خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید


دکوراسیون سفید منزل باید با دقت و توجه بالایی انتخاب شود. هرچند این چیدمان برای هر فضایی ایده‌آل است اما اگر به دقت پیاده نشود، به جای شادابی و سر زندگی، فضایی سرد و بی روح به همراه می‌آورد.

چیدمان و دکوراسیون منازل بیش از گذشته مورد اهمیت قرار گرفته است. استفاده از ترکیب رنگ‌های خاص، رعایت اصول فنگ‌شویی و هم‌خوانی لوازم با طراحی داخلی مورد توجه اکثر افراد است. از جمله سبک‌های چیدمان که از مدت‌ها قبل محبوب بوده، دکوراسیون سفید است. در ادامه شما را با این سبک دکور و مزایا و معایب دکوراسیون سفید آشنا می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: چگونه خانه کم نور خود را روشن کنیم؟

مزایای دکوراسیون سفید خانه

در فنگ‌شویی، رنگ‌ها نمادی از انرژی‌های مختلف است. در این میان، رنگ سفید نمادی از تمیزی و پاکی است. علاوه بر این، رنگ سفید منعکس کننده نور است و فضا را بزرگتر، روشن‌تر و دل‌بازتر نشان می‌دهد. به همین دلیل می‌توان از سبک دکوراسیون خانه سفید برای منازل کوچک نیز استفاده کرد.

رنگ سفید باعث می‌شود فضای خانه وسیع‌تر از حد معمول به نظر برسد. رنگ سفید نمادی از انرژی مثبت و امید است و از طرفی چون گردوغبار و کثیفی را بیشتر از دیگر رنگ‌ها نشان می‌‌دهد؛ باعث می‌شود که به تمیزی و پاکیزگی محیط اطراف اهمیت ویژه‌ای بدهید.

دکوراسیون سفید منزل با گذر زمان از مُد نمی‌افتد و در هر دوره‌ای می‌توانید از آن استفاده کنید. علاوه بر این برای هر فضایی، از پذیرایی گرفته تا آشپزخانه و سرویس بهداشتی مناسب است.

در کنار تمام این موارد، خنثی بودن رنگ سفید، باعث هم‌خوانی و هارمونی آن با تمامی طیف‌های رنگی گرم و سرد می‌شود و می‌توانید از ترکیب آن با دیگر رنگ‌ها، برای زیباسازی منزل استفاده کنید. اگر بخواهیم به اختصار مزایای رنگ سفید را بیان کنیم؛ عبارتند از:

نماد تمیزی و پاکی؛
روشن، بزرگ و دل‌بازتر نشان دادن منازل؛
منعکس کننده نور، انرژی مثبت و امیدبخش؛
ترند بودن در تمام دوره‌ها و از مد نیفتادن؛
مناسب بودن برای تمامی فضاها و قسمت‌های منزل؛
هم‌خوانی با همه طیف‌های رنگی گرم و سرد؛

بیشتر بخوانید: چطور دکوراسیون بهاری را به خانه بیاوریم

معایب دکوراسیون سفید خانه

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

گرچه رنگ سفید نماد پاکی و پاکیزگی و انرژی مثبت است؛ اما استفاده از آن معایبی نیز خواهد داشت.

در فضاها و منازل بزرگ، استفاده یک‌دست از دکوراسیون خانه سفید، می‌تواند فضا را خنثی و بی‌روح جلوه دهد. به همین دلیل بهتر است در این فضاها رنگ سفید را با چیدمانی از لوازم رنگی متمایز کنید تا جلوه بیش‌تری داشته باشد.

یکی دیگر از معایب رنگ سفید جذب سریع آلودگی است و برای اماکنی که رفت‌وآمد زیادی در آن است یا منازلی که کودک خردسال دارند؛ شاید چندان مناسب نباشد.

اگر از مبلمان و سرویس خواب سفید استفاده می‌کنید، باید مراقب باشید که لکه و چرک به آن‌ها نفوذ نکند و در فواصل زمانی کوتاه آنها را بشویید تا رنگ اولیه را حفظ کنند.

