۱۰ نکته در دکوراسیون به سبک فنگ‌شویی

در این اینفوگرافیک مهم‌ترین اصول در دکوراسیون به سبک فنگ‌شویی مطرح شده است.

فنگ‌شویی یک سبک فلسفی در سنت چین است که بخش هنری آن مشخص می‌کند رنگ‌ها، فضا‌ها و اجزای یک خانه به چه صورت باشند تا فضایی با انر‍ژی مثبت ایجاد شود. اگر به دنبال شلوغ کردن آپارتمان خود برای ایجاد فضایی خوشایند و شاد هستید، فنگ‌شویی ممکن است برای شما گلوله‌ای نقره‌ای باشد.

اساس فنگ‌شویی بر رنگ‌ها و چرخه عناصر است. هر پنج عنصر آتش، آب، خاک، چوب و فلز می‌توانند منجر به برهم خوردن تعادل انرژی در منزل شوند. این سبک چیدمان در میان بسیاری از فرهنگ‌ها محبوبیت دارد و هرکدام از این عناصر معنای خود را دارند: چوب نشان‌دهنده خلاقیت و رشد است. آتش نمادی از رهبری و جسارت است. زمین به معنای قدرت و ثبات است. فلز بیانگر تمرکز و نظم و آب نماد احساس و الهام است.

در این سبک با تمرکز بر روی این پنج جنبه تلاش می‌شود تا جریان طبیعی انرژی تعادل یابد. پیشنهاد فنگ‌شویی این است که تنها یکی از این عناصر در هر اتاق استفاده شود تا انرژی جریان مثبتی داشته باشد. در واقع این سبکی برای چیدمان فضا با توجه به هماهنگی و تعادل است.

فنگ‌شویی طرفدار فضای زندگی مرتب است؛ هر چیزی را که ارزش نگهداری ندارد دور بیندازید و تا می‌توانید نور خورشید بیشتری در داخل خانه دریافت کنید، نور طبیعی به شما کمک خواهد کرد و روحیه مثبت بیشتری را به ارمغان می‌آورد. نکات دیگر این سبک را در اینفوگرافیک زیر مشاهده کنید:

۱۰ نکته در دکوراسیون به سبک فنگ‌شویی
لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
منبع:

دیدگاه خود را بنویسید