۸ منطقه طلایی بازار دکوراسیون منزل

خرید لوازم خانگی از تهران-راهنمای خرید لوازم خانگی از تهران

در این مقاله بهترین مراکز خرید انتخاب انواع مبلمان، پرده، کابینت، کفپوش‌ها، کاغذ دیواری و لوستر را در تهران معرفی کرده‌ایم. از نظر تنوع طرح و قیمت و تعداد زیاد فروشگاه‌ها برای سلیقه‌های مختلف این مراکز بهترین شناخته شده‌اند. برای خرید لوازم منزل و دکوراسیون مراکز خرید زیادی در تهران وجود دارد که آشنا نبودن با تمام آنها امری طبیعی است. تنوع فروشگاه‌های متفرقه و پراکنده در سطح شهر شاید بیشترین دلیل برای ناشناخته ماندن بعضی از این مرکز خریدها است.

بیشتر بخوانید: ابعاد استاندارد میز کامپیوتر

زرتشت

خیابان زرتشت یک بورس پارچه و پرده در پایتخت است که مشتریان آن معمولا افراد پردرآمد هستند. دلیل اختلاف قیمت اکثر فروشگاه‌ها در این منطقه اول مغازه‌های گران و دوم سرویس‌دهی رنگ و لعاب‌دار به مشتری است. وقتی برای انتخاب پرده به یکی از فروشگاه‌ها سر می‌زنید با انواع مدل‌های اجرا شده و خدماتی مثل دوخت ، نصب و … از طرف فروشنده روبه‌رو می‌شوید. البته هر کدام از اینها هزینه خاص خود را دارد که با شما حساب می‌شود.

مولوی

مهم‌ترین بورس پارچه و پرده تهران از قدیم تا هنوز مرکز خریدهای خیابان مولوی است. وقتی وارد هر کدام از مرکز خریدها می‌شوید نمونه‌های متفاتی از رنگ و طرح پرده‌ها پشت ویترین‌ها خودنمایی می‌کنند. طرح‌ها نیز آنقدر متنوع است که بدون شک هر سلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد. در این مراکز خرید می‌توانید مناسب‌ترین هزینه دوخت را پرداخت کنید. اجزای زینتی مثل انواع چوب‌پرده، آویزها و نوارهای تزئینی در بازار مولوی بیشترین تنوع را دارد.

عبدل‌آباد

خیلی از ما تهرانی‌ها نمی‌دانیم که یک بورس دیگر برای خرید پارچه و پرده در پایتخت وجود دارد. محله عبدل‌آباد و خیابان احسانی شاید بیشتر برای جنوب‌شهری‌ها معروف باشد. معروف به جهت قیمت‌های مناسب‌تر و عرضه طرح‌های مد روز. اگر خواستید این بورس را برای خرید انتخاب کنید باید از قبل چند نکته را در نظر بگیرید. اگر خرید ارزان و با‌کیفیت برای شما اولویت دارد می‌توانید این بورس را انتخاب کنید. اکثر فروشگاه‌های این محله ویترین ندارد اما اگر با نمونه مدل‌های مد روز آشنا باشید می‌توانید تمام آنها را روی طاقه‌های این فروشگاه‌ها پیدا کنید. سود پرداختی شما به فروشنده نیز خیلی کمتر از مولوی بوده و این در حالی است که کالای خریداری شده‌تان هم کیفیت مناسب دارد و هم قیمت مناسب. تنها موضوع انتخاب رنگ و مدل قبل از آمدن به فروشگاه‌های این منطقه است تا کمتر سر‌درگم شوید

بیشتر ببینید: جدیدترین مدل کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

یافت‌آباد؛ دسترسی آسان به برندها

برای خرید مبلمان از یافت‌آباد باید یک روز کامل را در نظر بگیرید. مخصوصا اینکه خریدتان کلی باشد و با برندها نیز آشنایی نداشته باشید. بازارهای مبل یافت‌آباد یک مجموعه کامل از برندهای داخلی و خارجی است با کلی فروشگاه متفرقه. اگر قیمت کالاهای روز دست‌تان نیست بهتر است حوصله به خرج بدهید و بیشتر در فروشگاه‌ها تحقیق کنید. با این کار برنامه‌ریزی بهتری روی دخل و خرجتان خواهید داشت. به غیر از محصولات برندها که خدمات پس از فروش و گارانتی دارند می‌توانید در فروشگاه‌های متفرقه نیز این مزایا را داشته باشید. مهم‌ترین نکته خرده گرفتن از این منطقه خوش قول نبودن اغلب فروشنده‌ها و تحویل ندادن کالا طبق تاریخ معین شده است. برای خرید از بازار مبل یافت‌آباد بهتر است حواستان به تاریخ تحویل باشد مخصوصا اگر برای جهیزیه یا سیسمونی خرید می‌کنید.