گرچه مزایای استفاده از رنگ سفید به مراتب بیشتر از معایب آن است؛ اما اگر بخواهیم اندک معایب استفاده از این رنگ را بیان کنیم، به شرح زیر خواهد بود:

در صورت استفاده بدون ترکیب با دیگر رنگ‌ها، فضا را خنثی و بی‌روح می‌کند؛
زود کثیف شده و لک و سیاهی و گردوغبار را به وضوح نشان می‌دهد؛
برای تمیز و درخشان بودن این لوازم، باید به‌طور مدام آن‌ها را تمیز کرد و شست‌وشو داد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید فرش دستباف

طیف‌های رنگی در دکوراسیون سفید

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

سفید رنگی خنثی است اما طیف رنگی گسترده‌ای دارد که شامل سفید ساده، سفید گچی، صدفی، مرمری، استخوانی، عاجی، سفید آبی، سفید یاسی، سفید سبز و غیره می‌شود.

از طیف گسترده رنگ سفید می‌توانید در بخش‌های مختلف منزل استفاده کنید. از ترکیب رنگ سفید با یک رنگ دیگر نیز می‌توانید دکور خانه خود را خاص و منحصربه‌فرد کنید.

در هر بخش با استفاده درست و مناسب از این رنگ می‌توانید فضایی بسیار زیبا، دل‌باز و رویایی ایجاد کنید. در ادامه نحوه استفاده از دکوراسیون سفید برای بخش‌های مختلف منزل را توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: ۸ ایده‌ی ارزان و کاربردی برای چیدمان اتاق پذیرایی کوچک

هال و پذیرایی

اگر منزل کوچکی دارید، با استفاده از دکوراسیون خانه سفید می‌توانید آن را بزرگتر و دل‌بازتر نشان دهید.

در فضای پذیرایی خود، رنگ سقف، دیوراها و سرامیک‌ها را سفید کنید.
از پرده‌ای ساده به رنگ سفید برای پنجره‌ها و فرشی به رنگ روشن و متناسب با دکوراسیون خانه سفید انتخاب کنید.
استفاده از نورپردازی، مبل‌ها و تزئینات سفید نیز می‌تواند فضای هال شما را بزرگتر از آن‌چه که هست نشان دهد.
ترکیب رنگ سفید با یک رنگ گرم یا سرد می‌تواند فضای پذیرایی شما را بسیار چشم‌نواز کند.
استفاده از رنگ طلایی در ترکیب دکوراسیون خانه سفید می‌تواند فضای پذیرایی شما را بسیار لاکچری و مجلل جلوه دهد.
علاوه بر این، ترکیب رنگ سفید با خاکستری، صورتی، آبی و سبز نیز می‌تواند فضایی دلنواز و ملیح برای خانه شما ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: کامل‌ترین راهنمای طراحی آشپزخانه

دکوراسیون سفید در آشپزخانه

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

یکی از بهترین مکان‌هایی که می‌توان از رنگ سفید استفاده کرد، آشپزخانه است. از آنجایی که رنگ سفید نشان دهنده تمیزی و پاکی است، استفاده از آن در آشپزخانه بسیار مناسب و کارآمد است

در دکوراسیون سفید، می‌توانید روی آشپزخانه نیز تمرکز کرده و برخی از قسمت‌ها نظیر کابینت‌ها، جزیره، اُپن و سرامیک‌ها را به رنگ سفید انتخاب کرد.
گاهی ترکیب کابینت و دکور سفید آشپزخانه با کف‌پوش چوبی و پارکت نیز می‌تواند جلوه‌ای خاص به آشپزخانه شما ببخشد.
استفاده از ترکیب رنگ سفید با رنگ‌هایی نظیر خاکستری، مشکی، طلایی و غیره نیز می‌تواند فضای آشپزخانه شما را متمایز و جذاب کند.
حتی می‌توانید ظروف غذاخوری و سرو و پذیرایی خود را نیز به رنگ سفید انتخاب کنید. تضاد بین رنگ سفید ظروف و رنگارنگی غذاها می‌تواند جلوه ویژه‌ای به سفره شما ببخشد.

