ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

در این مطلب به شما یاد می دهیم از وسایل کوچک چگونه استفاده کنید تا در دکوراسیون خانه تاثیر بسیاری داشته باشند. برای تکمیل تزئینات خانه باید یک سری وسایل جانبی داشته باشید. اشیا دکوری متنوعی در بازار وجود دارند و برخی از آنها واقعا محشر هستند. اما ما در این مطلب ۸ اکسسوری ساده و شاید موجود در خانه را معرفی کرده ایم که با استفاده از آنها می توانید به اتاق های خانه خود نمای تازه ای ببخشید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اتاق خواب کودک

۱-کتاب

کتاب ها اصولا بسیار تاثیرگذار هستند و شخصیت ویژه ای به اتاق می بخشند. اگر سطحی خالی در گوشه و کنار اتاق نشیمن یا روی میز پیش دستی وجود دارد، بهتر است آن را با دسته ای از کتاب ها پر کنید. البته اگر کتاب ها روکش یا جلد اضافه دارند که آنها را در برابر گرد و غبار محافظت می کند، بهتر است آن جلدها را بردارید.

ایده ترکیبی آسان: کتاب + وسیله ای کوچک

ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

سریع ترین، راحت ترین و البته ارزان ترین روش برای تزئین میز پیش دستی استفاده از چند کتاب و قرار دادن وسیله تزئینی روی آن است. البته لازم نیست کتاب های بزرگ و پر زرق و برق روی میز بگذارید زیرا مطالعه آنها دشوار است. چند کتاب ساده یا یک شیء ساده اما زیبا می تواند به میز جلوی مبل هویت جالبی ببخشد.

بیشتر بخوانید: معرفی گل‌ها آپارتمانی

ایده ترکیبی جالب: کتابخانه+ کتاب های رنگی

ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

در سال های اخیر، طراحان و دکوراتورهای داخلی سعی می کنند برای زیباتر دیده شدن کتابخانه، از کتاب هایی با جلدهای رنگی استفاده کنند. سپس، کتاب های را با توجه به رنگ از هم جدا می کنند و همرنگ ها را کنار هم و در یک طبقه می گذارند. شما هم از این ایده استفاده کنید. این کار باعث می شود تا کتاب های موردنظر خود را هم بسیار سریع تر پیدا کنید.

۲-دکوری های کوچک

تاثیر وسایل ریز و کوچک را در دکوراسیون نباید نادیده گرفت. با کمک همین وسیله های کوچک می توانید تغییر بزرگی در تزئینات اتاق ایجاد کنید. به سلیقه خود و با توجه با چیدمان و دکور اتاق موردنظر، وسایل دکوری همچون توپ های چوبی یا حصیری تهیه کنید و آنها را مثلا روی میز پیش دستی بگذارید.

ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

ایده ترکیبی جالب: وسایل دکوری کوچک داخل کاسه

برای وسایل دکوری کوچک خود یک خانه و محل استراحت پیدا کنید. به طور مثال، سنگ های تزئینی، توپ های چوبی، حصیری و … را می توانید داخل کاسه زیبایی بگذارید که خودش هم تزئینات ارزشمندی دارد. البته شاید لازم به خرید کاسه نباشد اگر داخل بوفه یا کابینت های آشپزخانه نگاهی بیندازید کاسه ای با طرح جالب و مناسب این منظور پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید قرنیز

۳-گیاه طبیعی

اتاقی که گل و گیاه طبیعی نداشته باشد که اتاق نیست. برای تکمیل دکور اتاق نشیمن حتما از گیاهان سبز و زنده استفاده کنید. برای این منظور، با توجه به نور آپارتمان و شرایط نگهداری گیاهان، گلدانی انتخاب کنید که مناسب فضای خانه شما باشد.

ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

ایده ترکیبی جالب: درخت برگ انجیری + سبد

درختچه های برگ انجیری با داشتن برگ های بزرگ و سبز بسیار زیبا و تاثیرگذار هستند. برای زیباتر دیده شدن این درختچه خوب است از گلدان حصیری استفاده کنید تا زیبایی آن را تکمیل کنید.

بیشتر بخوانید : ۱۰ ایده خلاقانه برای تزئین دکوراسیون

۴-حایل کتاب

مجسمه های زیبا و سنگین می توانند به عنوان حایل و نگهدارنده کتاب مورد استفاده قرار بگیرند. یک جفت مجسمه زیبا بخرید و آن را روی میز اتاق یا آشپزخانه بگذارید و کتاب ها را میان آنها ثابت کنید.

ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

قفسه یا اشکاف موجود در اتاق ناهارخوری را با آباژور و کتاب های کوچکی که میان حایل کتاب قرار داده اید، تزئین کنید. می توانید وسایل تزئینی دیگری نیز همانند ساعت یا ظروف دکوری را نیز به این ترکیب اضافه کنید.

۵-وسایل بزرگ

استفاده زیاد از وسایل ریز و کوچک در گوشه و کنار اتاق شاید باعث شود فضا به هم ریخته و نامرتب دیده شود. به همین دلیل، بهتر است با استفاده از یک گلدان، شیشه یا سبد بزرگ دکوراسیون خانه را تکمیل کنید.

