آماده کرده بالکن برای بهار، طبیعت را در آغوش بکشید!

در این مقاله با زیبا کردن بالکن همراه شما هستیم. ترفندهایی که می توانند برای دمی آسایش شما در فضای باز معجزه کنند! شهرهای شلوغ، دود، کمبود فضای سبز و ترافیک، همگی مواردی هستند که برخورداری از فضای باز مناسب و زیبا را الزامی می نمایند. به عبارتی نه نتها از بعد زیبایی، بلکه از منظر سلامت نیز اهمیت دادن به فضای باز خانه تان بسیار مهم است. از طرفی فصل بهار شور و اشتیاق لازم برای نو شدن و آشتی با طبیعت را در ما بیدار می کند. در ادامه با این مطلب جالب و ناب برای آماده کرده بالکن برای بهار همراه ما شوید!

آماده کرده بالکن برای بهار، طبیعت را در آغوش بکشید!

آماده کرده بالکن برای بهار

به کف پوش جدید بیندیشید!
در آماده کرده بالکن برای بهار در نظر داشته باشید که دیزاین بالکن نیز همانند دیزاین دیگر بخش های خانه برای فصل بهار و نوروز باستانی دارای اهمیت است. بنابراین باید به تمامی بخش های آن، از جمله کف پوش ها وسواس به خرج دهید. حال که می خواهید به مناسبت فصل بهار، حال و هوای بالکنتان را بهبود بخشید، کف پوش هایی را انتخاب نمایید که علاوه بر زیبایی در برابر شرایط جوی فضای بیرون مقاومت خوبی از خود نشان دهند. می توانید با کمی جست و جو در اینترنت از بهترین ها در این زمینه باخبر شوید!

به نورپردازی اهمیت دهید!
نورپردازی صحیح بالکن علاوه بر زیباتر کردن فضا، سبب میسر ساختن امکان استفاده از محیط در شب می شود. به عبارتی وقتی در حال تلاش برای ساختن محیطی مناسب خود هستید، بهتر است آن را قابل استفاده در تمامی ساعات نمایید. نکته ی مهم در این زمینه نحوه ی نورپردازی بالکنتان است! مقدار روشنایی باید به اندازه ای باشد که نه آن چنان فضا را نورانی کند که محرمیت فضا از بین برود و نه آن چنان کم نور که سبب سردرد شما شود! هم چنین توجه داشته باشید از چراغ هایی با فرم های فانتزی، خاص و مناسب فضای باز استفاده نمایید تا بر زیبایی فضا بیفزایید.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب لوستر با هزنیه‌ی مناسب

از سایه بان کمک بگیرید!
برای آن که بالکنتان در زمان درخشش مستقیم آفتاب نیز قابل استفاده باشد، می توانید از انواع سایه بان ها استفاده نمایید. برای مثال سایه بان های چتری می توانند نصب راحتی داشته و در مواردی که بلا استفاده هستند نیز جمع شوند! بنابراین در آماده کرده بالکن برای بهار بهتان پیشنهاد می کنم قبل از خرید با انواع سایه بان ها آشنا شده و مناسب ترین گزینه را برای بالکن خود انتخاب نمایید.

آماده کرده بالکن برای بهار ، دنج و راحت!
یکی از مواردی که در این خصوص ذهنتان را مشغول خواهد کرد، بحث محرمیت است! از آن جایی که زندگی در شهرهای بزرگ شما را در محاصره ی دید همسایگان قرار می دهد، بهتر است ایده ای برای جلوگیری از در معرض دید قرار گرفتن بالکنتان پیشنهاد دهید. البته توجه داشته باشید که پوشاندن جبهه ی باز بالکن یک اشتباه تمام عیار است! با پوشاندن تمامی فضا نه نتها خود را از فضای باز بیرون محروم کرده اید، بلکه دیدی بسیار زشت به بالکنتان ایجاد کرده و نمای ساختمان را تحت الشعاع قرار داده اید! بنابراین به جای این کار به فکر راه کارهای بهتر و زیباتری برای بالکنتان باشید!

گل ها و گیاهان را به بالکنتان دعوت نمایید!
در آماده کرده بالکن برای بهار فراموش نکنید هدف از برخورداری از بالکن، بهره مندی از فضای باز و جبران کمبود فضای سبز است. بنابراین بسته به سلیقه ی خود فضای بلاکن خود را با استفاده از گیاهان همیشه سبز و گل های زیبا، آراسته کنید! این کار جز زیبایی تاثیر مستقیمی بر سلامت روانی شما خواهد داشت.

تزیین بالکن کوچک

مبلمان فضای بیرونی!
مسلما یکی از مواردی که در آماده کردن بالکنتان برای بهار حائز اهمیت است، تدارک دیدن مبلمانی مناسب برای فضای بیرون است. مبلمان مناسب چنین فضایی تنها جنبه ی زیبایی و یا استایل آن را در بر نمی گیرد؛ بلکه مفهوم کیفیت نیز در آن حائز اهمیت است. به عبارتی متریال استفاده شده در مبلمان شما باید به گونه ای باشد که در شرایط جوی نامساعد، مقاومت خوبی را از خود نشان داده تا دیگر نیازی نباشد هر بار آن ها را از بالکنتان جمع کنید! با صرف هزینه ای بیشتر از محصولی با دوام تر برخوردار شوید.

خلاق باشید!
بالکنتان هرچقدر هم که فضای کوچکی داشته باشد به این معنا نیست که در مرتفع ساختن نیازهای شما ناتوان است! با کمی خلاقیت و استفاده از ایده هایی راهگشا، در آماده کرده بالکن برای بهار از حداقل های خود، حداکثر استفاده را ببرید! برای مثال می توانید از نمونه آورده شده در تصویر بالا الهام گرفته و یک میز کم جای زیبا برای فضای بالکنتان تهیه نمایید!

فضایی چند عملکردی بسازید!
از کمبود جا در منزل خود می نالید؟ اگر چنین است باید در ایجاد فضاهایی جهت انبار کردن وسایل بسیار هوشمندانه عمل نمایید! به جای خریدن کمد های بیشتر و کم جا کردن فضای خود، از ایده ها و ترفندهای عملی در این زمینه استفاده نمایید! اما این بخش مربوط به چنین ایده هایی نیست، صرفا می خواهم به شما یادآوری نمایم می توانید از فضای بالکنتان استفاده ای غیر از استراحت بکنید! به تصویر بالا خوب نگاه کنید. به نظرتان در نمونه آورده شده، از کدام یک از قسمت ها به عنوان فضایی جهت انبار کردن نیز می توان استفاده نمود؟

اگر مینیمال کار می کنید!
در آماده کرده بالکن برای بهار گاهی ساده کار کردن بسیار بهتر جواب می دهد! به جای شلوغ کاری و محدود کردن فضای بالکنتان می توانید همانند تصویر بالا عمل کنید. ۲ صندلی و یک میز کوچک و زیبا، با گلدانی که شادابی و طراوت را در اطراف پخش می کند، یک صبحانه ی دلپذیر نوش جان نمایید!

راحتی حرف اول را می زند!
برای داشتن ساعاتی همراه با آسایش، با پهن کردن یک قالیچه ی کوچک، احساس راحتی بیشتری در فضای کوچک خود ایجاد نمایید! این کار سبب می شود این فضا ارتباط بیش تری با محیط داخل پیدا کرده و جزیی از آن محسوب شود.

آی هـوم

منبع:

دیدگاه خود را بنویسید