمان و سبک خانه، نسبت به سبک کلاسیک راحت‌تر می‌توانید این کار را انجام دهید. با توجه به نکات ارایه شده معماری مدرن در خانه‌های کوچک ارجحیت بالایی دارد.

بیشتر بخوانید: ابعاد استاندارد میز تلویزیون که معمولا رعایت نمی‌شود

نکته پایانی در رابطه با تفاوت سبک مدرن و کلاسیک :

در کل نیز در رابطه با دکوراسیون‌‌‌‌‌های مختلف بایستی به این نکته اشاره کنیم که هیچ دکوراسیونی به طور مطلق خوب یا بد نیست و با توجه به سلیقه خودتان و عوامل مهم در انتخاب دکوراسیون منزل، که در مطالب بعدی به آن‌ها خواهیم پرداخت، بایستی دکوراسیونی را انتخاب کنید که در آن احساس آرامش داشته باشید.

برچسب‌ها:
منبع:

مطالب مرتبط


دیدگاه خود را بنویسید