بیشتر بخوانید: ابعاد استاندارد میز کامپیوتر

اتاق خواب

استفاده از رنگ سفید برای دیوارها و سقف اتاق، انتخاب مناسبی است

اگر اتاق شما کوچک بوده یا نور طبیعی به داخل آن نفوذ ندارد؛ دکوراسیون سفید برای شما بهترین گزینه خواهد بود؛ چون رنگ سفید منعکس کننده نور است و فضای شما را روشن‌تر می‌کند.
رنگ سفید باعث می‌شود که اتاق کوچک شما، بزرگتر دیده شود. رنگ سفید از جمله رنگ‌های خنثی است که با هر رنگ دیگری سازگاری دارد.
می‌توانید در چیدمان اتاق خواب خود از ترکیب سفید با یک رنگ گرم یا سرد استفاده کنید تا جلوه‌ای ویژه به فضای اتاق خود ببخشید. مثلا سرویس خواب، دیوار، سقف و پرده اتاق خود را به رنگ سفید انتخاب کنید و روتختی، قالیچه و دکوری‌هایی به رنگ آبی، صورتی یا خاکستری بخرید

بیشتر بخوانید: ابعاد استاندارد میز تلویزیون

سرویس بهداشتی

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

یکی دیگر از مکان‌های ایده‌ال برای پیاده‌سازی دکوراسیون سفید، سرویس بهداشتی است. از آن‌جا که سرویس‌های بهداشتی با تمیزی ارتباط تنگاتنگی دارد؛ استفاده از رنگ سفید که خود نماد پاکی است برای این مکان بسیار مناسب است

رنگ سفید، کثیفی را به وضوح نشان می‌دهد به همین دلیل به نظافت مداوم سرویس بهداشتی خود اهمیت بیشتری خواهید داد و این مکان همیشه تمیز خواهد بود.
استفاده از رنگ سفید در سرامیک، سنگ توالت، وان، کمد، سینک روشویی، توالت فرنگی و دیگر موارد می‌تواند علاوه بر بزرگتر نشان دادن فضای سرویس بهداشتی، حس تمیزی را به شما القا کند

بیشتر بخوانید: فضای مورد نیاز میز ناهارخوری

دکوراسیون خانه سفید و طلایی

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

طلایی از جمله رنگ‌هایی است که هارمونی فوق‌العاده‌ای با رنگ سفید ایجاد می‌کند. استفاده از ترکیب رنگ سفید و طلایی در دکوراسیون مدرن منازل، علاوه بر بزرگ و دل‌بازتر نشان دادن فضا، جلوه‌ای لوکس و مجلل به آن می‌بخشد
در دکوراسیون خانه سفید خود استفاده از تابلو، آباژور، لوستر، دکوری و گلدان‌هایی که رنگ طلایی دارند را فراموش نکنید.
هم‌چنین می‌توانید از مبل‌هایی مدرن به رنگ سفید و طلایی برای چیدمان منزل خود استفاده کنید یا کوسن‌ها و رانرهایی به رنگ طلایی روی مبل و میزهای خود بگذارید.
نه تنها در حال و پذیرایی، بلکه در آشپزخانه، اتاق و سرویس‌های بهداشتی نیز می‌توانید از ترکیب رنگ سفید و طلایی برای لوکس جلوه دادن فضا بهره ببرید.
رنگ طلایی فضای منزل شما را مجلل و شاهانه نشان می‌دهد و ترکیب آن با رنگ سفید باعث بزرگ‌ و دل‌بازتر شدن محیط می‌شود. اگر به سبکی مدرن و مجلل علاقه دارید می‌توانید از دکوراسیون خانه سفید و ترکیب آن با رنگ طلایی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت صندلی تاشو