بیشتر بخوانید : پاف مکمل مبلمان و کاربرد آن در دکوراسیون خانه

ایده ترکیبی: سبد بزرگ + چوب

یکی از ایده ها جالب برای تزئین اتاق نشیمن و اطراف شومینه، استفاده از یک سبد یا زنبیل حصیری بزرگ است که داخل آن هیزم های شومینه را قرار داده اید. این کار علاوه بر زیبایی باعث دم دست بودن هیزم هم می شود.

۶-قاب عکس

ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

روی تاقچه و طبقه های دیواری می توانید از انواع وسایل تزئینی استفاده کنید. اما پیشنهاد ما این است در میان مجسمه و ظرف و گلدان، قاب عکس های کوچک و زیبا هم قرار دهید تا فضا کمی خودمانی تر جلوه کند. اگر زود دلتان را زد، عکس را عوض کنید. یا قاب ها را عمودی و افقی کنید. یا وسایل کنار آنها را تغییر دهید. همیشه راهی برای ایجاد تنوع وجود دارد.

۷-سینی

هیچ اتاقی در خانه وجود ندارد که نتوان آن را با سینی های زیبا تزئین کرد. به طور مثال، یک سینی حصیری زیبا روی میز یا کانتر آشپزخانه بگذارید و همه خرده ریزه های خود را داخل آن بریزید. یا یک سینی روی پاتختی بگذارید و آباژور، ساعت و کتاب های خود را داخل آن جای دهید. سینی های حصیری یا چوبی که عمق دارند ایده های بسیار زیبایی برای میزهای پیش دستی یا ناهارخوری هستند.

ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

ایده ترکیبی: سینی + کتاب + وسایل کوتاه، متوسط و بلند

کتاب ها را داخل سنی بچینید، وسایل کوچک را روی آن قرار دهید. وسایل متوسط و بزرگ همچون شمع های بلند و کوتاه را نیز در کنار کتاب و داخل سینی بگذارید. حتی گلدانی پر از گل هم می توانید داخل آن قرار هید.

۸-وسایل بلند

وسایل تزئینی بلند در خانه حکم تجهیزات مخفی را دارند. آنها می توانند خیلی راحت نظر بیننده را به خود جلب و فضاهای خالی خانه را پر کنند. به طور مثال، شاخه های بلند شکوفه های درخت، بیدمشک یا … برای پر کردن گوشه های خالی خانه گزینه های خوبی هستند.

ایده های ترکیبی کوچک درکوراسیون

ایده ترکیبی: تلویزیون + اثر هنری + وسایل بلند

با نصب تابلوهای نقاشی یا عکس بزرگ در کنار تلویزیون و قرار دادن گلدانی از شاخه های بلند درختان می توانید نظر بیننده را به آن سمت جلب کنید.

لطفا به این نوشته پنج ستاره بدهید این کار زمان زیادی نمی‌برد اما ما را بسیار خوشحال می‌کند
برچسب‌ها: , , ,
منبع: www.yjc.news

مطالب مرتبط

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سبک‌ها است که از طراحی و تزییناتی الهام گرفته شده است که در قرون گذشته، به خصوص در دوره رنسانس، استفاده می‌شد. این سبک بر جاودانگی، اعتدال و الگویی متقارن تاکید دارد. از معماری گران‌قدرت، طرح‌های غنی و دست‌ساز استفاده می‌کند که باعث ایجاد یک […]

دکوراسیون سبک مدرن

دکوراسیون سبک مدرن

در دنیای امروز، دکوراسیون داخلی به عنوان یک هنر، به سرعت در حال تغییر و رشد است. همچنین، سبک مدرن در دکوراسیون داخلی، با طراحی های خود، بسیار محبوب و جذاب به نظر می رسد. این سبک، با استفاده از رنگ های روشن، خطوط ساده، فضاهای باز، استفاده از مصالح مدرن و دسترسی به نور […]

سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک تلفیقی از آرامش و تجملات سبک کلاسیک با نماد عصر جدید و سلیقه جوان پسندانه و هنر رنگ ها به سبک مدرن است، سکوت و آرامش از ویژگی های سبک کلاسیک است، حال این آرامش با هنررنگها به سبک مدرنیته سبک جدیدی بنام سبک نئوکلاسیک را خلق کرده است، نئوکلاسیک سبکی چشم نواز […]

با تغییر دکوراسیون خانه به استقبال سال نو بروید

با آمدن بهار همه ما دوست داریم نونوار شویم و همیشه از خانه خود شروع میکنیم و با خانه تکانی و خرید وسایل و لوازم خانه و.. به استقبال سال نو می‌رویم حال در این مقاله به شما می‌گوییم چگونه با کمترین هزینه و امکانات خانه خود را بهاری کنید.

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

طراحی کابینت با توجه به ابعاد آشپزخانه

آشپزخانه قلب یک خانه است و باید به نکات زیادی در طراحی آن توجه شود.کابینت آشپزخانه‌ها از مهم‌ترین لوازم موجود در آن‌ها هستند. زیرا به لوازم شما نظم می‌دهند و موجب یک‌دست شدن و زیبا شدن آشپزخانه می‌شوند. در نتیجه باید به طراحی کابینت آشپزخانه توجه زیادی شود.


دیدگاه خود را بنویسید