دلاوران؛ متنوع‌ترین قیمت‌ها

خیابان دلاوران یک بورس مبلمان برای خانواده‌های شرق‌نشین است. در این منطقه تعداد مراکز خرید خیلی زیاد نیست و نباید چشمتان دنبال برندها باشد. اکثر کالاهای موجود در این فروشگاه‌ها متفرقه تولید شده و با سود کمتری نسبت به بازار مبل یافت‌آباد عرضه می‌شوند. اگر برای خریدتان هزینه را در اولویت قرار داده اید مناسب‌ترین انتخاب برایتان همین بورس است.

مثل قدیمی ‌هر چقدر پول بدهید همانقدر آش می‌خورید در این بورس چندان کاربرد ندارد. با کمی ‌جست‌وجو می‌توانید خیلی از کالا‌ها را با مناسب‌ترین هزینه انتخاب کنید. خیلی از طراحی ها برگرفته از برندهای معروف در بازار هستند که با قیمت و کیفیت کمی پایین تر عرضه می شوند.

خیابان مازندران؛ بورس مرکزی مبلمان

خیابان مازندران در کمترین فاصله از میدان امام حسین واقع شده و مرکزی‌ترین بورس مبلمان پایتخت است. اگر برای خرید یک نوع کالا می‌خواهید راهی بازار شوید بهتر است به همین محل آمده و کمترین زمان را صرف انتخاب و خرید کنید.

قرار داشتن این بورس در محدوده طرح ترافیک شاید به نظر یک امتیاز منفی برای این بورس باشد اما پرداخت هزینه کمتر برای حمل کالایتان به محل آن را جبران می‌کند. در فروشگاه‌های کوچک این منطقه کالاها خیلی در هم پیچیده است و نگاه دقیق را برای انتخاب نیاز دارد. اگر از آن دست افرادی هستید که در شلوغی سردرگم می‌شوید و نمی‌توانید انتخاب کنید بهتر است اصلا روی این بورس حساب نکنید.

لاله‌زار؛ تقابل سنت و مدرنیته

برای خرید لوستر و آباژور انتخاب‌های مختلفی در تهران وجود دارد اما مناسب‌ترین آن خیابان لاله‌زار است. مناسب از این نظر که تنوع محصولات در فروشگاه‌های آن به قدری است که انتخاب برای هر محیطی آسان است. از مدل‌های کلاسیک تا نمونه‌های مدرن در بیشتر فروشگاه‌ها کنار هم قرار گرفته‌اند.

می توانید در این فروشگاه‌ها از قدیمی ترین طراحی ها تا مدرن ترین آنها را روی سقف فروشگاه ها ببینید. لوستر و آباژورهای تمام شیشه، برنجی و چوبی را می‌توانید در تمام فروشگاه‌های این خیابان پیدا کنید.آباژورهای قدی و رومیزی هم از تنوع زیادی در این فروشگاه ها برخوردارند. برتری خیابان لاله‌زار نسبت به دیگر مراکز خرید تنوع کالاها، تعداد فروشگاه‌ها و انتخاب‌های متنوع در هر کدام و تنوع قیمت است.

سهروردی شمالی؛ تغییرات کلی و مد روز

برای تغییر رنگ دیوارها انتخاب شما رنگ باشد یا کاغذ دیواری و حتی کاشی و سرامیک بهتر است به خیابان سهروردی شمالی بیایید. اگر قصد خرید یا تعویض کابینت منزل دارید هم باز مناسب‌ترین انتخابتان همین بورس است. شاید قیمت‌ها در فروشگاه‌های این منطقه کمی ‌‌گران‌تر از فروشگاه‌های متفرقه در سطح شهر باشد اما کامل‌ترین و جدید‌ترین کالاها را در اختیار دارید.

اگر تغییر دکوراسیون کلی دیوارهای خانه و آشپزخانه، کابینت‌ها و … را در نظر دارید یک راست به خیابان سهروردی شمالی بیایید. هم مد روز دست‌تان می‌آید و هم از قیمت‌ها با خبر می‌شوید.

منبع: www.yjc.news

دیدگاه خود را بنویسید