لوازم مناسب دکوراسیون سفید منزل

خانه‌ای رویایی با دکوراسیون سفید

علاوه بر رنگ، انتخاب هوشمندانه لوازم هم در دکوراسیون سفید حیاتی است

مثلا خرید یک پرده ساده و در عین حال شیک و باکیفیت، جلوه ویژه‌ای به دکوراسیون خانه سفید شما می‌بخشد.
از کوسن‌های مبل، رانر و قالیچه‌هایی به رنگ سفید نیز غافل نشوید.
استفاده از گلدان سفید با گل طبیعی در کنار منزل، می‌تواند علاوه بر زیبایی، انرژی‌بخش نیز باشد.
تابلوهای لوکس به رنگ سفید نیز از دیگر مواردی است که در دکوراسیون خود می‌توانید از آن بهره ببرید.
سنگ نمک، آباژور، دکوری و تزئینی به رنگ سفید نیز می‌تواند جلوه‌ای خاص به فضای داخلی منزل شما ببخشد.
استفاده از مبل و لوسترهایی به سبک مدرن و متناسب با چیدمان لوازم منزل نیز هوشمندانه خواهد بود.
استفاده از گلدان‌های ساده و زیبای رومیزی با گل‌های ارکیده و رز سفید نیز می‌تواند زیبایی محیط خانه و اتاق شما را چندین برابر کند.
اگر از ترکیب رنگ سفید با یک رنگ سرد یا گرم استفاده می‌کنید، بهتر است در بخش‌هایی از لوازم منزل خود (مانند فرش، کوسن، پرده و یا دکوری)، رنگ دیگری که استفاده می‌کنید را نیز لحاظ کنید.

بیشتر بخوانید: نقشه‌ی میز کامپیوتر

حرف آخر در طراحی خانه با دکوراسیون سفید

مزایای استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی منازل، تمیزی، پاکیزگی محیط، بزرگی و دل‌بازی منزل، انعکاس نور و انرژی مثبت، هم‌خوانی با تمام طیف‌های رنگ و از مد نیفتادن است
از طرفی استفاده از رنگ سفید به صورت یک‌دست در منازل بزرگ، فضا را بی‌روح می‌کند.
کثیفی و لک افتادن لوازم سفید نیز از دیگر معایب استفاده از دکوراسیون خانه سفید است.
از این سبک مدرن در طراحی و چیدمان هال و پذیرایی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق خواب می‌توانید استفاده کنید.
ترکیب رنگ سفید با دیگر رنگ‌های گرم یا سرد، می‌تواند جلوه منزل شما را چندین برابر کند.
درکنار رنگ دیوار و سقف و سرامیک، می‌توانید از پرده، مبلمان، کوسن، سرویس خواب، آباژور، لوستر و دیگر دکوری‌های سفید برای چیدمان منزل خود استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ ایده‌ی خالاقانه برای تزیین دکوراسیون بالکن خانه

برچسب‌ها: , , , , ,
منبع: divar.ir

مطالب مرتبط

آموزش ویدیویی نوسازی تابلو قدیمی

نوسازی تابلو قدیمی

در اینجا یک ایده نوسازی تابلو قدیمی دارید که به صورت ویدیویی مرحله به مرحله نوسازی را نمایش می‌دهد. اگر سوالی در مورد این آموزش دارید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

تعمیر و نوسازی آباژور قدیمی مادربزرگ

بازسازی آباژور قدیمی مادربزرگ

آیا آباژور قدیمی مادربزرگتان برای شما یادآور خاطرات خوش است؟ آیا آباژور قدیمی‌تان نیاز به یک تغییر اساسی دارد؟ در ادامه با انجام مراحلی که در ویدیو آورده‌ایم می‌توانید آباژور قدیمی‌تان را بازسازی و تعمیر کرده و جان دوباره به آن ببخشید. سپس از دیدن هنر زیبا و بی‌نظر خود لذت ببرید.

آموزش ساخت دکوری فانتزی طلایی در خانه با لوازم دور ریختنی+ ویدیو

آموزش ویدیویی ساخت دکوری طلایی فانتزی در خانه

با لوازم دور ریختنی و در خانه به آسانی دکوری طلایی فانتزی و مینیمال بسازید. دکورهای کوچک و ساده برای میز تلویزیون روی دیوار یا کنسول بسیار مناسب هستند؛ زیرا هم فضای زیادی نمی‌گیرند و هم دکور خانه‌تان را زیباتر می‌کنند.

عکس آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ

آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ (سریع و آسان)

در آموزش ساخت گلدان با شانه تخم مرغ، گلدانی مدرن و زیبا ساخته‌ایم. این گلدان با ارزان‌ترین لوازم و سریع آماده می‌شود تا دکوراسیون منزل شما را خاص کند. شما نمی‌توانید در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مشابه این گلدان را پیدا کنید؛ مهم‌تر از آن می‌توانید هر فرم و شکلی به این گلدان بدهید.


دیدگاه خود را بنویسید